Zavrieť

Porady

Sliepky na hrudi nemajú perie.

Dobrý deň, mám 13 sliepok, 5 sliepok má holú hruď a čiastočne i krk.Mením seno na hniezde,čistím trus,savom som čistil kurník,vo zverimexe som si kúpil sprej Arpalit neo,no nelepší sa to,prečo ? Ďakujem.
kopretinka vypadáva alebo si to šklbú samé alebo im to šklbú iné sliepky? ako dlho ich máš,aké majú podmienky chovu......čím sú krmené....atď.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    https://www.zadania-seminarky.sk/sem...u-hydiny/46123
    tam je toho viac napr.:
    a/ Pŕchnutie
    1. Úplné - 1x za rok (jeseň), trvá 2 - 3 mesiace  sliepky
    - letné a jesenné (po sebe za 2 - 3 týždne)  vodná hydina
    2. Čiastočné - na krku, aj u ranných nosníc (znáška už v 5. mesiaci) - pŕchnu na krku aj prsiach

    - dobré nosnice - kratšia doba pŕchnutia, často nenápadne
    - pŕchnutie potláča halová klíma a plnohodnotné kŕmenie
    - „ podporuje neplnohodnotné kŕmenie a chyby v ustajnení

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    To budú sliepky FKK. Chodia hore bez....

    Ale vážne - to máš nejaké čistsokrvné? Lebo ja si pamätám, že doma naši mávali sliepky tzv. holokrčky. tie mali vždy holú hruď a krk. Ak to nie sú špeciálne druhy, tak môžu mať nejaké gény po tých holokrčkách.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    a majú kohúta ? Či ten kohút ich nešklbe , ked nie sú mu po vôli. Ja som mal takého. Aj krídla mali dodriapané.
    fachman Sú to hnedé isa braun či tak sa neako volajú,majú dva roky,kúpil som ich z rozvozu,dodávateľ-Zlaté Moravce.Na chrbte majú perie,keby si ich vytrhávali,v kuríne by bolo perie,vedel by som dôvod,oni nemajú hlavne na hrudi a bruchu.Chovám ich pšenicou,zmeskou pre nosnice,vločkami,strúhaným starým chlebom,varené zemiaky a ryža,do vody dávam občas magi.

    Sliepky na hrudi nemajú perie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.