Zavrieť

Porady

Predaj auta v rámci okresu, povinnosť porovnania údajov pred prepisom?

Kupujúci auta mi dal podmienku, že musím doniesť pred predajom a prepisom auta od polície potvrdenie o porovnaní údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

Auto som kupoval v SR a som prvý majiteľ, Nikde som sa o takejto povinnosti nedočítal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pravdepodobne myslel obhliadku vozidla.. v rámci okresu musí byť pred prepisom vozidla na kupujúceho vykonaná obhliadka vozidla, kde sa porovnajú údaje v OEV s údajmi na vozidle.. policajt toto overí a na žiadosti o prevod držby toto potvrdí pečiatkou a podpisom.. pri obhliadke predložíš vyplnené tlačivo spolu s veľkým OEV..

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Zakon uklada tuto povinnost kupujucemi - pri prihlasovani vozidla porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Pravdepodobne to chce rpeto aby ste sa pri prepise vozidla nezdrziavali - obhliadkou vozidla. obhliadku mozes vykonat aj den vopred - pred vykonanim prevodu. Staci si vytlacit (zobrat z DI) tlacivo (male) vypisat udaje o vozidle a v case obhliadky pristavit vozidlo na urcene miesto. Policajt vykona porovnanie udajajov - opeciatkuje a podpise ziadost. S tou nasledne pojdete vykonat prepis vozidla.

    https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
    luza888 ďakujem, žiadosť o priamy prevod držiteľa v aktuálnom okrese mám stiahnutú, vyplniť údaje nie je problém. nebude vadiť, že pri obhliadke bude zatiaľ len môj podpis? (pôvodného majiteľa)?
    dmc pri ohliadke stacia iba udaje o vozidle

    Predaj auta v rámci okresu, povinnosť porovnania údajov pred prepisom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.