Zavrieť

Porady

hypermobilný syndróm

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Pozdravujem všetkých poraďákov. Neviete náhodou niečo bližšie o hypermobilnom syndróme, ako sa prejavuje, čo je príčinou jeho vzniku a ako sa dá liečiť?
Usporiadat
Tasha13 Tasha13

Tasha13 je offline (nepripojený) Tasha13

Mne tiez zistili hypermobilny syndrom, ked som trpela bolestami klbov. Reumatologicka mi vtedy oznamila, ze mam hypermobilny syndrom, ze sa to neda liecit, ze som sa s tym narodila, ze moji rodicia to nemuseli mat vobec a ze za to nemozu, ze sa to neda liecit, neexistuju nato ziadne lieky a ze jedine, co mi ostava je spevnovanie svalstva. Moj pripad je o to horsi, ze tymto syndromom mi trpi cele telo, kazdy jeden klb v tele. Pri mensej namahe ma zacnu bolet klby a bolest mi neustupi ani po 5 dnoch.Ja beriem proti bolesti flector granulat, pomoze, ale len na 2-3 hodiny.Od mojich 25 rokov ma trapia nesmierne bolesti klbov a reumatologicka mi povedala, ze to bude len horsie. Ze o niekolko rokov mozem skoncit na invalidnom voziku. To plavanie a posilovanie svalstva mi vobec nepomaha. Takze jedine, co mi ostava, je branie utisujucich liekov.
0 0
kvietka kvietka

kvietka je offline (nepripojený) kvietka

hypermobilita je neprijemna,bolestiva, aj nebezpecna-posilnovanie, rozumne, pomaha,mne sa bezne sami od seba vyberali,ci vyskakovali ramenne klby, po dlhodobom cviceni je to dobre, a ako ma varovala rehab.lekarka nebezpecna je hlavne pre zeny,kedze je oslabeny vnutorny zavesny aparat-takze prepadnutie maternice a pod. je takmer iste, preto sa nesmie velmi skakat, ani dlho stat.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Tasha13
Nemôžem s tebou súhlasiť ! Aj ja mám takto postihnuté všetky kĺby, podľa slov lekára mám svalstvo a šľachy o číslo väčšie než kostru. Bolesti dôverne poznám, komplikácie tiež - artróza kolien aj bedrových kĺbov. Áno, bolesti mám, ale najviac vtedy, ak po namáhavom dni si dám 2-3 dni "voľna". Proste- ak nechcem veľké bolesti, musím znášať tie menšie. Dá sa na to zvyknúť a dá sa s tým žiť, nielen prežívať. Mne veľmi pomáha práca na záhradke, je to úžasný relax. Kĺby sa síce ozývajú, ale oveľa menej než pri telke doma. Určite je to o psychike.
0 0
Ewka12 Ewka12

Ewka12 je offline (nepripojený) Ewka12

ahojte,mam tiez hypermobilny syndrom ,zistil mi ho ortoped po uraze kolena.doposial som nemala vacsie problemy,iba s kolenom ktore sem tam opuchne a krize ma bolia odmalicka.ale postupne sa to zacalo zhorsovat.mam 24rokov,pribrala som od min.roku asi 5kg,ale stale som stihla,ale zacala som chodit do posilovne,bolieva ma uz aj zapastie,rameno a bedrove klby.ked som navstivila ortopeda,dal mi vzdy tabletky a masticky ktore vobec nepomohli.neviem na koho sa obratit kam ist k lekarovi?poradte diki
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Hypermobilitu majú hadie ženy.
Túto dg. máme v rodine. Diagnostikovaná ortopédom a reumatológom v 23-tich rokoch. Cvičenie vo fitnes 4 roky s osobným trénerom trikrát týždenne, pol roka už iba pilates.
Žiadne bolesti, krajšia chôdza, a výrazne krajšia postava. Dokonca po pilatese za krátky čas dosiahnutie zlepšenia tých najháklivejších partií u ženy. Pilates cvičí sama, má dosť znalostí po trénerovi, pevné svalsto. Vonkajšie i vnútorné.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://bolesti.abecedazdravi.cz/zada...blivym-kloubum

[hore]Otestujte si své klouby


* Dolní polovina těla
Klouby v dolní polovině těla se kontrolují při Thomayerově zkoušce. Postavte se rovně, dejte k sobě kotníky i kolena, propněte kolena a pak se předkloňte. Normální dospělý jedinec má být schopen se při maximálním předklonu dotknout špičkami prstů podlahy. Hypermobilní jedinec položí na zem celé dlaně.
* Dolní končetiny
Vleže na zádech se testují dolní končetiny. Pohybem nohy v kyčli po podložce lze zjistit, jaký úhel od středové osy těla lze udělat. Lehnetě si, dejte nohy k sobě na podložku a pak jednou nohou co nejvíce unožte do strany. Normální je 80 až maximálně 90 stupňů. Rozsah nad 100 stupňů odpovídá hypermobilitě.
* Palce na ruce
Hypermobilní mohou být i klouby palců na ruce. Dejte dlaně k sobě a odtáhněte palce co nejdále od ostatních prstů. Pokud to půjde o více než 100 stupňů, máte problémy s hypermobilitou.
* Horní končetiny
Další kloubní hypermobilita se projevuje takzvaným příznakem šála. Když obejmete vlastní šíji jednou paží a dosáhnete špičkami prstů na výběžky na krční páteři, je to v pořádku. O hypermobilitu jde tehdy, když prsty přesáhnete střed zad daný páteří o délku celé dlaně.
0 0
zlatat zlatat

zlatat je offline (nepripojený) zlatat

Ahojte,

aj môjmu 3 ročnému synčekovi pred pár dňami zistili, že je hypermobilný. Jeho od októbra strašne bolia kĺbiky - kolená, členky, lakte, zápästie, drobné kĺbiky na hánke ... pobehali sme x-doktorov, no nikto nám nevedel pomôcť ... a to sme boli aj u 2 reumatologičkách.
Až tento týždeň sme prešli 350 km aby sme sa dostali k jednej úžasnej reumatologičke, ktorá mi povedala, že malý má hypermobilný syndróm kombinovaný s hypotonickým syndrómom ... takže hoodne blbá kombinácia.

Má veľa bicyklovať a plávať, pri bolestiach ho nemám nechať trápiť sa, ale hneď dať Nurofen.
No a vraj musí byť sledovaný u reumatológa ( čo mi doteraz ani jedna reumatologička nepovedala ), takže nás hneď dispenzarizovala.
Každých 4-6 mesiacov budeme k nej chodiť na kontroly.

U nás v rodine ju mám ja a aj moja mamka
Naposledy upravil zlatat : 07.05.10 at 11:51
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tiež sa hlásim do klubu "hypermobilných" ešte pred pá týždňami som si myslela, že keď sa "ohnem" aj tam kde iný človek nie, že to fajn, neurolog ma vyviedol z omylu. hypermobilita je buď zdedená alebo získaná/hadie ženy/ a hypermobilita bolí. moja dcéra ju má po mne po kom ja netuším treba vhodne posilovať "menejcenné tkanivo". len u mňa sa vyvinula aj skolioza
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

mám 2 dcéry, obidve sú hypermobilné, staršiu to postihlo viac, má bolesti kolien, chodíme po vyšetreniach, ale jedna z príčin môže byť hypermobilita, prsty na rukách si dokáže vytočiť skoro až k hornej časti ruky
0 0
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Mám 46, som hypermobilná na všetkých kĺboch a mám k tomu aj skoliózu a 3 poškodené platničky. Ono to niekedy fakt dóósť bolí, hlavne keď sa málo hýbem. To že som hypermobilná viem iba 2 roky, napriek tomu, že s bolesťami chrbta a kĺbov chodím po "dochtoroch" od 12 rokov ... Ako ma liečili sa mi ani nechce písať ... Lieky jesť odmietam, mne na bolesti perfektne zaberá Aloe Vera Gel Freedom s prídavkom MSM a sulfátmi. Veľmi odporúčam hlavne pre deti, aby si užívaním liekov nezničili vnútorné orgány.
0 0
katka1003 katka1003

katka1003 je offline (nepripojený) katka1003

hypermobilný syndrom nie je choroba,da sa iba dedit,ak ju maju deti tak na 100% ju ma aj jeden z rodicov.je to sposobene tym,ze v svaloch mame viac elastanu a tak dokazeme aj viac ohybat klby a to sposobuje bolest,lahko sa pretazia svaly a potom pridu hrozne bolesti.mne to diagnostikovali pred tyzdnom.mam 21 rokov a cely zivot ma trapili bolesti ruk,caste opuchy,lekari nikdy nevedeli z coho to je.reumatolog mi odporucil plavanie,korculovanie na kolieskovych korculiach a prechadzky po mäkkom povrchu.ludia s tymto syndromom mozu mat problemy so zrakom,musia si raz ročne dat spravit echo srdca u kardiologa a raz rocne zapalove testy z krvi u svojho lekara,zeny s tymto syndromom casto nemozu mat deti alebo maju caste potraty,hlavne pri porode treba sledovat srdce lebo moze zlyhat.a najdolezitejsie je,ked uz clovek citi bolest,ze uz nieco pretazil,treba dva az tri dni oddychovat,kym to prejde.a nemozme dvihat nic tazke,lebo moze prasknut platnicka v chrbtici
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katka1003 Pozri príspevok
hypermobilný syndrom nie je choroba,da sa iba dedit,ak ju maju deti tak na 100% ju ma aj jeden z rodicov.je to sposobene tym,ze v svaloch mame viac elastanu a tak dokazeme aj viac ohybat klby a to sposobuje bolest,lahko sa pretazia svaly a potom pridu hrozne bolesti.mne to diagnostikovali pred tyzdnom.mam 21 rokov a cely zivot ma trapili bolesti ruk,caste opuchy,lekari nikdy nevedeli z coho to je.reumatolog mi odporucil plavanie,korculovanie na kolieskovych korculiach a prechadzky po mäkkom povrchu.ludia s tymto syndromom mozu mat problemy so zrakom,musia si raz ročne dat spravit echo srdca u kardiologa a raz rocne zapalove testy z krvi u svojho lekara,zeny s tymto syndromom casto nemozu mat deti alebo maju caste potraty,hlavne pri porode treba sledovat srdce lebo moze zlyhat.a najdolezitejsie je,ked uz clovek citi bolest,ze uz nieco pretazil,treba dva az tri dni oddychovat,kym to prejde.a nemozme dvihat nic tazke,lebo moze prasknut platnicka v chrbtici
nedáva mi to logiku to čo sa dedí podľa teba nie je choroba, tak to asi nemáš pravdu, to je môj názor. ja mám hypermobilitu riadne uvedenú v lekárskej správe ako záver dg. takže
0 0
dominika200 dominika200

dominika200 je offline (nepripojený) dominika200

Hypermobilná som aj ja, ale okrem zvýšenej pohyblivosti kĺbov to nejako necítim. Je na to dobrý špeciálny liečebný telocvik SM-systém. Tak, ak má niekto bolesti, nech ho skúsi :-)
0 0
katka1003 katka1003

katka1003 je offline (nepripojený) katka1003

no ja som si to nevymyslela,povedal mi to skuseny reumatolog,ze to nie je choroba ale dar od rodicov.tak ako dedime farbu oci,farbu vlasov,atd. tak dedime aj hypermobilitu. ak je podla vas vsetko co sa dedi choroba potom je choroba aj to ak dieta zdedi zelene oci po matke ? napr.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katka1003 Pozri príspevok
no ja som si to nevymyslela,povedal mi to skuseny reumatolog,ze to nie je choroba ale dar od rodicov.tak ako dedime farbu oci,farbu vlasov,atd. tak dedime aj hypermobilitu. ak je podla vas vsetko co sa dedi choroba potom je choroba aj to ak dieta zdedi zelene oci po matke ? napr.
....ale zelené oči po matke, nebolia
0 0
katka1003 katka1003

katka1003 je offline (nepripojený) katka1003

to je otazka na pana doktora. ak mate nejake otazky ohladom hypermobility,nech sa paci pan doktor LADISLAV SEMAN V PRESOVE, vam rad odpovie!!!!!!vsetko co povedal mne som uz napisala. hypermobilita ma 9 stupnov zavaznosti a ja mam ten 9 najhorsi a nestazujem sa aby ma nieco az tak strasne bolelo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katka1003 Pozri príspevok
to je otazka na pana doktora. ak mate nejake otazky ohladom hypermobility,nech sa paci pan doktor LADISLAV SEMAN V PRESOVE, vam rad odpovie!!!!!!vsetko co povedal mne som uz napisala. hypermobilita ma 9 stupnov zavaznosti a ja mam ten 9 najhorsi a nestazujem sa aby ma nieco az tak strasne bolelo.
je úplne zbytočné sa tu "hašteriť" či to je alebo nie je dg. hypermobilita je zdedená alebo získaná/hadie ženy/, moja dcéra si ju zdedila po mne. ja sa nesťažujem že ma niečo bolí, to tak hovoria lekári, že hypermobilita bolí. bolí až vtedy ked sa nám "vyvalí" nejaký stavec kĺb alebo niečo podobné pretože máme menej cenné tkanivo, ktoré u zdravých ľudí riadne drží chrbtitu a ostatné kĺby, aby bolo tkanivo pevnejšie treba cvičiť.
0 0
katka1003 katka1003

katka1003 je offline (nepripojený) katka1003

ja sa nehasterim! ano suhlasim s vasim nazorom,ale chcem upozornit,ze pri hypermobilite sa nesmu cvicit silove cviky,pretoze tie skor ublizia ako pomozu.mne bolo odporucane plavanie,bicyklovanie,korculovanie ale na kolieskovych korculiach a prechadzky po mäkkom povrchu.mam chodit aj na rehabilitaciu,kde mi ukazu cviky,ale este som nebola,vraj su tie cviky aj na internete,ale este som to nehladala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katka1003 Pozri príspevok
ja sa nehasterim! ano suhlasim s vasim nazorom,ale chcem upozornit,ze pri hypermobilite sa nesmu cvicit silove cviky,pretoze tie skor ublizia ako pomozu.mne bolo odporucane plavanie,bicyklovanie,korculovanie ale na kolieskovych korculiach a prechadzky po mäkkom povrchu.mam chodit aj na rehabilitaciu,kde mi ukazu cviky,ale este som nebola,vraj su tie cviky aj na internete,ale este som to nehladala.
ja som ani nemyslela silové cvičenie rehablilitáciu ja už mám za sebou cvičiť ma naučili ale ja mám ešte skoliozu, opotrebovanú chrbticu /tri stavce úplne v kope, na trg snímku nie je vidieť, že mám tam vôbec nejakú platiničku/ a narušené medzistavcové platničky na krčnej chrbtici najhoršie pre mňa je to že lekárka na rehabilitácii mi povedala, že nemôžem cvičiť moje milované Tae-bo
0 0
katka1003 katka1003

katka1003 je offline (nepripojený) katka1003

ja mam chrbticu v tvare S,nahodne mi to zistili pri rtg. pluc a az teraz po 6 rokoch som sa dozvedela ze to je kvoli hypermobilite,ze ju svaly nedrzia a tak nevie akym smerom ma ist,ale neboli ma zatial,ja mam 2 rocneho syna takze ja som v pohybe v jednom kuse a ani nemam cas vnimat ci nieco boli alebo neboli a ja som taka povaha,ze po lekaroch nechodim a lieky nikdy neberiem.ja si to nevsimam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať