Zavrieť

Porady

Darovanie tovaru

Ruším prevádzku obchodu a chcem tovar, ktorý mám nakúpený darovať inej SZČO, ktorá bude tento tovar ďalej predávať. Akým spôsobom to vyriešiť v jednoduchom účtovníctve a ako je to v tomto prípade z hľadiska DzP, nie som platca DPH. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    doporučujem ti, aby si mu ho predala aspoň za nejakú symbolickú cenu; ak mu ho daruješ výdavky vynaložené na tento darovaný tovar by nemohli byť považované za výdavky na zabezpečenie, dosiahnutie a udržanie príjmov, čiže ty by si ich mala ako neovplyvňujúce základ dane. Keď mu ich predáš, príjem dosahuješ, aj keď v konečnom dôsledku budeš v strate, nič to nemení na fakte, že si príjem dosiahla. Nikde nie je napísané, že musíš predávať zo ziskom a fakt, že rušíš prevádzku je okrem iného dobrým argumentom na to, aby si predala aj pod cenu,daňový úrad potom nemôže nič namietať.

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    Ďakujem za názor, takže bolo by dobré asi naviazať na koncoročnú inventúru zásob a nejako ich oceniť, spraviť faktúru a tým pádom budem mať v nákladoch zásoby za napr. 200.000 a vo výnosoch napr. 50.000. Moc sa mi to nepozdáva, ale myslím že by do toho daňák nemal rýpať.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    martina333
    Ďakujem za názor, takže bolo by dobré asi naviazať na koncoročnú inventúru zásob a nejako ich oceniť, spraviť faktúru a tým pádom budem mať v nákladoch zásoby za napr. 200.000 a vo výnosoch napr. 50.000. Moc sa mi to nepozdáva, ale myslím že by do toho daňák nemal rýpať.
    ...v krajnom prípade budeš zdôvodňovať, že za vyššiu cenu to bolo nepredajné.

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    ...vec sa môže skomplikovať tým že ten odberateľ je svokra toho predávajúceho, z toho nemôže byť prúser?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    martina333
    Ďakujem za názor, takže bolo by dobré asi naviazať na koncoročnú inventúru zásob a nejako ich oceniť, spraviť faktúru a tým pádom budem mať v nákladoch zásoby za napr. 200.000 a vo výnosoch napr. 50.000. Moc sa mi to nepozdáva, ale myslím že by do toho daňák nemal rýpať.
    Veď sa ich musíš nejako zbaviť.... a pokiaľ sa ti nedajú predať, tak argumentuj tým, že predala si ich v najvyššej ponuke aká bola.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    renča1
    Veď sa ich musíš nejako zbaviť.... a pokiaľ sa ti nedajú predať, tak argumentuj tým, že predala si ich v najvyššej ponuke aká bola.
    ... a svokra Ti dosvedčí, že nebola ochotná viac za ne zaplatiť, lebo napr. kupovala od Teba zásoby ako celok a boli tam aj také druhy, ktoré neplánovala nakupovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.