Zavrieť

Porady

Kostým - daň. náklad?

woman
Ak FO pracuje pre poslanca Europ.parlamentu, môže si repre oblek-kostým dať do nákladov, mysím že takáto položka by mala byť obhájiteľná. Kto mi poradí, kde by som sa mohla niečo dozvedieť v zákone o DP je to veľmi všeobecné, neexistuje nejaká vyhláška, prosím poraďte. Vopred vďaka
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mercuris
Ak FO pracuje pre poslanca Europ.parlamentu, môže si repre oblek-kostým dať do nákladov, mysím že takáto položka by mala byť obhájiteľná. Kto mi poradí, kde by som sa mohla niečo dozvedieť v zákone o DP je to veľmi všeobecné, neexistuje nejaká vyhláška, prosím poraďte. Vopred vďaka
REPRE oblek je repre, teda VNOZD.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mám prípady, kedy si klient žiada zahrnúť odev, obuv, či kabelku do VOZD (napriek môjmu varovanie k možným problémom pri daňovej kontrole)....vtedy mi ale na doklad o kúpe svoju požiadavku zahrnúť vec do daňových výdavkov aj napíše, aj podpíše. Obhájiť si výdavok je potom už jeho problém.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ani keby na kolenách prosil ....
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Johanka, ale proti niektorým ľuďom naozaj nič nezmôžeš. Dokonca Ti vynadajú, nie že by prosili.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Johanka
Ani keby na kolenách prosil ....
Johanka, nebojím sa....vtedy si všetky kolonky na tlačive DP podpíše on...aj tú, kde je zodpovednosť za účtovanie
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

mercuris
Ak FO pracuje pre poslanca Europ.parlamentu, môže si repre oblek-kostým dať do nákladov, mysím že takáto položka by mala byť obhájiteľná. Kto mi poradí, kde by som sa mohla niečo dozvedieť v zákone o DP je to veľmi všeobecné, neexistuje nejaká vyhláška, prosím poraďte. Vopred vďaka
Problematika daňovej uznateľnosti nákladov na tzv. pracovné ošatenie je podrobne riešená v Pokyne MF SR na posudzovanie výdavkov (nákladov) vynaložených na pracovné ošatenie podľa ustanovení zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení oznámenia MF SR č. 22058/2000-72 (FS 4/1998). Aj keď v "prosperujúcejších ekonomikách" sú výdavky na obleky resp. biznis kostýmy u určitých profesií bežne akceptovaným daňovým nákladom, podmienky uvedené v predmetnom usmernení MF SR sú (aspoň pre Tvoj prípad) prakticky nesplniteľné.
A asistent poslanca náhodu nemá aspoň časť nákladov na primerané oblečenie riešené formou nejakých paušálnych náhrad ?
0 0
highlander highlander

highlander je offline (nepripojený) highlander

Keď pracuje človek ako lektor, nemusí byť seriózne oblečený? Veď tam nemôže fungovať v monterkách.Malo by to byť v nákladoch, ale..........
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Na hrane by to mohol byť výdavok na pracovné a sociálne podmienky, na druhej strane však musí aj obhájiť, že to je výdavok na zabezpečenie a udržanie príjmu, čo sa v prípade tejto ženy nepodarí.

Táto žena si kúpi kostým a po týždni si kúpi nový a starý trčí v skrini(pretože je už nemoderný), alebo ho použije na ples. Muž, ktorý si kúpi jedno sako za rok a dokáže, že s ním chodí každý deň do roboty, by to obhájil.

Ešte dodám: lektor by to obhájil.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tento "bod programu" nebude isto-iste nikdy v zákone ošetrený a vždy to bude iba na obhájiteľnosti pred kontrolórom. Preto si dávam tieto výdavky, resp. požiadavku ich zaúčtovania do daňovo uznaných podpisovať. Ale to sa už opakujem . Predpokladám, že sa ani nedožijem nejakého upratania v tomto smere v zákone.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ak naozaj táto FO pracuje pre Europoslanca tak má na to dostatočné aj paušálne výdavky. Ak nepracuje, tak nemá nárok. A keďže by sme to mali nejak cítiť, tak ja cítim, že nepracujú. Práve tak ako poradcovia naších poslancov. Česť výnimkám. Ja by som s tým mala vážny problém, posúdiť to ako daňový výdavok. Hľadala by som totiž druhú stranu - dosiahnutý príjem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pokiaľ prostredníctvom toho kostýmu sa zvýšia tvoje príjmy a je nepostrádateľný na podujatie, nemôžeš tam použiť bežný civilný odev, napríklad budeš mať rozpočet na predstavenie ako herec, alebo baleťák, vtedy si môžeš na základe scénara a choreografie dať do nákladov aj kostým, lebo si prostredníctvom neho zvyšuješ svoje náklady. Všetky umelecké povolania môžu na základe vopred rozpočtovaných nákladov svoje kostýmy a obuv mať v nákladoch, predsa didrigent nemôže pracovať v bežnom civilnom oblečení, ani Desdemóna v teplákoch. Ale zatiaľ skutočne nemám pocit, že sú potrebné pre úlohy poskytovania služieb europoslancom kostýmy na úrovni pracovného oblečenia. I keď to na nás hrajú, ale myslím si, že nie dosť presvedčivo...
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zdravím,

mám podobný problém.Kamarátka je kozmetička + vizážistka, pracuje na živnosť, no a občas robí pre STV vizáž (make up) v relácii Zmenáreň, keďže je pred kamerou, musí mať na sebe určité "reprezentatívne oblečenie". Zaujímalo by ma či si takéto oblečenie môže dať do daňových výdavkov,alebo nie. Aj keď asi skôr nie, ale rada by som počula názor aj iných. ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sta
Zdravím,

mám podobný problém.Kamarátka je kozmetička + vizážistka, pracuje na živnosť, no a občas robí pre STV vizáž (make up) v relácii Zmenáreň, keďže je pred kamerou, musí mať na sebe určité "reprezentatívne oblečenie". Zaujímalo by ma či si takéto oblečenie môže dať do daňových výdavkov,alebo nie. Aj keď asi skôr nie, ale rada by som počula názor aj iných. ďakujem
Reprezentatívne-v PU repre 513 nedaňový náklad, v JU VNOZD tiež.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ďakujem
0 0
kaja1 kaja1

kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

SzCO-Financny makler, 1-2 obleky do roka, mu nemozem dat do nakladov ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kaja1
SzCO-Financny makler, 1-2 obleky do roka, mu nemozem dat do nakladov ?
Odpovede máš v predchádzajúcich príspevkoch.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tweety
Reprezentatívne-v PU repre 513 nedaňový náklad, v JU VNOZD tiež.
V tomto prípade by som uvažovala na základe zmluvy s TV aj o daňovom výdavku, nakoľko to použije ako kostým pri predvádzaní, za reláciu má príjem, čiže použije ho ako prostriedok na dosiahnutie príjmu. Tu by som to klasifikovala ako pracovné oblečenie, ako je aj v prípade moderátorov, hercov a pod., ako som písala vyššie, práca pred kamerou a výsledok je produkt,
z ktorého má príjem. Len by som odporúčala, aby v zmluve bolo ako ostatné ujednania napísané, že dodávateľ si zabezpečí vlastné pracovné oblečenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ondrejvla
V tomto prípade by som uvažovala na základe zmluvy s TV aj o daňovom výdavku, nakoľko to použije ako kostým pri predvádzaní, za reláciu má príjem, čiže použije ho ako prostriedok na dosiahnutie príjmu. Tu by som to klasifikovala ako pracovné oblečenie, ako je aj v prípade moderátorov, hercov a pod., ako som písala vyššie, práca pred kamerou a výsledok je produkt,
z ktorého má príjem. Len by som odporúčala, aby v zmluve bolo ako ostatné ujednania napísané, že dodávateľ si zabezpečí vlastné pracovné oblečenie.
Ak by to bolo takto ošetrené, tak áno.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

a čo pracovník OVB, ktorý nakúpil košele a čo ja viem čo ešte niekde v rakúsku, takže podla bločkov ani nie je jasné čo to je, len on povedal, že sú to košele a nejaké oblečenie a je to uhradené v eurách?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lydinka
a čo pracovník OVB, ktorý nakúpil košele a čo ja viem čo ešte niekde v rakúsku, takže podla bločkov ani nie je jasné čo to je, len on povedal, že sú to košele a nejaké oblečenie a je to uhradené v eurách?
Ďakujem
Nenapíšeš, čo to je za pracovníka? OVB?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať