Zavrieť

Porady

zmluva o nájme

viete mi poradit?
chcem si zalozit zivnost. Chcela by som uzavriet najomnu zmluvu medzi mnou a rodicom, kedze budem mat kancelariu v dome. Musi mat druha strana nejaku zivnost na prenajimanie bytovych priestorov alebo nieco?
Mozem si zalozit kancelariu aj v inej budove a mat sidlo firmy doma? moze mat fyzicka osoba dve adresy v podnikani? to znamena ze adresa kancelarie nebude totozna z adresou sidla?
Usporiadat
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

posúvam,
môže sa vyjadriť ešte niekto?
0 0
marcos marcos

marcos je offline (nepripojený) marcos

VŠ, 32 rokov
Mám byt vo vlastníctve. V byte býva otec s družkou a jej deťmi (cca 4 roky).Nemajú tam trvalý pobyt (otec samozrejme áno). Chcel by som uzavrieť zmluvu o prenájme bytu z otcovou družkou a deťmi. Možu odmietnuť podpísanie zmluvy. Ako by som mal postupovať. Možete mi pomocť radou. Veľmi pekne ďakujem. Marek
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

oslobodenie od dane z príjmu pri prenájme:
1. najskôr je potrebné pozrieť do listu vlastníctva, či je nehnuteľnosť - dom zapísaný na oboch rodičoch
2. ak je zapísaný na oboch, obaja rodičia si môžu uplatniť nezdaniteľnú sumu, t.j. matka do 5-násob. živ. minima i otec do 5-násobku životného minima.

hodnovernosť výšky nájmu:
1. vychádzať z cien obvyklých pre danú lokalitu
2. ujasniť, či suma, ktorá sa bude platiť sa skladá: len z nájmu, alebo je v nej zahrnutá aj platba za služby spojené s nájmom
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

007gituska Pozri príspevok
oslobodenie od dane z príjmu pri prenájme:
1. najskôr je potrebné pozrieť do listu vlastníctva, či je nehnuteľnosť - dom zapísaný na oboch rodičoch
2. ak je zapísaný na oboch, obaja rodičia si môžu uplatniť nezdaniteľnú sumu, t.j. matka do 5-násob. živ. minima i otec do 5-násobku životného minima.

hodnovernosť výšky nájmu:
1. vychádzať z cien obvyklých pre danú lokalitu
2. ujasniť, či suma, ktorá sa bude platiť sa skladá: len z nájmu, alebo je v nej zahrnutá aj platba za služby spojené s nájmom
Tvoje odpovede viedli niekam inam . Uviedol, že byt má on, ako syn v osobnom vlastníctve. A hlavná otázka je ako má postupovať, ak družka odmietne podpísať zmluvu o prenájme . Ale možno si odpovedala na predchádzajúce príspevky - ale tie sú už viac ako polroka staré, tak neviem.....
Naposledy upravil Orsz : 22.07.07 at 07:50
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

marcos Pozri príspevok
Mám byt vo vlastníctve. V byte býva otec s družkou a jej deťmi (cca 4 roky).Nemajú tam trvalý pobyt (otec samozrejme áno). Chcel by som uzavrieť zmluvu o prenájme bytu z otcovou družkou a deťmi. Možu odmietnuť podpísanie zmluvy. Ako by som mal postupovať. Možete mi pomocť radou. Veľmi pekne ďakujem. Marek
Ťažko povedať, či je to takto možné, pokiaľ tam máš otca, a ten tam má trvalý pobyt. A niektoré z detí je aj jeho? Inak tento prípad je o vzťahoch - možno sa Ti zdá, že družka nie je dobrá partia pre otca, a chceš, aby za svoj pobyt platila - no ako sa tak zamýšlam, malo by to byť možné. Je jasné však, že to pravdepodobne odmietne, a postupovať by sa dalo len tak, že jej dáš ultimátum: buď bude platiť, alebo sa bude musieť vysťahovať. Ale ako hovorím je to o vzťahoch: no pokiaľ ona nemá kam ísť, je to ako vyhnať ženu s deťmi na ulicu, čo tiež nie je príjemné.....no nech sa vyjadria aj ďalší poraďáci...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať