Zavrieť

Porady

Dva mobily pre jedneho podnikatela?

ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Ahojte,
potrebujem info, ci mozem mat ako zivnostnik, ktory nikoho nezamestnava, dva mobili resp. cisla od jedneho operatora.
Dakujem
Usporiadat
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

My máme vo firme 4 mobily + 3 pevné linky, záleží len, ako si to majitelia budú obhajovať pri daňovej kontrole, či všetky hovory súviseli s podnikaním.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Môžeš ak ich budeš vedieť obkecať napr. ja si mám paušál 60 a popri tom
mám akciu bezvedomie čiže viem zdôvodniť, že aj keď sú dva tak vlastne šetrím finančné prostriedky. ( daňováci mi to uznali).
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Podľa mna ak faktury za mobily obsahuju účtovné naležitosti tak nevidim dôvod nedavat to do nakladov, ved ak je to živnostnik čo potrebuje k výkonu svojej prace telefon, tak je to učtovny doklad aj danovo uznany.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

katarina.j
Podľa mna ak faktury za mobily obsahuju účtovné naležitosti tak nevidim dôvod nedavat to do nakladov, ved ak je to živnostnik čo potrebuje k výkonu svojej prace telefon, tak je to učtovny doklad aj danovo uznany.
To je síce pravda ale ak je tých telefónov viac a človek si ich nevie obhájiť
tak mu všetky neuznajú taká je prax.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

katarina.j
Podľa mna ak faktury za mobily obsahuju účtovné naležitosti tak nevidim dôvod nedavat to do nakladov, ved ak je to živnostnik čo potrebuje k výkonu svojej prace telefon, tak je to učtovny doklad aj danovo uznany.
to je pravda, ale ktory zivnostnik nutne POTREBUJE k svojej cinnosti povedzme 5 telefonov? (ak je bez zamestnancov) a naozaj ich pouziva iba na zabezpecenie a udrzanie prijmov, nepouzije ich na osobnu spotrebu? jeden mobil manzelke, dalsi synovi ....
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

V prvom rade je potrebné vedieť, či oba tie mobily sa používajú vo firme, teda sú na IČO. Pretože ja robím účtovníctvo podnikateľovi, ktorý má 2 mobily u jedného operátora. Pritom jeden má na IČO a druhý na meno. Je to také "krytie" pre daňovákov - nemali by rýpať do daňovo uznateľných a neuznateľných nákladov.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ja mam napriklad pausal na ICO+asi 5-6 easy kariet, ktore obcas dobijam z pausalu, pripadne z podnikatelskeho uctu.
easy karty davam do nedanovych a pausal tiez kratim (java hry, zvonenia atd...)
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Je dobré mať aj súkromný mobil.Aj ja mám súkr.paušál.Ale aj vo firme 2 mob.u jedného operátora.Lebo jeden mám hovorový,a druhý sms, a veľmi sa mi osvedčil.Lebo ním informujem firmy teda ich majiteľov o tom čo treba ešte doniesť k dokladom, alebo či budu platiť DPH.A čo je nové či netreba zmeniť odvody. No miniem ďaleko menej ako by som im mala telefonovať!je to už overené niekoľko rokov!
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Obidva telefony budu vedene na ICO... pretoze z toho, co sa tu pise, by som mal mat jeden na ICO, druhy na meno....... ja si potrebujem obidva davat do nakladov....
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

nie je problem si dat oba telefony do nakladov.
problem je, ked das jeden telefon manzelke a ona bude volat do "bezvedomia" s kamoskami a kadernikmi atd...to moc s podnikanim nesuvisi a nemalo by to ist do nakladov.
ako si tie vydavky obhajis, je na tebe a danovej kontrole.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

!!!A netreba zabúdať aj na to, že operátori sú povinní archivovať čísla hovorov, tuším že 6 rokov - nie som si celkom istá, takže nie je problém poskytnúť údaje kontrólnemu orgánu a dokázať tak opodstatnenosť nákladov.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Ako krátite výdavky za telefón? napr. paušálne 70% do nákladov a 30% neovpl.ZD. Keď nie je telefón na IČO tak sa do nákladov dáva suma aj s DPH?
napr. suma s DPH 1000, Sk do prev.réžie 70% 700, Sk
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zastávam názor, že nie je šťastné dávať do nákladov niečo percentami. V účtovníctve sa hovorí o preukaznosti výdavkov súvisiacich s podnikaním. Riešil by som to radšej priložením výpisu z hovorov.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Aj vtedy, keď sa používa súkromný mobil na podnikateľské účely?
A DPH do nákladov alebo NZD?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=renix1]Aj vtedy, keď sa používa súkromný mobil na podnikateľské účely? Áno. Už nie je súkromným. Je pre účely živnosti, len to musím preukázať.
A DPH do nákladov alebo NZD? Nerozumiem. Buď som plátca DPH a DPH si uplatním na vstupe, alebo celý náklad (výdavok) je u mňa uznateľný výdavok (neplatca DPH, vrátane DPH).
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Môžem si uplatniť DPH na vstupe, keď mám mobil ako súkromná osoba, teda na fa nemám IČO, IČ DPH, sídlo.?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

renix1
Môžem si uplatniť DPH na vstupe, keď mám mobil ako súkromná osoba, teda na fa nemám IČO, IČ DPH, sídlo.?
nie, kvoli chybajucemu ICO, IC DPH, sidlo.
Naposledy upravil duficek : 12.12.06 at 20:45
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ako súkromná osoba nie ste platiteľ dane a nemáte teda právo na odpočet DPH
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Ďakujem za odpovede. 70% základu dane som dávala do prev. réžie a ostatné aj DPH ako výd.NZD. Môže to tak byť?
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

V príspevku č. 14 sa hovorí o preukaznosti výdavkov. Aké máte skúsenosti s faktúrami za mobil pri daňovej kontrole?
0 0
Načítať ďalšie