Zavrieť

Porady

Strata neplatného cestovného pasu - výška pokuty 2018

Požiadal som o nový cestovný pas, ale nenašiel som starý, ktorý mám odovzdať pri preberaní nového. Predpokladám, že aj keď pas už nie je platný (platnosť skončila v 2012) 33 € som zaplatil pri žiadosti, znamená to, že budem musieť ešte doplatiť ďalších 33 €? (dvojnásobok príslušnej sadzby)


Ak občan neohlási bezodkladne stratu, odcudzenie, poškodenie alebo zneužitie cestovného pasu, dopustí sa priestupku podľa § 30 ods. 1 písm. k), za ktorý je možné uložiť pokutu do výšky 331 €.

Zvýšené správne poplatky
•Pri prvej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie dvojnásobok príslušnej sadzby.
•Pri druhej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie päťnásobok príslušnej sadzby.
•Pri tretej a ďalšej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie desaťnásobok príslušnej sadzby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nie, strateny pas bol uz po skonceni platnosti, to by ti hned pri ziadosti o novy povedali, ze mas platit dvojnasobok.

    Mozu ti este dat pokutu za priestupok, ako si citoval, ale to myslim nerobia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka ja som dostala pokutu 20€
    vicktor Ja mam doma dva po platnosti. Pri vybavovani noveho si ich mozem nechat ako suveniry? (Myslim zdarma.)
    Podobne som si nechal stary ruzovy skladaci vodicak, ale 100 Sk nebolelo.
    kn-alka nie, práveže sa musia odovzdať, alebo pokuta - alebo nahlásiť krádež, možno za to pokuta nebude
    Katy a R odo mňa vôbec nepýtali.. ? (mám suvenír☺)
      zbaliť

    Strata neplatného cestovného pasu - výška pokuty 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.