Zavrieť

Porady

pracovné oblečenie

Ahojte, chcem sa opýtať, či môžem pracovnú obuv a odev zaúčtovať na 501 medzi ostatný spotrebný materiál, alebo musí byť zvlášť? dík
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás,
vyskytol sa mi taký problém, kúpili sme vesty - chceli sme na ne dať vyšiť logo, ale dodávateľ nám od toho odstúpil lebo máme len 4 ks, že sa mu to neoplatí. Vesty by som mohla dať ako N neovplyvňujúci ZD, ale čo s DPH, bolo to v 10/2008 a uplatnili sme si odpočet. Môže to tak byť? Nemám s tým žiadne skúsenosti.
Ak sú to pracovné vesty, je to riadny daňovo uznaný náklad- takže ich zaúčtuj do VOZD. Nárok na odpočet dph si uplatniť môžeš.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Sú to vesty kúpené v športovom obchode ale za účelom pracovných.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Sú to vesty kúpené v športovom obchode ale za účelom pracovných.
Nič to nemení na skutočnosti, že je to VOZD. Ak ich poskytovanie ošetríte v smernici je to OK.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdravím Vás,
tiež kupujeme pracovné oblečenie /všetko označené logom firmy/- ale nemáme stálych zamestnancov - len brigádnikov na "Dohodu o vyk.práce" - ak si to ošetrím v smernici - malo by to byť v poriadku?
Ak áno, naúčtujem to na 527? brigádnik - sociálne dávky
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdravím Vás, vraciam sa k téme,
aký máte názor na kúpené pracovné oblečenie a ochranné prostriedky pre brigádnikov na základe Dohode o vyk. práce?
Daňový náklad - nedaňový? 527? 501?

Ďakujem ta názory a rady.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
daňový.
všetko označené logom firmy
v smernici
Naposledy upravil lenkak : 08.07.09 at 14:09
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem Lenka
a dala by si to na 527?
POzdravujem, Betka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak Pozri príspevok
daňový.
všetko označené logom firmy
v smernici
Ochranný predmet na to, aby bol daň. nákladom, nemusí byť označený logom firmy- logo je podmienka len pri reklamnom predmete. Ochranný pracovný predmet je daňovo uznaným nákladom aj bez neho, samozrejme to tiež určuje IS. S účtom 527 súhlasím.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte,
poradíte mi prosím:
Nakúpené tričká, vesty, monterky označené logom našej spoločnosti (vyžaduje si to investor pri výkone prác), ale tieto práce vykonáva naša spoločnosť na základe Zmluvy s ďalšou spoločnosťou a jej zamestnancom poskytuje tento pracovný odev.
Nemám potvrdené prevzatie tohto prac.odevu. (konatelia ich rozdajú robotníkom, ktorí teda nie sú našimi zamestnancami).

Môžem účtovať 527+343/321? (daňovo uznateľný náklad)?

ďakujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ahojte všetci, prosím o pomoc. Mam Fa, na ktorej sú uvedené nasledovné položky:
-olej (sud)-2ks
-monterky kombinéza-2ks
Na olej urobím kartu, dám na sklad. Monterky sú ako darček, ku každému sudu jedny. Tie si chcú zobrať spoločníci (nie zamestnanci, tých nemám) do dielne, keď niečo manuálne robia.
Olej účtujem 504/AU, môžem dať monterky priamo na 501/AU, alebo keďže je to na jednej Fa, musím urobiť príjemku na celú sumu, aby sedela s Fa, čiže monterky tiež zaúčtujem najprv
504/AU, a preúčtujem na 501/AU?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ešte som zabudla napísať, že monterky sú v cene 0,03€ bez DPH.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

grammatika Pozri príspevok
Ahojte,
poradíte mi prosím:
Nakúpené tričká, vesty, monterky označené logom našej spoločnosti (vyžaduje si to investor pri výkone prác), ale tieto práce vykonáva naša spoločnosť na základe Zmluvy s ďalšou spoločnosťou a jej zamestnancom poskytuje tento pracovný odev.
Nemám potvrdené prevzatie tohto prac.odevu. (konatelia ich rozdajú robotníkom, ktorí teda nie sú našimi zamestnancami).

Môžem účtovať 527+343/321? (daňovo uznateľný náklad)?

ďakujem
Odpoviem si sama
Budem účtovať na 501AE-reklamné predmety, nakoľko tieto predmetné veci nedávame svojim zamestnancom, ale živnostníkom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

grammatika Pozri príspevok
Ahojte,
poradíte mi prosím:
Nakúpené tričká, vesty, monterky označené logom našej spoločnosti (vyžaduje si to investor pri výkone prác), ale tieto práce vykonáva naša spoločnosť na základe Zmluvy s ďalšou spoločnosťou a jej zamestnancom poskytuje tento pracovný odev.
Nemám potvrdené prevzatie tohto prac.odevu. (konatelia ich rozdajú robotníkom, ktorí teda nie sú našimi zamestnancami).

Môžem účtovať 527+343/321? (daňovo uznateľný náklad)?

ďakujem
Reklamným predmetom označeným logom-účet 501 s nárokom na odpočet dph je predmet, ktorého OC spolu s ost. nákladmi je max. 16,60.€
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Ahojte,
chcem sa opytat. Mame zmluvu so spolocnostou ktora nam prenajima pracovne oblecenie pre nasich zamestnancov a to nasledne pravidelne perie a fakturuje nam to mesacne ako najom. Mozem to uctovat na 527?
Dakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinka111 Pozri príspevok
Ahojte,
chcem sa opytat. Mame zmluvu so spolocnostou ktora nam prenajima pracovne oblecenie pre nasich zamestnancov a to nasledne pravidelne perie a fakturuje nam to mesacne ako najom. Mozem to uctovat na 527?
Dakujem!
Áno, patrí to tam.
0 0
Kinga Kinga

Kinga je offline (nepripojený) Kinga

Môže mi prosím niekto poradiť, za akých podmienok sa môže poskytnúť rovnaké firemné oblečenie našim zamestnancom na expozitúrach - kontakt s klientmi . Pre zamestnávateľa je to daňovo uznaný výdavok? . Zamestnancom sa to musí zdaniť, ako príjem... Prosím poraďte ak s tým má niekto skúsenosti.
Ďakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Kinga Pozri príspevok
Môže mi prosím niekto poradiť, za akých podmienok sa môže poskytnúť rovnaké firemné oblečenie našim zamestnancom na expozitúrach - kontakt s klientmi . Pre zamestnávateľa je to daňovo uznaný výdavok? . Zamestnancom sa to musí zdaniť, ako príjem... Prosím poraďte ak s tým má niekto skúsenosti.
Ďakujem
Interným predpisom môžte upraviť používanie rovnošaty zamestnancami, ktorí na expozitúrach pracujú s klientmi. Ak navyše rovnošaty označíte logom firmy niet žiadnych pochýb o uznateľnosti daňového výdavku . Zamestnancom sa to nezdaňuje, ide o pracovné oblečenie.
0 0
Kinga Kinga

Kinga je offline (nepripojený) Kinga

obrovské ĎAKUJEM za bleskovú radu
0 0
Libusa Libusa

Libusa je offline (nepripojený) Libusa

Ahojte. Včera som bola na školení a zistila som, že pravdepodobne robím chybu v účtovaní pracovných odevov. Pracovné odevy účtujem v triede 527. Ako prosím potupujete pri účtovaní pracovných odevov, ak pracovník ukončil pracovný pomer skôr, ako uplynula doba použitia pracovného odevu určená Regulatívom ochranných pomôcok? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať