Zavrieť

Porady

Ako naladiť kanály od 1

Ladim na tv LG 43uj6307 kanály a vždy mi ich naladí od 4000 vyssie. Ked mi nedavno ladil technik, naladil od 1 pekne po poradi skylink.
Naposledy upravil Mik148 : 23.03.18 at 21:58
misoft Zásada u tých prístrojov často je, e pri automatickom ladení si ich zoradí podľa svojho. Úprava - musíš vyhľadať v menu TV správcu kanálov (napr. Channel Edit, Channel Manager) a tam by sa malo dať presúvať kanály podľa seba.
Mimochodom - pokiaľ pokiadáš otázku - UVEĎ všetky informácie - to, že máš TV značky LG - vieme, ale ostatné si máme vyveštiť? Alebo vyhľadať v krištáľovej guli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Skylink ovládač :

    - menu
    - úprava zoznamu
    - úprava zoznamu staníc - vyžaduje heslo
    alebo
    - editácia obľúbených

    Podotýkam, že je to základný postup, ďalej som nešiel...nemienim si rozštelovať svoje nastavenia.

    Druhá možnosť je aj YT
    https://www.youtube.com/results?sear...ink+nastavenie

    Tá tretia je návšteva predajcu Skylinku, je ich plno....a nech nastaví kartu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Pravdepodobne má TV s DVB-S a kartu má v CA module v CI slote - takže ide bez sat. prijímača priamo cez TV sat. tuner. Vtedy používa na editáciu kanálov menu v telke - platí pre všetky druhy (DVB-T, DVB-C, DVB-S) tunerov v telke prítomných. Samotná karta s tým nemá nič spoločné - tá slúži len na DEKÓDOVANIE, na ňu sa poradie kanálov neukladá.
    Keby zobral kartu z telky, kde má zoradené kanály a dal do druhej telky - tam by boli naďalej rozhádzané, nezoradilo by ich podľa prvej telky.
    buchač misoft (Dnes 21:40) Samotná karta s tým nemá nič spoločné
    Keby zobral kartu z telky, kde má zoradené kanály a dal do druhej telky - tam by boli naďalej rozhádzané, nezoradilo by ich podľa prvej telky.
    ===================
    Ty ale asi nemáš Skylink...všakže ?

    Lebo ja Ti chodím pravidelne do Sky na oživenie karty po zime.
    Čiže v predajni položí maník kartu do telky a aktualizuje ju.
    Ja prídem na chalupu, šturím kartu do dekódera a fertig.
    Nastavenie je rovnaké v oboch prípadoch...programy sú na daných číslach.
    Mik148 Da sa ladit cez fastscan na ci modul? Urcite to ide, ked to ten technik spravil. Len som nebol pri nom vtedy.
    Taserda Karta s poradím staníc nemá nič. Ak však spustáš Fast scan tak poradie bude ako ho určil Skylink. Preto si treba vytvoriť Favoritny zoznam a prepínať v ňom, tam Fast scan nezmení poradie staníc. Rovnako ani modul nemá nič s ladením, je na dekodovanie. Stanice naladíš aj bez modulu alebo karty.
    misoft buchač - lenže on ti kartu aktualizuje, dekódovanie, kódy, prístup - nemá to nič spoločné s ladením. Programy - naladené - zostali v tom stroji, kde kartu strkáš - a tú predsa k technikovi nenosíš. Pokiaľ by si svoju kartu pichol do iného prijímača, kde sú inak naladené programy - nenahodilo by tvoje poradie kanálov, ale zostali by tie v tom cudzom prístroji, akurát by sa sprístupnili tvoje programy (ale inde v poradí uložené). Tu si na omyle. Karta slúži na DEKÓDOVANIE, nie na ladenie - to vykonáva buď satelitný prijímač, STB, alebo satelitný tuner v telke.
      zbaliť

    Ako naladiť kanály od 1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.