Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

tiny77
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou"
pekny vikend fseckym.
Pozor - pozor, do konca marca je treba ešte vytrimať, a nie málo.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
ata111
Pozor - pozor, do konca marca je treba ešte vytrimať, a nie málo.
mozno je to podmienene prestanme s krcmou a ulavi sa i chrbtici ktovie.

i ja suhlasim so satkami - nenechat prechladnut krk, cvicit, nikdy nie tak, aby bolelo. ak boli - okamzite prestat.
este i plavanie je fajn. a vysedavanie pred pc a tvorenie si "stareckeho hrbu" - tiez nie je bohvieco. z toho sa tiez potom pekne kruti.
cavte, padam do bazena
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pre ľudí, ktorí majú chorú chrbticu plávanie v studenej resp. v tak teplej vode, ako je bežne v bazénoch neodporúčam. Mám osobnú skúsenosť, že mi to viac uškodilo ako pomohlo. Odporúčam skôr plávanie v termálnej vode, čo zase nie je bežne k dispozícii.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

mala som s krčnou chrbticou problémy a na liečení ma rehabilitačná sestra prekvapila otázkou, že "čo mám na pravej strane pracovného stola", lebo vraj mám z toho "zhumpľovanú" krčnú chrbticu. Bol to počítač, do ktorého hľadím takmer celý deň. Po návrate z liečenia som ho presunula do stredu stola a zvýšila som polohu stoličky. Odvtedy mám pár rokov s krčnou chrbticou pokoj, aj keď necvičím.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Všetkych nás bolí krčná chrbtica.Nesedíme moc dlho pri PC a na akej stoličke!!???
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
cocker.ba
Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...
A ako sa to robí ?
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

jess
A ako sa to robí ?
Specialne male pohariky urcene prave na tento ucel, ktore maju hruby okraj.Vypali sa vzduch a poharik sa prisaje na cca 20 min. na bolestive miesto.Ucinkuje uz prva aplikacia (nucinkuje na krize...)-uvolnuje stuhnute svalstvo a odstranuje bolest.Potom cca 2 dni vyzeram ako lienka :-)
Okrem toho by som (samozrejme okrem pohybu) radil, ak ma niekto sancu zavesit sa sikmo dole hlavou, napr. pod uhlom 40 st., nech to urobi.Chrbtica sa roztiahne a je velka sanca, ze blo povoli.Ja na to vyuzivam specialnu lavicu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
jess
A ako sa to robí ?
To je vec, ktorú môže robiť len skúsený odborník....viem, že ešte aj poniektorí maséri, čo ten kurz absolvovali sa toho boja, ale ináč na uvoľnenie chrbtice je to skutočne dobré, pokiaľ to robí odborník a správne.
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

DanielaSĽ
To je vec, ktorú môže robiť len skúsený odborník....viem, že ešte aj poniektorí maséri, čo ten kurz absolvovali sa toho boja, ale ináč na uvoľnenie chrbtice je to skutočne dobré, pokiaľ to robí odborník a správne.
Viac ako 10 rokov praxe a zodpovedajuce vzdelanie, staci?
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

wayan Pozri príspevok
Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu
Ak mas nalez na krcnej chrbtici, tak o pricine ani nepochybuj.Ak sa ti dostane krcne svalstvo do spazmu (z toho bolest trapezov), tak ti obmedzi aj prekrvenie mozgu.Cely svet sa okolo teba kruzi a tebe je najlepsie len ked lezis-proste mas zavrate.Ked ma nahodou sekne v krcnej chrbtici, mam podobny stav.
Tu je kazda rada draha...Zlepsenie stavu asi bude problem (ide o rtg nalez), udrziavanie by sa dalo najst.Cvicenia krcnej chrbtice(hlavne na posilnenie krcneho svalstva, ktore vlastne vytvori korzet okolo krcnej chrbtice), masaze (aj vakuova :-) ),aplikacia tepla, plavanie, pripadne niekde si najst moznost lahnut si mierne sikmo na chrbat dole hlavou.Vtedy sa chrbtica roztiahne a blokada by mala povolit.Na lieky by som sa nespoliehal (len v pripade neznesitelnych bolesti hlavy) a antidepresiva nevidim ziaden zmysel brat. NAsi lekari casto predpisuju lieky na bolesti.Treba vsak odstranovat pricinu, nie liecit priznaky.
Mozno by bola dobra konzultacia este u ineho lekara.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
wayan Pozri príspevok
Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu
Tú protrúziu stavcov mám aj ja...a ak si prečítaš moje príspevky a príspevok , ktorý nasleduje hneď za tvojou otázkou, tak presne toto treba robiť. Udržiavať sa ....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

cocker.ba Pozri príspevok
Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...

my poznáme prikladanie baniek

máš pravdu, že stará dobrá metóda, len jej ktosi zmodernizoval názov
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

kukučka Pozri príspevok
my poznáme prikladanie baniek

máš pravdu, že stará dobrá metóda, len jej ktosi zmodernizoval názov
Niekto to uz nazyva aj lymfodrenaznou masazou ...
Pre mna je to stale vakuova masaz.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ked sa už bavíme o krčnej chrbtici aj ja mám s tým veľký problém dali mi
golier na krk a aj vankúš na spanie napísal mi to ortopéd!!
Ale viem, že aj akupunktúra pomáha na krčnú chrbticu!!
Moja mama tam chodila aj ja ale ja kvôli iným problémom!!!
Pekný den
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

cocker.ba Pozri príspevok
Niekto to uz nazyva aj lymfodrenaznou masazou ...
Pre mna je to stale vakuova masaz.
Nie je táto metoda nebezpečná pri odvápnených kostiach? A niekde v okolí Žiliny ju nerobia, potrebovala by som pre mamu, tiež má veľké bolesti a aj hmatateľný opuch v oblasti krkčnej chrbtice. CT neodhalilo nič závažné, len nejaké zúžené kanáliky.
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Vždy pomôže dobrá masáž s mastičkou alebo olejčekom na uvoľnenie svalstva. Pommôže aj ak si poriadne rozhýbete kĺby na prstoch na rukách a na nohách. Havne kĺby palcov sú prepojené s krčnou chrbtocou. Mne táto akupresúrová samomasáž pomáha. Pá
0 0
Anduca Anduca

Anduca je offline (nepripojený) Anduca

Ja som si myslela, že lymfodrenáž pomáha len pri celulitíde. Používajú ju aj na chrbticu? Hm... Dobré vedieť...
0 0
puff puff

puff je offline (nepripojený) puff

Najlepšia je klasická masáž s prvkami reflexnej aj lymfodrenáže ,taký mix masáží...A samozrejme spojená s kvalitným bylinkovým olejom...Keď už je veľmi zle, tak niet nad staré dobré banky, s tým súhlasím, to pomáha okamžite, aj keď potom človek vyzerá akokeby ho riadne tĺkli:-) Mne pomáhajú aj teplé obklady a rôzne masážne pomôcky, už keď sa nedá hneď ísť k masérovi ( na stránke pomocky), tak je dobré mať niečo také poruke. Ale kto už má poškodenú krčnú chrbticu, nech nechodí k hocijakému masérovi, ale naozaj to musí byť odborník (to by som radšej nechala na fyzioterapeutov), lebo mu môže ešte viac uškodiť!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať