Zavrieť

Porady

Spôsobená škoda

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne vzniku škody. Máme kamiónovú dopravu a spolumajiteľ pracuje aj ako vodič kamiónu. Dnes nám spoločnosť, pre ktorú naša firma sprostredkúva prepravu z faktúry za vykonané služby strhla cca 700€ za spôsobenú škodu našim vodičom, resp. spolumajiteľom, bez toho aby sme boli upovedomený o výške spôsobenej škody. Jednalo sa o zlomenie cca 20cm plexiskla na vysokozdvižnom vozíku.

Chcela by som sa spýtať či firma môže, bez toho aby nás neoboznamila o výške škody, strhnúť priamo z faktúry za prácu tuto čiastku 700€ za nie závažné poškodenie?

A ako by sme mohli zistiť či výška strhnutej sumy zodpovedá ceny oprave, o com uprimne silno pochybujem? Vzhľadom na to, že náš vodič predpokladal, že je spoločnosť poistená voči takýmto malým škodám, čo určite je, nemal problém ani s podpísaním škodového listu, čím predpokladal, že výška škody bude max spoluúčasť, ktorá nieje určite vo výške 700€, keď oprava takejto škody je cca podľa našich odhadov 200€.

Ďakujem vam krásne za odpoveď
9 komentárov     zbaliť
ivka70 aku mate s nimi zmluvu a ako to mate v zmluve osetrene? kopiu skodoveho listu vodic ma? mate vyfakturovanu tu skodu?
Kamiónová spoločnosť Ďakujem krásne za odpoveď.
Zmluva je na základe objednávok spoločnosti pre ktorú vykonávame prepravu tovaru. V zmluve sú ošetrené len škody spôsobené objednávateľovi na tovare a pri vykonaní inkasného úkonu a neodovzdanie včas inkasa.
ivka70 a odkial teda viete ,ze si strhli 700 eur za sklody?
pytajte si k tomu podklady ....
Kamiónová spoločnosť Časť zmluvy, v ktorej sú spomenuté aj nejaké spôsobené škody Vám budem citovať: ,,Zmluvné strany sa dohodli, že všetky prípadné sankcie a iné peňažné nároky vyplývajúce z tejto zmluvy, ktoré si chce jedna zmluvná strana uplatniť voči druhej, musia byt uplatnené formou faktúry. Zmluvné strany sa dohodli, že objednávateľ v prípade existencie vzájomných pohľadávok a záväzkov vystaví a zrealizuje zápočet, ktorý zašle dopravcovi.”
Tweety Na základe zmluvy žiadajte faktúru ku spôsobenej škode. Potom urobíte zápočet.
ivka70 tak musite mat fakturu a zapocte, mate?
k fakture musi byt aj skodovy protokol aj faktura za opravu .... ako prilohy
Kamiónová spoločnosť Na účet prišla suma s číslom objednávky.
Objednávka bola vystavená na určitú sumu a úhrada, resp. suma ktorá nám prišla na účet, bola nižšia o 700€. Preto sme kontaktovali spoločnosť. Bohužiaľ sme sa nejakou náhodou nevedeli dopracovať k osobe, ktorá má v kompetencii zasielanie platieb a jediné vysvetlenie sme dostali od dispečerov, ktorý nám iba oznámili, že to 700€ bolo strhnutých za spôsobené škody a oni s tým nic nemajú.
ivka70 taz ziadajte oficialne, pisomne ... alebo ziadajte doplatit sumu objednavky, kedze nebola uhradena cela ....
Kamiónová spoločnosť Ďakujem Vam krásne za Váš čas. Chcela som si iba overiť u nezainteresovanej osoby či bol náš postoj k tejto situácii oprávnený. Teraz už som si aj ja istá, že nekonali správne a budeme postupovať podľa Vašich pokynov. Ešte raz Vam ďakujem a prajem pekny deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.