Zavrieť

Porady

Doručovanie dokumentov elektronickou formou správcom bytu

Dobrý deň,

správca bytového domu nechce pristúpiť na doručovanie dokumentov elektronickou formou. Čo s tým?
Doklady chce posielať doporučenou poštou, čo pre mňa nie je vyhovujúce (mám spravovať byt po úmrtí osoby- do dňa právoplatnosti dedičského konania ).
Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
ivka70 spravca BD nema povinnost elektronickeho dorucovania ....
Negoce ale má možnosť zasielať
ivka70 to ale neznamena, ze ti musi vyhoviet ... budes musiet akceptovat standardne sposoby zasielania
Negoce jasne, tento správca zaspal dobu
marjankaj Nevieš,čo s tým? Vymeňte správcu.
sito Od 1.12.2022 je správca povinný montovať vodomery s diaľkovým odpočtom. Aj 15.1.2023 ich nátlakom v bytoch o rok skôr namontoval. Negoce tuto sa to pre teba ligoce. "Cena na byt za prenos dát na spracovanie údajov. iba 1 x pre teplú aj studenú vodu. Prenos dát a spracovanie údajov - mesačne / byt. Cena zahŕňa bezplatný prístup užívateľa, vlastníka bytu na webportá www. ... No, vidíš niektorí nechcú, niektorí nemôžu, ale všetci ten prístup na web platiť musia. Tiež nátlakom. Takže ten správca nezaspal, ale míľovými krokmi sa hrnie do digitálnej budúcnosti.

niekto spieval tak 74 - 75 roku " ... digitálny svet, čísla miesto viet ... "
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pokiaľ ide napr. o ročné vyúčtovanie a z neho vyplývajúce nedoplatok, tak je štandardné, že sa doručuje doporučenou poštou, aby bol dôkaz o doručení v prípade vymáhania nedoplatku. U iných dokumentov, napr. pozvánka na schôdzu, nevidím dôvod posielať doporučene, tam by stačilo hodiť pozvánky do schránky.

    Ak teda ide o niečo dôležité, kde je potrebný dôkaz o doručení, tak si nemyslím, že zaspal domu, ale postupuje štandardným spôsobom. Alebo ty máš zriadenú a aktivovanú elektronickú schránku na portáli slovensko.sk?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Negoce mám aktivovanú schránku aj pre seba ako FO , ale BD nepatrí do Verejnej správy, teda nemôže UPSV využívať.....
    je možnosť dohodnúť si elektronické doručovanie dokumentov, aj iným spôsobom, nielen starým "tereziánskym" ......
    napr. https://www.sbdzh.sk/elektronicke-dorucovanie/.....
    existuje v KE aj aplikácia Nájomné ai.......
    iba je potrebné chcieť......
    veronikasad Mne chodí všetka komunikácia cez portál www.najomne.sk, kde som sa zaregistrovala - nie cez slovensko.sk, kde mám tiež elektronickú schránku ako podnikatel aj sukromná osoba.
    marjankaj Asi by si to tomu správcovi mal/a dať príkazom.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    elektronická komunikácia so správcom bytového domu by mala byť dohodnutä v zmluve o správe bytového domu a teda schválená vlastníkmi,
    ak máš individuálnu požiadavku na ekomunikáciu (mimo zmluvne dohodnuté služby výkonu správy domu), ak má správca kapacitu, môže ti za poplatok vyhovieť a duplicitne, nezáväzne zasielať

    ak na základe notárskeho zápisu si ty poverená spravovať nehnuteľnosť vlastníka, tak doklady adresuje na teba, na tvoju adresu

    Doručovanie dokumentov elektronickou formou správcom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.