Zavrieť

Porady

zálohové faktúry

necham si rada poradit :)
kto mi vie poradit ako sa účtujú zálohové faktúry?
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, no tak teraz účtujem konkrétny príklad:
zálohová prijatá -bola tam vyčíslená dph: tak 508,92, 96,70dph=605,62=bez zaúčtovania.
úhrada z BU 605,62 účt. 314/221.
FPostrá-hádžem po položkách na sklad účt. 501/321.
Ale ak pridám poslednú položku odpočet zálohy síce mi ju nájde, ale mi vypíše, že či si želám vytvoriť odpočet, lebo doposiaľ nebola finálne uhradená, pritom je uhradená. Lebo nebude možné správne vypočítať rozpis dph? čo tam robím zle?
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

A máš správne priradenú úhradu k tejto zálohovej faktúre? Keď zadávaš bankový výdaj tak si vyberáš z prijatých faktúr, čo uhrádzaš. Lebo tak by to malo fungovať.
0 0
xatan xatan

xatan je offline (nepripojený) xatan

konatel
Tak vážení priatelia,
tak som si spokojne účtoval zalohové faktúrky a myslel som si, že je to v pohode. Dnes som si stiahol zo serveru Cígler softu "Metodiku zaučtovaní plateb zálohových faktur a odpočtu ve vyúčtovacích faktúrach"

Prvé, čo ma zarazilo, že prečo je metodika pre program, ktorý som kúpil na Slovensku a používam ho pre slovenský podnikateľský subjekt písaný v češtine?? Tak som si začal klásť otázku, či je to o programe podľa slovenských zákonov? Najkrajšia romantika na tom je, že ten čo tento spráskaný účtovnícky soft vyrobil a na ňom zarába vám dá na neho školenie, ako ho správne používať nie automaticky, ale pekne za eurášiky!! A keď sa spoľahnete iba na to, že sa to naučíte z ich manuálov, tak budete mať v tom hokej stále, lebo sú tak debilne napísané.

No a druhé, čím viac do toho čumím, tým menej som si istý, že som doteraz správne účtoval a to nehovorím o tom, že keď som si čítal príspevky čo sú tu na túto tému, tak myslím, že majú v tom hokej viacerí(aspoň podľa tej metodiky).
Preto by som chcel, od niekoho, kto prešiel daňovou kontrolou a povedali mu, že má dobre zaúčtované zálohové faktúry v M3S nech nám napíše, ako to robí, nech tu ostatní ďalej nekoktáme a nehovoríme si tu ďalšie tri roky, "ako by sa to asi malo, lebo ja to robím tak".

Ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže neviem, či je to takto dobre:
Zál.fa - evidovať 35,29+6,71 dph=keď tam neuvediem dph za záloh. tak mi to nesedí.
BU-úhrada 314/221= 35,29
314/221= 6,71 dph
314/221= -6,71 dph - dúfam, že je to správne mínusom

Ostrá fa: 518/321 = 35,29
343/321 = 6,71
odpočet: 321/314 = 35,29 plusom
321/314 = 6,71 plusom bez vplyvu na dph.

Mohli by ste mi povedať či je to takto dobre, inak to neviem a všetko mi sedí aspon si myslím, díky moc.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

je to dobre? dík
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať