Zavrieť

Porady

Bylinkové čaje

Prosím Vás môžete mi poradiť,či aj deti môžu užívať bylinkové čaje.Mám 9 ročnú dcérku a teraz jej začala bolieť hrdlo, mám doma čaj na chrípku a prechladnutie ale nikde nie je písané či môžu užívať aj deti.Za rady vopred ďakujem.
Naposledy upravil andi : 13.12.06 at 19:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    neviem ci to poznas ale kedysi byval caj menom Foltusin, bolo ho dostat bezne v lekarni, ked boli deti malicke, moc im pomahal na priedusky a zapaly hrdielka, ked sa pripravil bol farbou skoro fialovy, ucinky mal velmi dobre, pomahal odhlienovat a vykasliavat, myslim ze je este stale k dostaniu v lekarnach, treba len vyskusat

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    Ďakujem Ti Klaudia. Našla som ten čajík ,len má iné meno teraz je to pod menom Tatranská priedušková zmes,ale deťom nechutí a nechcú ani za svet vypiť.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    andi
    Ďakujem Ti Klaudia. Našla som ten čajík ,len má iné meno teraz je to pod menom Tatranská priedušková zmes,ale deťom nechutí a nechcú ani za svet vypiť.
    Andrejka, to neva, vsak im najdes nejaku nahradu, ani moje to moc nechceli, davala som im to v tmavom pohariku koli tej fialovej farbe a hlavne vecer bez svetla pred spanim , lenze im pomahal tak som musela robit finty
    Naposledy upravil camelfly : 15.12.06 at 19:23

    linner je offline (nepripojený) linner

    linner
    Podla mojich skusenosti sa kazdy vyrobca liecivych cajov pre kazdy pripad "sichruje" a v navode uvadza maximalne "nevinne" davkovanie, ktore moze ako-tak fungovat iba pri dlhodobom uzivani a je dobre iba ak na prevenciu. Terapeuticke davkovanie je vzdy podstatne vyssie.
    Ak existuju nejake obmedzenia pre deti (obvykle do 3 rokov) a tehotne zeny, je povinny to uviest na obale a v navode...

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    andi
    Prosím Vás môžete mi poradiť,či aj deti môžu užívať bylinkové čaje.Mám 9 ročnú dcérku a teraz jej začala bolieť hrdlo, mám doma čaj na chrípku a prechladnutie ale nikde nie je písané či môžu užívať aj deti.Za rady vopred ďakujem.
    :pKeď ti môžem ja poradiť, tak z vlastnej skúsenosti a chodenia po lekároch naša detská lekárka dokonca odpurúčala piť bylinkové čaje pri chrípke a prechladnutí, napr. aj lipový, šípkový, podbeľu(vlastne nazberaný a nasušený)od týchto sa dobre vypotia aj z yzopu lekárskeho. Na vykašliavanie mi poradila vždy cibuľový čaj osľadený bol nechutný ale zabral a majoránkový čaj - urobíš karamel, pridáš vodu a majoránku (niet nad staré osvedčené recepty-miesto liekov) a proti bolesti hrdla nech kloktajú šalviu, slanú vodu a samozrejme šatku okolo krku, s tým asi budeš mať problém deti ju odmietajú.Takže toľko, ešte by som vedela viac poradiť ale bohužiaľ čas mi to nedovolí, veľa zdravíčka a kuríruj detičky:p

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Už je asi neskoro odpovedať teraz na konkrétnu otázku, ale ak by niekoho zaujímalo...

    Na boľavé hrdlo používame na kloktanie šalviový čaj. Na pitie nie je vhodný pre deti do 12 rokov (tak píšu na krabičke), ale kloktadlo zaberá. Znie to dosť nechutne, ale keď môj syn pochopil, že to vážne pomáha, tak si ho - v prípade potreby - pýta sám.
    Do šálky šalviového čaju pridám lyžicu medu a cca lyžicu octu (iné kyselé nezaberá ). Zvláštne to "vonia", ale fakt pomáha. Vhodné je kloktať s vlažným čajom.
    Tiež varím cibuľový čaj:
    Do vody dám vyvariť cibule nakrájané na štvrťky, po scedení pridám cukor a med. Mne aj synovy veľmi chutí. Po ňom vždy nasleduje vykašliavanie, takže sa stav prechodne ako keby zhorší.
    Na priedušky dávam na noc na prsia zábal: na vreckovku zohriatu na radiátore natriem v tenkej vrstve klasické maslo, priložím na priedušky, prekryjem utierkou, poprajem dobrú noc a do rána nechám pôsobiť.
    K tomu všetkému radi pijeme prieduškový čaj, ale nie Tatranskú prieduškovú zmes, ale od firmy HERBEX. Krásne vonia a je aj dobrý.
    Toľko osvedčené recepty mojich starých mám .
    Kamarátka dáva deťom cibuľu nakrájanú na kolieska posypanú cukrom (ale toto som neskúšala). Vraj to tiež pomáha, ale pozor pri alergii...

    P.S. Ešte sa mi osvedčilo osvecovanie biolampou... pri nádche, bolesti hrdla, priedušiek...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.