Zavrieť

Porady

Lekári a s.r.o.

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nemáte niekto skúsenosti s lekármi, ktorí založili s. r. o. ??? Zaujíma ma všetko okolo toho. Ďakujem.
Usporiadat
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Pre Dadu áno licenciu ktorú má doteraz na FO dňom zrušenia FO prestáva platiť a vtedy si dá vyhotoviť novú licenciu, ktorá bude znieť na novovotvorenú sro.
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

A ešte nezabudnite, že tento lekár v sro musí byť zamestnaný riadne v PP.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A kým mu nepridelia novú licenciu, tak môže používať tú, čo má doteraz? Asi áno, však? Koalko a nevieš mi presne povedať v ktorom zákone, prípadne v ktorom § sa spomína tá zdravotná dokumentácia? Dík.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Koalko : A ak ostane lekár FO ? Bude mať problýmy ?
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
To kolako,
na 602 účtuješ fa vystavené na poiťovne a čo s rozdielom, ktorý poišťovňa neuzná?
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Koalko, prosím Ťa, z toho vyplýva, že keď jej budú chodiť príjmy v roku 2005, budem musieť robiť ešte daňové priznanie za rok 2005 za FO? Musí si z toho dôvodu zriadiť aj nový bankový účet ako s.r.o.?
0 0
Mirka-test Mirka-test

Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

Milé kolegyňe,
nemusíte mať obavy žiaden zákon nekáže doktorom prechádzať na s.r.o. spoločnosť VUC-ka, ktorá im prideluje licenciu na vykonávanie zdravotenej starostlivosti prišla na to, že po doktoroch netreba dediť ich spoločnosti a tak niektorým doktorom povolili stať sa právníckymi subjektami ale teraz skôr hrozí že to už nedovolia a doktori zostanú ani ryba ani rak ako aj právníci.
Nedávno som zažila s touto skutočnosťou horor nechcela som tomu uveriť čo som si vystála kým môj klient dostal výpis z OR. Dal sa do rúk právníkom a tí zabudli na to, že to nie je bežná s.r.o-čka On najprv popísal všetky tie klasiky čo sa dávajú do predmetu činnosti a takto to vložil na súd ovšem bez pridelenia licencie a tú Vám zase VUCKa nedá, kým nemáte výpis. medzičasom vydali OR a zrušili fyzickú osobu bez toho aby niekoho informovali a vtedy začal horor lebo moj lekár podnikal neoprávnene nemal živnosť, mal sice Výpis z OR ale na bežnú činnosť a na to načo vlastne zriadil s.r.o. nemal zapísané v OR robila som prihlášky odhlášky v poisťovniach no to by bol celý román tak radšej skončím mi to máme za sebou prajem úprimnú sústrasť všetkým doktorom s ich bohovou inštitúciou VUC. Ked sa Vám predsa podarí zriadiť s.r.o. tak treba predať podnik s.r.o. -kua prepísať všetky zmluvy ešte mám všeličo ale na dnes stačí pekný zbytok dňa TEST
Naposledy upravil Mirka-test : 17.12.04 at 16:20
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

aj mne sa podarilo spadnút do tohto bahna nevedomostí..ale zial, moja klientka zaklada s.r.o. a tak budem nútena vediet o problémoch viac - hlavne, ako na to? Bude skutocne problem zariadit vsetky zmeny, ktore nastanu zo dna na den - prelínanie nie je prípustné...Najhoršie bude, ak sa to stane presne 31.12 - lebo zdanovat ako FO vsetky neisté pohladavky.., ukoncit cinnost, vysporiadat majetok a zaroven zacat úctovat s.r.o. - to bude dost, hlavne ak si pomyslím, ze je to iba jeden klient..a čo tí ostatní? Budem rada, ak navzájom sa upozorníme na to, kde sme zlyhali, ci mohli zlyhať...a na čo nesmieme zabudnút (pracovné zmluvy? co s konatelmi a prac.zmluvami a ich odvodmi? raz ako zamestnanec, raz ako konatel? - aspon do ZP to takto vychádza.)....tak hor sa do študovania...a vraj - štastné a veselééé
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

ekin-ešte "šťastie" že je ku koncu tohto roku toľko pracovných dní
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

bepo - suhlasím, lebo vsetci pracujú "o dušu", VÚC vraj dá rozhodnutie 27.12., bez rozhodnutia banka neotvori ucet, bez potvrdenia o otvoreni uctu nie je mozne odovzdat tých 13 dokumentov, co k uplnemu uzatvoreniu lekar.sro treba...
mi to pripomína volačo:p ...........
a to posledné, čo bude treba urobiť, je nahlásiť dodávateľom zmenu, a urobiť tie vsetky ekonomické drobnosti...hm,hm....
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

....a konečne uz vieme: lekár končí 31.12. a SRO začína 1.1.
a teraz nastáva kolotoč: neuhradené pohľadávky - zahrnúť do príjmov a záväzky do nákladov tak, ako pri skončení zivnosti? a majetok a zásoby? jednoduchšie je to odpredat, ale ako to predať SRO, ked bude existovať až od 1.1. a lekár od 1.1. uz nebude môct fakturovat? a je lekár sám sebe blízkou osobou, ak si lacnejšie odpredá drobný majetok?
- uzatvorit pracovnú zmluvu s lekárom a sro...to je jasné, ale čo s lekárom-konatelom? ísť ho prihlásiť do zdrav.poisťovne ako SZCO? podla skolenia z decembra za konatela treba odvádzať poistné, aj ked ma príjem zo závislej činnosti ako lekár a žiaden príjem ako konatel...
- skusme si potvrdiť, navzájom, že je to tak...čo ked sa mýlim?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ekin, budem reagovať len na oblasť zdravotného poistenia
- ako konateľa ho prihlásiš do ZP od 1.1.2005 (ako SZČO ukončí živnosť 31.12.2004)
- ak konateľ má tzv. súber, teda je zamestnancom a aj konateľom, tak v prípade, že z konateľstva nepoberá žiaden príjem, zdravotné poistenie bude platiť len ako zamestnanec
Pekný deň
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

ekin
majetok a zásoby? jednoduchšie je to odpredat, ale ako to predať SRO, ked bude existovať až od 1.1. a lekár od 1.1. uz nebude môct fakturovat? a je lekár sám sebe blízkou osobou, ak si lacnejšie odpredá drobný majetok?
Veď môže sa aj darovať. Ak je to odpisovaný majetok zaradíš do účtovníctva a doodpisuješ ho. V Poradcovi bol uverejnený článok Transformácia FO na PO.
Žiaľ tu ho nemôžem vyvesiť. Ak máš záujem daj vedieť.
Prajem veľa úspechov.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Fajdy
Veď môže sa aj darovať. Ak je to odpisovaný majetok zaradíš do účtovníctva a doodpisuješ ho. V Poradcovi bol uverejnený článok Transformácia FO na PO.
Žiaľ tu ho nemôžem vyvesiť. Ak máš záujem daj vedieť.
Prajem veľa úspechov.
mozem poprosit upresnenie v ktorom Poradcovi?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

Fajdy, a je to vôbec transformácia? Zánik SZČO a vznik nového subjektu - SRO
Preto mam s tým trocha problem, nielenže hlupo konči - priamo 31.12, cize to vysporiadanie závazkov a pohladavok ovplyvni dane za rok 2004 a poriadne, ak do toho pridám majetok odpredaný sro...Asi ma "zahlušia", ak poviem výšku dane...:-(
A majetok je iba do 30 000, cize nebol odpisovany, ale priamo v nákladoch, k tomu materiál...a to všetko treba "zlikvidovať" na silvestra, zial, minuloročného..
Naposledy upravil ekin : 08.01.05 at 21:01 Dôvod: doplnok
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Čisto zo zvedavosti-mali ste už niekto kontrolu na daň z príjmu a kontrolovali 20-korunové návštevné podľa počtu pacientov?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

To by veru zaujímalo aj mňa, pretože som presvedčená, že pacientov bolo oveľa viac ako tých dvadsať korunáčok, ktoré účtujem v mesiaci.
Naposledy upravil Zuzka : 09.01.05 at 10:06
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

hm,hm....20 Sk...

Prosím vás, neviem nájsť Fin.spravodajcu, kde je uvedené, čo všetko sa musí urobiť pri skončení živnosti. Už som prehľadala pár stránok, ale nič..Prípadne link alebo zhrnutie by mi veľmi pomohlo ...dakujeeeeeeeeem
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Neviete či je niečo nové ohľadom zakladania s.r.o. - lekári ?

Musia lekári FO-SZČO prejsť na s.r.o. ? Vyšiel už zákon alebo niečo ?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

yvvetta, neviem o tom, aby bol pripravovany zakon o povinnom prechode (myslim lekarov na s.r.o.). Ale vyplynulo to tuším z nejakej "zajacovej" novely - lekári FO nemôžu svoje ambulancie posunúť na svoje deti napr. dedením, potom niečo okolo kartoték - čiže FO nie je majiteľom, PO áno. Je tam nejaka diskriminácia FO, preto nastal hromadny presun. Aspon takto mi to vysvetlila moja klientka. Ospravedlnujem sa za nepresnu a neodbornu formulaciu..aj hlava uz nesluzi, aj je pozdny cas..:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať