Zavrieť

Porady

Notebook vypisuje hlášku pri zapínaní

Zdravím,mám notebook Toshiba Satellite A300D 17D PSAKCE a už asi týždeň mi vždy pri zapnutí vyskočí viď príloha.Operačný je Win 7.Diky
Naposledy upravil poodleman : 21.04.18 at 20:34
20180319_145047.jpg  
20180327_205412.jpg  
20180327_205433.jpg  
20180327_205440.jpg  
20180327_205447.jpg  

20180327_205507.jpg  
1/1
11 komentárov     zbaliť
misoft Skús F2 a ak nabehne BIOS nastavenia - zadaj Load default setting. Máš konflikt na zbernici medzi dvoma zariadeniami, ktoré sa snažia o súčasný prístup.
poodleman No akurát som skúsil a je to ešte horšie dookola sa vypína a zapína na 5 sek.
misoft Ak sa dostaneš do BIOSu - je HDD v zozname zariadení? Nájde ho BIOS?
Toto si prečítaj http://www.tomshardware.co.uk/forum/...t-phoenix-bios
Ale to bude asi chcieť NB rozbrať, vyťahovať jednotlivé komponenty (odpájať) a skúšať. Pokiaľ to bude stále robiť - možno motherboard je odpísaná. V tom prípade skús ešte servis, ak máš na HDD svoje dáta - vyber ho a pripoj k inému PC a stiahni si ich a zálohuj. Môžeš tiež použiť Live CD linux (bootovanie z USB, neinštaluje sa) a zistíš, či v ňom nabehne, alebo nie. Ak nenabehne ani pri tom - tak buď servis (ale podľa mňa by sa to vzhľadom k hodnote NB ani neoplatilo), alebo elektrošrot.
poodleman Problém je v tom,že sa tam ani neviem dostať...
misoft Do BIOSu? Tak potom je to v p***i - takže buď servis (škoda peňazí), alebo elektrošrot. Ale pre pokoj duše - skús LiveCD linux. Ak ani ten nezaberie - tak je Tochiba u japonských bohov....
PotPalo Dokola sa vypína a zapína, to ako že začne bootovať, a reštart? Zvyčajne to robí nesprávne nastavený režim harddisku. Pozri či je režim AHCI alebo Compatible a prípadne ho zmeň. (do nastavení BIOSu sa dostaneš stláčaním F2 pri zapnutí)
poodleman Stlačím power,rozsvietia sa LED-ky kde ukazuje či je vyp zap,HDD a pod a kde sú dotykové tlačidlá,obrazovka čierna,5sekúnd vydrží a vypne a zas to isté dookola...takže v podstate ani nestihne bootovať,ani logo nenabehne nič...režim HDD je AHCI.Áno viem,už som sa tam hrabal a vypínal kadečo,ale bez zmeny,no HDD som nemenil nechal som AHCI.
misoft Tak skús IDE pri SATA Mode.... Vrátiť po vstupe do BIOSu to vždy môžeš späť.
poodleman IDE tam nie je,je tam iba AHCI a Compatibilit,zmenil som na Compatibilit,ale bez zmeny,notebook sa síce zapol aj po zmene a reštarte(čo bolo asi skôr šťastie),že nevypínal sa a nezapínal vkuse dookola,ale tá hláška tam tak či tak ostala.
misoft Skús ešte, či sa dostaneš do Safe Mode, pri bootovaní (než začne úplne nabiehať), opakovane stláčaj F8.
Jedno je isté - je tam konflikt pripojených periférií na PCI bus-e. V BIOSe by malo byť toto niečo podobné
https://www.pcbuyerbeware.co.uk/wp-c...-PCIConfig.gif
Resource Controlled - skús na Auto
poodleman Momentálne je to ešte o dosť horšie,nie a nie vôbec začať bootovať a dostať sa aspoň po tú hlášku,len stlačím power 5 sek a vyp a zas zapne zas vyp :-D Pridal som aj foto BIOS-u keď sa tam ešte dalo dostať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Notebook vypisuje hlášku pri zapínaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.