Zavrieť

Porady

Rozšírený filter Excel?

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ako dostat dáta z Harku1 do Table1 ? Skúsil som vlookup len neviem tam dať podmienku aby sa to roztriedilo do príslušných tabuliek a aby sa hodnoty neopakovali.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Možností je viacej. Ja som zvolil kontingenčnú tabuľku.
    Naposledy upravil mepex : 05.08.18 at 06:54
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gguuggoo Ono to asi nebude fungovať automaticky keď mu dám nový zdroj:-/
    mepex Bude to fungovať. Stačí zdroj na pojiť na tabuľku, ktorá bude meniť počet riadkov a potom je potrebné iba aktualizovať údaje ([údaje-aktualizovať všetky] Ctrl+Alt+F5) v kt. Skutočne potom stačí, ako píšete, hodiť údaje a po aktualizácii máte výsledok. Ešte som priložil prerobený zdroj na tabuľku.
    gguuggoo Som si nevšimol rozsah zdrojovej tabuľky lese som doplnil ďalšie dáta pod ňu. Vekom pekne ďakujem. Funguje to podľa mojich predstáv
      zbaliť

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    To rozšíreným filtrom nedostanete do viacerých vedľa seba umiestnených tabuliek, navyše sú vymenené stĺpce Popis a Uart, a ešte k tomu sú medzi nimi nerovnaké medzery (1-2 stĺpce). Ak musí byť usporiadanie naozaj takéto, tak ma napadá skúsiť urobiť náročný maticový vzorec, ale tam bude záležať koľko to bude reálne spracovávať riadkov (aj zdroj aj výsledok), a čo sa nemá opakovať, ktorá hodnota ? Artikel ? A keď je rovnaký ale Uart a Kolli je iné ? Ten stĺpec A je tam načo ? Prečo ste nevyplnil manuálne ako má vyzerať výsledok ? Môže to byť makrom ? Rozšírený filter s parametrom na Lager nieje problém (teda ak dovysvetlíte to neopakovanie) ale nie s rozhádzaním zdrojovej oblasti na iné rozmiestnenie a stĺpcov ako bude mať cieľová oblasť.

    EDIT: Dobré riešenie od Mepex.

    EDIT2: Zopakujem niektoré otázky. Ktorá hodnota sa nemá opakovať ? Koľko bude Lagerov ? Vždy 2? Vždy Lager SER a PRE? Počet 37 riadkov pre každý je teda dostatočný? Ak bude Lagerov viac, koľko najviac a kde majú byť umiestnené ďalšie tabuľky ? Pod týmito? Vedľa týchto? Stĺpce A:A a F:F v Table 1 tam musia byť ? Veď názov Lageru je v hlavičke nad tým v B6 a G6. Vyplnte manuálne tú Table 1, nech je jasný požadovaný výsledok.
    Naposledy upravil elninoslov : 05.08.18 at 08:57
    gguuggoo Zdroj je v Harku1 ktorý je roztiahnutý až po bunky AL, medzi tým sú prepotrebné údaje. Predstavujem si to tak, že hodím zdroj na Harok1 a v Table1 budem mať všetko roztriedené podľa Lager. Väčšinou bude do 20 riadkov pre každý Lager.
    elninoslov Do príspevku som Vám niečo pridal. Hlavne odpovedajte, lebo poskytovanie info je strane biedne

    Rozšírený filter Excel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.