Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry zo súkromného účtu v PÚ

Potrebovala by som poradiť ako správne zaúčtovať úhradu zahraničnej faktúry zo súkromného účtu (ide o úhradu nákladného auta, na ktoré si podnikateľ zobral na súkromný účet teda jeho manželka pôžičku). Je mi jasné, že to pôjde na 491 (321/491) lenže účet 491 sa mi navyšuje o tú veľkú čiastku, a to ja nechcem. Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Vedieš PÚ pre fyzickú osobu? No keďže auto kúpila firma a nemala na to dosť peňazí, nejako tie peniaze musíš dostať do firmy. Buď osobný vklad podnikateľa (491) alebo pôžička od niekoho (manželka).
    Tweety Osobný vklad už nie, keďže je fa už uhradená z účtu manželky.
    sanas96 cez ID osobný vklad podnikateľa 261/491, no lenže úhrada faktúry cez ID by bola 321/261 lebo keby dám úhradu faktúry cez ID spôsobom 321/491 tak sa mi stále navýší tá 491 o tých 20 000€ a ja potrebujem dostať aj na stranu MD 491 tú sumu aby sa mi to vyrovnalo len neviem ako

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pôžičku manželky neúčtuješ do účtovníctva podnikateľa. Čo má spoločné s podnikaním szčo? A navyše ak to bolo z jej súkromného účtu.

    sanas96 faktúra je za nákup nákladného auta z Čiech, keďže podnikateľ nemá dosť peňazí musel zobrať pôžičku, ktorú musela zobrať jeho manželka na seba a z toho účtu sa to aj zaplatilo

    Úhradu faktúry zaúčtovať cez poskytnutú pôžičku od manželky.
    Naposledy upravil Tweety : 23.03.18 at 16:33
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sanas96 faktúra, ktorá je v účtovníctve sa zaplatila zo súkromného účtu
    Tweety A prečo je v účtovníctve? Napíš presnejśie.
    sanas96 faktúra je za nákup nákladného auta z Čiech, keďže podnikateľ nemá dosť peňazí musel zobrať pôžičku, ktorú musela zobrať jeho manželka na seba a z toho účtu sa to aj zaplatilo
      zbaliť

    Úhrada faktúry zo súkromného účtu v PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.