Zavrieť

Porady

Zasklenie balkóna

Má niekto z Vás skúsenosti so zasklením /zateplením/ balkóna lexanom?
Keďže manžel je proti plastovým žalúziám, ktoré má na paneláku väčšina, ja zase proti sklu, keďže bývame na najvyššom poschodí a balkón je zo severnej strany a bojím sa, čo ak sa rozbije a zosype sa na niekomu na hlavu. Po poslednom nárazovom vetre mám rozbité balkónové dvere. Firma, ktorú sme oslovili, uviedla, že sklo osadzujú klasické a ak chcem lexan, bude to ešte o nejakých 5 tis. viac ako pri skle. Pozrela som si cenníky lexanu, ale nejak sa mi to nezdá. Balkón 2,8 m, výška 1,6 m od madla po strop + zateplenie spodnej časti mi uviedli na cca 27 tis. Sk, pri plaste do 15. tis. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Mám lexanový balkon už vyše dvoch rokov, som maximálne spokojná, až na to, že keď sme si ho dávali robiť, boli asi ceny premrštené, teraz chodia s ponukou a polovicu menšou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ak sa môžeš spýtať, aké cenové ponuky sú teraz pri lexane? Mne tú cenu strelili iba tak, snažili sa mi vnútiť ten s plastovými žalúziami. A čím Vám zateplili tú spodnú časť balkóna?
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Monča
Ak sa môžeš spýtať, aké cenové ponuky sú teraz pri lexane? Mne tú cenu strelili iba tak, snažili sa mi vnútiť ten s plastovými žalúziami. A čím Vám zateplili tú spodnú časť balkóna?
Ja som sa bola informovať ohladne striešky na balkon - bývame na samom vrchu, čiže bočné zakrytie + strecha , cena bola 15 000 z lexanu.
Doteraz ju nemame, lebo musíme najprv kúpiť kočar pre babatko čo pride
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Máme zakrytý celý balkón, spodok je z plastu bieleho, špáry tmelili silikónom a nad zábradlím máme rolety s priehladnej lexany, stálo nás to 14 tis., ale teraz čo chodili po činžiaku ponúkať, boli ceny okolo 8 tis.
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja ten balkón asi nebudem mať zasklený. Práve som volala do firmy, ktorá ponúka lexan, ale iba na zimné záhrady, bazény, do posuvného hliníkového systému GLASA neosadzujú lexan, lebo vraj, aj keď si dám číry, budem mať na balkóne tmu, radia mi klasické sklo, ktoré nechcem alebo kalené sklo, proces je však dlhší, reže sa vraj na mieru v BA a my sme na východe...
Všade sa to hemží inzerátmi na plastové žalúzie, zľavami... ale ja budem ďalej zhadzovať sneh, keď dáky u nás napadne, lebo od včera prší, z balkóna smetákom.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Mám priehladný lexan a nemám dojem, že mám tmu na balkóne. Dokonca mám v kuchyni dosť kvetov a tie sa ešte nesťažovali, že by mali nedostatok svetla. a to mám ešte na kuchynskom okne žltooranžovú záclonu.Veľmi som zakrytie ocenila v zime, balkón používam ako chladničku, v lete mi vietor nepoláme kvety, dosúšam aj prádlo. Naozaj si pochvaľujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mne sa najviac páči bezrámový systém.
http://www.balkon.sk/
Dodatok:
Teraz som si na tejto stránke prepočítala cenu. 600cm x 250 cm = 60000 Sk
0 0
jossjo jossjo

jossjo je offline (nepripojený) jossjo

Pozrite sa na http://www.fmkosice.sk , mam to na dvoch logiách asi 2 roky .Estetické,praktické a zlepší teplotu v izbe.
Ak je záujem napíšem viac.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Máš bezrámový, alebo rámový systém? Hlavne by ma ma zaujímalo:
Pri bezrámovom systéme sa sklá odsúvajú na bočnú stenu balkóna? Ak áno, tak šnúry nemôžem upnúť.
Pri rámovom systéme sa ako umývajú okná? Musím sklo zvesiť dole?
Sklá sa Ti neorosujú?
Napíš, prosím, koľko Ťa stála a aká dĺžka balkóna.
0 0
jossjo jossjo

jossjo je offline (nepripojený) jossjo

Máš bezrámový, alebo rámový systém? Hlavne by ma ma zaujímalo:
Pri bezrámovom systéme sa sklá odsúvajú na bočnú stenu balkóna? Ak áno, tak šnúry nemôžem upnúť.
Pri rámovom systéme sa ako umývajú okná? Musím sklo zvesiť dole?
Sklá sa Ti neorosujú?
Napíš, prosím, koľko Ťa stála a aká dĺžka balkóna.


Mám bezrámový. Skla sa posúvajú na jednu stranu a potom každé krídlo sa dá v krajnej polohe otočiť o 90°. Zaberie to cca 60x25 cm. Šnúru na prádlo som posunul hlbšie dovnútra a ubral jednu z nich (ostali 4).Sklá sa umývajú pohodlne z balkóna v odklopenom stave.
Orosovanie je minimálne a krátkodobé /jeseň,jar/ po rozvešaní prádla a otvorení dverí z izby.Potom sa stratí.
Dĺžky 3,8 m a 2,4 m . Spodnú časť som si urobil sám.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem za informácie. Ozvem sa, keby som ešte potrebovala informáciu. Kontakt mám.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

My sme s Lexanom pred mesiacom pokrývali prestrešenie nad auto - dávali sme lexan hrúbky 4 mm na drevenú konštrukciu - kúpili sme meter m2 cca.za 360,- + tie spojovacie lišty a skrutky... Tak len materiál nás na strechu cca.6x5 m vyšiel 18000,- a nakoľko sa nám zdalo dať za montáž veľa 11000,- tak sme si to kládli sami. Síce sme s tým zabili traja ľudia celú sobotu, ale myslím, že sme ušetrili. Ale presklenie balkóna je asi trochu náročnejšie.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

jossjo Pozri príspevok
Mám bezrámový. Skla sa posúvajú na jednu stranu a potom každé krídlo sa dá v krajnej polohe otočiť o 90°. Zaberie to cca 60x25 cm. Šnúru na prádlo som posunul hlbšie dovnútra a ubral jednu z nich (ostali 4).Sklá sa umývajú pohodlne z balkóna v odklopenom stave.
Orosovanie je minimálne a krátkodobé /jeseň,jar/ po rozvešaní prádla a otvorení dverí z izby.Potom sa stratí.
Dĺžky 3,8 m a 2,4 m . Spodnú časť som si urobil sám.
Mozem sa spytat, ako si si robil tu spodnu cast? Prave teraz riesime presklenie loggie so zabradlim a firmy nam za spodnu cast z lexanu chcu uctovat taku istu ciastku ako za samotne presklenie To sa mi zda dost predrazene...
Vdaka
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Cena je samozrejme v závislosti od hrúbky... Samotný polykarbonát môžeš rátať cca. 800-1200 Skk/m2 + samozrejme rám... jeho cena tiež samozrejme závisí od jeho parametrov...
PS: Nedal by som si na loggiu žiadnu podobnú blbosť ani zasklenie...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobry den, mam k Vam prosbu. Chcem si dat na balkon termoizolacnezaluzie, - priehladne, zaujima ma, aka je viditelnost na balkone, ak su zaluzie zatiahnute, nakolko vo firmach mi tvrdia, ze je skoro 100% co sa mne nezda, potrebujem pravdivu info...ved ponukaju mi za 12000sk, to nie je maly peniaz. Dalej by ma zaujimalo, o kolko stupnou je potom teplejsie, ci to ma vobec taky ucinok. Zasklit sklom nechceme, nakolko mame balkon na juh a v lete chceme mat cely otvoreny.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
To je čo, tie termoizolačné žalúzie"?

Ved ak su tam fugy, tak jasne že tam bude kosa v zime. Myslim, že to má účinok iba v lete, aby sa to neprehrievalo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

duves Pozri príspevok
To je čo, tie termoizolačné žalúzie"?

Ved ak su tam fugy, tak jasne že tam bude kosa v zime. Myslim, že to má účinok iba v lete, aby sa to neprehrievalo.
neviem, co su fugy, no na prospekte pisu, ze uspora je az 8-13 stupnov, preto sa pytam, ludi, ktori taketo termoizolacne rolety maju.
Naposledy upravil alaya1 : 20.11.08 at 09:21
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ved píšeš, že balkon nechcete zaskliť, že tam bude iba tzv.termožlúzia. Čo myslíš, ako to (ne)funguje v zime? Ako to udrží teplo v zime? Ved sú tam fugy medzi lamelami. Bude tade výmena vzduchu medzi exterierom a kvazi interierom lodžie. Alebo sa mýlim?
fuga=diera, medzera...atd.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mne osobne sa páčia balkóny so zasklením, avšak mám aj negatívnu skúsenosť s takýmto balkónom u svokry.
Madlá sa jej odlepili asi po necelom týždni, odsúvajú sa jej hrozne ťažko. Navyše ona na tom balkone fajčí- otvára si síce ,ale ten smrad tam je nasiaknutý všade- humáč.
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

Monča Pozri príspevok
Má niekto z Vás skúsenosti so zasklením /zateplením/ balkóna lexanom?
Keďže manžel je proti plastovým žalúziám, ktoré má na paneláku väčšina, ja zase proti sklu, keďže bývame na najvyššom poschodí a balkón je zo severnej strany a bojím sa, čo ak sa rozbije a zosype sa na niekomu na hlavu. Po poslednom nárazovom vetre mám rozbité balkónové dvere. Firma, ktorú sme oslovili, uviedla, že sklo osadzujú klasické a ak chcem lexan, bude to ešte o nejakých 5 tis. viac ako pri skle. Pozrela som si cenníky lexanu, ale nejak sa mi to nezdá. Balkón 2,8 m, výška 1,6 m od madla po strop + zateplenie spodnej časti mi uviedli na cca 27 tis. Sk, pri plaste do 15. tis. Aké máte skúsenosti?
dobrý deň

pozrite sa na www.zasklievania.sk
robia aj s lexanom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať