Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

bepo Pozri príspevok
Stačí potvrdenie od praktického lekára
NIE. PSYCHOVYSETRENIE JE NÚTNE.
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

Nandrolon Pozri príspevok
Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Viď. zakon 190/2003 O zbraní a strelive,Účinnosť od: 1.1.2004
vyhlašku 555/2003, Účinnosť od: 1.1.2004
http://www.minv.sk/ ako postupovať
http://misanicova.host.sk/ psychológické vyšetrenie
0 0
mpv mpv

mpv je offline (nepripojený) mpv

Daska Pozri príspevok
Kniha sa vola: Strelne zbrane a strelivo - priprava na skusku odbornej sposobilosti. Napisal ju JUDr. j. Ingr a Mgr. J Majoros, a je cervena
Ahoj Daska. Chcel by som si rozsirit zbrojny preukaz o A. Ta cervena je najnovsia? A staci len tato? Stale ju ponukas?
0 0
ragnos ragnos

ragnos je offline (nepripojený) ragnos

Daska Pozri príspevok
Ja som si robila ZP skupiny A a E toho roku v maji, potrebovala som: Potvrdenie od lekara, ze som sposobila, zivnostensky list a ziadost, v ktorej som pisala dovod na co chcem aj A-cko, Po nejakej dobe som dostala pozvanku na skusky. Tie som zvladla a teraz som takmer cerstvou drzitelkou.

Mam aj potrebnu literaturu na pripravu na skusky, mozem poskytnut
Ahoj, prosím ťa aká literatúra je potrebná na vybavenie ZP?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No môj muž už to má konečne úspešne za sebou a je držiteľom Zbrojného preukazu na držanie aj nosenie zbrane (?to A a B?, neviem)
Material komplet dostal s vypracovanými otázkami, akurát na zdravotnícke som mu ich vypracovala ja.
Ale potreboval aj psychologické vyšetrenie bez toho by mu to obvoďák nepotvrdil. Inak všetko OK, v pohode. Treba vychádzať zo zákona a všetky tie príklady čo keby sú potom ľahké.
Držím všetkým palce, mi sme materiál zatiaľ zapožičali, keď sa vráti, radi poskytneme.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bionda Pozri príspevok
No môj muž už to má konečne úspešne za sebou a je držiteľom Zbrojného preukazu na držanie aj nosenie zbrane (?to A a B?, neviem)
Material komplet dostal s vypracovanými otázkami, akurát na zdravotnícke som mu ich vypracovala ja.
Ale potreboval aj psychologické vyšetrenie bez toho by mu to obvoďák nepotvrdil. Inak všetko OK, v pohode. Treba vychádzať zo zákona a všetky tie príklady čo keby sú potom ľahké.
Držím všetkým palce, mi sme materiál zatiaľ zapožičali, keď sa vráti, radi poskytneme.
Bionda, synátor si ide robiť teraz v septembri ZP - C,B ......ak by som mohla poprosiť materiál , bola by som vďačná .
0 0
marat01 marat01

marat01 je offline (nepripojený) marat01

nemate niekto tie knihy zoskenovane?
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Ak chcem si ist len tak zastrielat na strelnicu s vlastnou zbranou, potrebujem na jej kupenie a vydanie tiez zbrojny preukaz?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak by sa dali zbrane kupovať len tak že chcem si ísť niekam zastrielať tak tie preukazy by sa asi nevydávali,nie? Potrebuješ zbrojný preukaz, potom ti vydajú nákupné povolenie a po kúpe ti zbraň zaregistrujú a vydajú preukaz zbrane.
0 0
Johnny017 Johnny017

Johnny017 je offline (nepripojený) Johnny017

ahoj. Som student, mam 21 rokov a chcem sa spytat ze keby si chcem co si aj chcem vybavit ZP skupiny B alebo A bol by stym problem, ked som student? A ak by som si chcel potom kupit zbran potrebujem aj zbrojnu licenciu? Dakujem
Naposledy upravil Johnny017 : 10.10.08 at 19:21
0 0
Braku Braku

Braku je offline (nepripojený) Braku

Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.
0 0
Syso Syso

Syso je offline (nepripojený) Syso

Ahojte. Som cerstvy clen porady. Chcem sa spytat na materialy na zbrojny preukaz. Moj otec vlastnil osobnu zbran. Mal ju strasne rad a vzdy hovoril ze bude raz moja. No teraz mi zomrel a zbrojak sme nestihly vybavit. O tu zbran nemozem projst! Skusal som sa informovat u znamich a vsetci sa zhodli ze sa to nejak zmenilo a nove pravidlna nepoznaju. Vie mi niekto poradit ako na to a taktiez nema niekto vypracovane otazky v PC forme? Nie je mi to jasne ani s touto vetou: ZP sa vida FO ak: f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou komisiou (§ 21),
O aku sposobilost ide a kde sa robi?
Velmi pekne Dakujem...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Braku Pozri príspevok
Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.
V y d a n i e z b r o j n é h o p r e u k a z u
§ 16
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe,
ktorá
a) písomne požiadala o jeho vydanie,
b) je plne spôsobilá na právne úkony,
c) dosiahla predpísaný vek (§ 18),
d) je bezúhonná a spoľahlivá (§ 19),
e) lekárskym posudkom preukázala zdravotnú spôsobilosť
držať alebo nosiť zbraň a strelivo (§ 20),
f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť
zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou
komisiou (§ 21),
g) má miesto pobytu na území Slovenskej republiky,
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala
potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
§ 17
(1) V žiadosti o vydanie zbrojného preukazu žiadateľ
uvedie
a) osobné údaje (§ 9 ods. 2),
b) číslo dokladu totožnosti,12) cudzinec číslo cestovného
dokladu alebo dokladu nahrádzajúceho cestovný
doklad,
c) skupinu zbrojného preukazu, o vydanie ktorej žiada,
d) odôvodnenie žiadosti o vydanie zbrojného preukazu.
(2) K žiadosti o vydanie zbrojného preukazu žiadateľ
pripojí
a) dve fotografie s rozmermi 30 × 35 mm, ktoré zodpovedajú
súčasnej podobe žiadateľa, zobrazujúce žiadateľa
v čelnom pohľade s výškou tvárovej časti
hlavy od očí k brade najmenej 13 mm, v občianskom
odeve, bez okuliarov s tmavými sklami a bez
prikrývky hlavy, ak jej použitie nie je odôvodnené
náboženskými alebo zdravotnými dôvodmi; v tomto
prípade nesmie prikrývka hlavy zakryť tvárovú časť
spôsobom znemožňujúcim identifikáciu žiadateľa,
b) lekársky posudok o zdravotnej spôsobilosti držať
alebo nosiť zbraň a strelivo,
c) odpis z registra trestov,16)

a t ď .................http://www.minv.sk/
Viď. zakon 190/2003 O zbraní a strelive,ako spomenul okikoo

Je tam toho dosť


1.Si robíš prču , či nie

A skúšky kde ostali ?


Juraj
16hrz2v.jpg  
0 0
yossarian yossarian

yossarian je offline (nepripojený) yossarian

Braku Pozri príspevok
Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.
Ja tomu nerozumiem. Preco normalny smrtelnik nemoze ziskat bez problemov A? Ved ked si chcem zadovazit zbran na ochranu, tak ju musim aj nosit. Naco mi bude doma v supliku. Ved to je podla mna na hlavu postavene.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yossarian Pozri príspevok
Ja tomu nerozumiem. Preco normalny smrtelnik nemoze ziskat bez problemov A? Ved ked si chcem zadovazit zbran na ochranu, tak ju musim aj nosit. Naco mi bude doma v supliku. Ved to je podla mna na hlavu postavene.
1. Že nerozumieš , prepáč , ale preštuduj si zákony a predpisy . Tak ako v účtovníctve je , povedzme , DPH alfa a omega , tak aj zbrane majú svoje špecifiká , t.j. zakon 190/2003 O zbraní a strelive
A sú aj naväzujúce , ktoré je potrebné samozrejme dodržať .

2.A to kto povedal , že ju musíš nosiť ?

S touto otázkou a s týmto problémom sa obráť na odborné fóra .....Dozvieš sa oveľa viac a aj Ti pomôžu/ ...

3. , že v šuplíku ....ešte aj tam musí byť zabezpečená , ak vieš , čo to znamená .

P.S. : Len upozorňujem , že nejaký yossarianovia tam nejak nie sú v obľube .
Dúfam , že si čítal HLAVU XXII. , potom pochopíš P.S.-ku .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Johnny017 Pozri príspevok
ahoj. Som student, mam 21 rokov a chcem sa spytat ze keby si chcem co si aj chcem vybavit ZP skupiny B alebo A bol by stym problem, ked som student? A ak by som si chcel potom kupit zbran potrebujem aj zbrojnu licenciu? Dakujem
Teraz som si uvedomil , čo vlastne sa tu píše ....veľký to rozdiel ..

Zbrojný preukaz

Zbrojný preukaz je verejná listina, ktorá fyzickú osobu oprávňuje držať alebo nosiť zbraň a strelivo v rozsahu ustanovenom pre jednotlivé skupiny zbrojného preukazu.

Zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia nosiť alebo držať zbraň do skupín:

A.nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B.držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C.držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D.držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E.držanie zbrane a streliva na športové účely,
F.držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.a

Zbrojná licencia :

Zbrojná licencia je verejná listina, ktorá fyzickú osobu podnikateľa alebo právnickú osobu oprávňuje nadobudnúť do vlastníctva zbrane alebo strelivo a držať ich v rozsahu ustanovenom pre jednotlivé skupiny zbrojnej licencie.

Zbrojná licencia sa rozdeľuje podľa účelu používania zbraní alebo streliva na tieto skupiny:

A.vývoj a výroba zbraní alebo streliva,
B.opravy, úpravy, ničenie, znehodnotenie alebo výroba rezu zbraní a streliva,
C.nákup, predaj alebo preprava zbraní a streliva,
D.vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a streliva,
E.uskutočňovanie športovej, kultúrnej alebo záujmovej činnosti,
F.výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
G.prevádzkovanie múzejnej a zberateľskej činnosti.

http://www.minv.sk
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja sa teraz chystám na skúšky, všetky paragrafy sú OK , ale tie technické veci mi idú ťažšie. Nuž ja by som ešte dodala, vraj sa má zákon sprísniť, ale na A - nosenie-( nie len držbu) stačí uviesť a priložiť Výpis , že si živnostník a ak urobíš psychologické testy a dostaneš - už dva týždne platí nové tlačivo spôsobilosť, tak ku 16,5eur. kolku podáš žiadosť a určia ti termín skúšky.Ku skúške ešte 49,5eur. kolok a vedieť všetko čo od teba budú chcieť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
Ja sa teraz chystám na skúšky, všetky paragrafy sú OK , ale tie technické veci mi idú ťažšie. Nuž ja by som ešte dodala, vraj sa má zákon sprísniť, ale na A - nosenie-( nie len držbu) stačí uviesť a priložiť Výpis , že si živnostník a ak urobíš psychologické testy a dostaneš - už dva týždne platí nové tlačivo spôsobilosť, tak ku 16,5eur. kolku podáš žiadosť a určia ti termín skúšky.Ku skúške ešte 49,5eur. kolok a vedieť všetko čo od teba budú chcieť
...ale tie technické veci mi idú ťažšie.
To znamená , konkrétnejšie ......?

Ak sa to týka skúšok z technického hľadiska , tak to by malo byť úplne v pohode.
Každý , kto si párkrat prečíta tie otázky v červenej knihe , to musí zvládnuť. Väčšinou sa jedná o bezpečnosť na strelnici , ovládanie zbrane / nabitie , vybitie , manipulácia / .
Praktickú časť reálne vôbec nie je možné uskutočniť , nakoľko nový uchádzač o ZP nie je ešte vlastníkom zbrane , tak je jasné , že sa môže / malo by sa / predpokladať , že tento ešte nemá skúsenosti zo zaobchádzaním so zbraňou .
Tieto skúsenosti predsa nadobudne postupným tréningom na strelnici ....
A už vôbec by sa uchádzač nemal stresovať , či na strelnici nastrieľa do terča alebo nie .

PODOTÝKAM a zdôrazňujem , že toto uvedené sa môže vymykať z reálu , nakoľko sa stáva , že v jednej lokalite sa k výkladu maličkostí môžu postaviť inak ako v druhej ....

Vyhláška 555/2003 Z.z.

(ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov )


ROZSAH SKÚŠKY

A. Zákon o strelných zbraniach a strelive a vykonávacie predpisy k nemu.

B. 1. Trestný zákon:
a) základy trestnej zodpovednosti,
b) nutná obrana,
c) krajná núdza,
d) trestné činy spáchané so zbraňou,
e) trestný čin nedovoleného ozbrojovania,
f) trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a
g) trestný čin opilstva.

2. Trestný poriadok:
a) vydanie a odňatie veci a
b) obmedzenie osobnej slobody.

3. Priestupkové právo:
a) priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami,
b) priestupky na úseku obrany štátu,
c) priestupky proti majetku,
d) priestupky na úseku poľnohospodárstva, poľovníctva a rybárstva neoprávnené úmyselné zasiahnutie do výkonu práva poľovníctva alebo výkonu rybárskeho práva.

4. Vybrané otázky správneho práva týkajúce sa oprávnení ozbrojených zborov, poriadkových útvarov, vojenskej polície vo vzťahu k právnickým osobám a fyzickým osobám, ktoré majú pri sebe, prechovávajú alebo prepravujú zbrane a strelivo.

C. Základy konštrukcie a činnosti strelných zbraní a streliva, teórie streľby, bezpečnej manipulácie so zbraňou a zásad bezpečnosti na strelnici.

D. Základy poskytovania prvej pomoci pri poraneniach spôsobených strelnými zbraňami; praktická ukážka poskytnutia prvej pomoci.

E. Ukážka praktického a bezpečného používania zbrane:

a) prehliadka zbrane, kontrola jej nabitia,
b) základné rozobratie a zloženie zbrane na účely čistenia,
c) ukážka bezpečného postupu prípravy na streľbu, priebehu streľby, prerušenia streľby na účely výmeny terča, prerušenia streľby pri poruche zbrane, ukončenia streľby.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja sa učím z testov, tie technické veci som myslela ( napr. tie výrazy námerná, zámerná, zámerný uhol,rôzne konštrukcie nábojov- so stred. zápalom, ihlovým, okrajovým ... a vôbec veci ktoré neviem ako vypadajú expanzný prístroj, vývrty hlavní aké u ktorej zbrane...) no lepšie sa mi učia § ako rôzne uhly zdvihu , zámerné uhly a pod. ... ale jasne, že sa to naučím, čo nerozumiem tak nabiflím ale naučila som sa aj rozdiely medzi vetrovkou ( čo nie je kabát ) plynovkou ( čo nevzniká po zjedení fazule ) a vzduchovkou ( čo som poznala ako jediné )
Určite sa to dá zvládnuť to je fakt. Kto si dá tú prácu si to aspoň 2-3x prečítať , nemal by mať nejaké vážnejšie problémy poznať zákon. Len skúška je o znalostiach v celku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
Ja sa učím z testov, tie technické veci som myslela ( napr. tie výrazy námerná, zámerná, zámerný uhol,rôzne konštrukcie nábojov- so stred. zápalom, ihlovým, okrajovým ... a vôbec veci ktoré neviem ako vypadajú expanzný prístroj, vývrty hlavní aké u ktorej zbrane...) no lepšie sa mi učia § ako rôzne uhly zdvihu , zámerné uhly a pod. ... ale jasne, že sa to naučím, čo nerozumiem tak nabiflím ale naučila som sa aj rozdiely medzi vetrovkou ( čo nie je kabát ) plynovkou ( čo nevzniká po zjedení fazule ) a vzduchovkou ( čo som poznala ako jediné )
Určite sa to dá zvládnuť to je fakt. Kto si dá tú prácu si to aspoň 2-3x prečítať , nemal by mať nejaké vážnejšie problémy poznať zákon. Len skúška je o znalostiach v celku.
1.Nemá význam ...

2.Ak sa aj nabiflíš , jedna kontrolní otázka a si v pr...i



atď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať