Zavrieť

Porady

Výberové konanie

Zdravím,dnes som bol na výberovom konaní na úrade práce na prácu,ktorú som si nevybral,ale nanútil mi ju úrad práce...som z východného Slovenska a práca je na západnom...musel som dať prijať a postúpil som do ďalšieho kola,pretože ak by som odmietol okamžite letím a zdravotné si zbytočne platiť nechcem...Zaujíma ma,čo sa dá v tomto prípade urobiť,aby ma nevyradili z úradu práce.Ďakujem
Naposledy upravil poodleman : 13.08.18 at 16:10
misoft
I takto sa papierovo znižuje nezamestnanosť. UPSVaR jednoducho pošle uchádzača o zamestnanie 450 km na druhý koniec republiky, bez ohľadu na to, či potenciálny zamestnávateľ zabezpečí ubytovanie, či uchádzač má možnosť zohnať ubytovanie a keď tento odmietne --- vyradenie! Ich už nezaujíma, že pri (príklad) plate 600€ musí zaplatiť 200-300€ za ubytovanie + cestovné za rodinou + strava a výsledkom bude, že na ruku dostane 200€.
Hlavná vec, že si urobia "čiarku". Absolútne egoistický, neprofesionálny a neľudský prístup štátnych úradníkov.

Je to síce staršieho dáta, ale:
https://www.cas.sk/clanok/294993/nez...z-uradu-prace/
je tam napísané aj toto:
"Ak ste evidovaní na úrade práce, nemôžete (môžete, ale budete vyradení z evidencie UoZ) bezdôvodne odmietnuť ponúknuté pracovné miesto. Môžete tak urobiť iba z vážnych dôvodov, ktoré sa zohľadňujú a sú posudzované individuálne. Prihliadnu na vzdialenosť od vášho bydliska, vaše vzdelanie a iné skutočnosti."
Ďalšia možnosť je - v druhom kole "prepadni".... a zamestnávateľ ti sám napíše, že sa na túto prácu nehodíš.... a toto potom dáš fiflenám na úrade.

Inak by si ale mal nárok na príspevok na cestovné (podľa vzdialenosti) až 135€ - lenže zamestnávateľ za teba zoberie oveľa viac.
poodleman Presne tak,ja to viem veľmi dobre...ale,že načo to je všetko dobré nechápem,dostať ľudí už aj tak z veľkej kaše do ešte väčšej...však čo...presne tak vôbec nič ich nezaujíma a my musíme jak sprostý na všetko pritakávať,lebo ináč dovidenia...a ináč diky prečítal som si to,v podstate toto som aj vedel...áno díky za tip aj nad tým som už rozmýšľal.Áno viem aj o tom príspevku na cestovné...a taká PNka by nepomohla? Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.