Zavrieť

Porady

konateľ v s.r.o. a odvody

Kvôli zníženiu odvodov je vraj lepšie byť konateľom v s.r.o bez pracovnej zmluvy a brať si len zisk po zdanení raz ročne. Skutočne sa týmto dá ušetriť na odvodoch?
ak áno, ako potom riešiť vyberanie peňazí z s.r.o. kedykoľvek chcem, keďže je nemožné čakať celý rok na peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Pokial budes len konatel a nic ine, ozaj odvody neplatis, budes si platit len ZP a to vo vyske ako dobrovolne nezamestnana..
    Ma to vsak aj svoje nevyhody
    1. Nemas narok na PN
    2. Nerataju sa ti roky do dochodku

    Inak pokial sro zacina, alebo nemala v minulom obdobi zisk, ja riesim taketo vybery cez 355 - ostatne pohladavky voci spolocnikom, tento vyrovnam v nasledujucom obdobi zo zisku...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Doplním v nevýhodách Dasku: budes tzv. dobrovoľne nepoistená osoba, tj. prakticky nezaškatuľkovaný na SP. Zdravotné poistenie si budeš platiť ako samoplátca.
    Navrhujem uzavrieť s vlastnou sro pracovný pomer na nízky "úväzok". V sumáre budeš platiť SP aj ZP, ale do výšky vlastného limitu. Všade na "úradoch" budeš mať jasnú a jednoduchú pozíciu - zamestnanec.
    Úver ako osobe, človeku, Ti ale pravdepodobne žiadna banka nedá


    PS: Chvíľu som bol v takej pozícii aj ja. Bleskovo ma to prešlo, keď bolo potrebné potvrdenie od SP o "príjme=nula, dávkach=nula ...". Písomná žiadosť a dva týždne čakania!!

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    STRELEC Pozri príspevok
    Doplním v nevýhodách Dasku: budes tzv. dobrovoľne nepoistená osoba, tj. prakticky nezaškatuľkovaný na SP. Zdravotné poistenie si budeš platiť ako samoplátca.
    Navrhujem uzavrieť s vlastnou sro pracovný pomer na nízky "úväzok". V sumáre budeš platiť SP aj ZP, ale do výšky vlastného limitu. Všade na "úradoch" budeš mať jasnú a jednoduchú pozíciu - zamestnanec.
    Úver ako osobe, človeku, Ti ale pravdepodobne žiadna banka nedá


    PS: Chvíľu som bol v takej pozícii aj ja. Bleskovo ma to prešlo, keď bolo potrebné potvrdenie od SP o "príjme=nula, dávkach=nula ...". Písomná žiadosť a dva týždne čakania!!



    hmm, cize je lepsie si dat pracovnu zmluvu a aspon min. mzdu, ale v podstate odvody budem platit tak ako zivnostnik, nie?

    alex2 je offline (nepripojený) alex2

    alex2
    Tak potom je snad jasne, ze je najlepsie byt konatel a neplatit nic do socialky, nie?...platit len zdravotne a vyhnut sa birokracii v SP...ci?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    alex2 Pozri príspevok
    Tak potom je snad jasne, ze je najlepsie byt konatel a neplatit nic do socialky, nie?...platit len zdravotne a vyhnut sa birokracii v SP...ci?
    Prave o tom sme pisali, ake to ma nevyhody:

    Ziadna PN, ziadny dochodok...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    slabikar Pozri príspevok
    hmm, cize je lepsie si dat pracovnu zmluvu a aspon min. mzdu, ale v podstate odvody budem platit tak ako zivnostnik, nie?
    Odvody budeš platiť také, aké si určíš!!!! Veď predsa môžeš "robiť" len na čiastočný, napr. štvrtinový úväzok

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ešte dodám, že vďaka soc. solidárnemu princípu je úplne rovnako poistený ten, čo platí odvody 12 tis. a aj ten čo platí 150 .- Sk. Obaja sú na tom absolútne rovnako - teda až na dôchodok samozrejme.

    PS: Nehovorím, že je to správne, ale je to proste tak!

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    dobrý večer ....potrebujem materiály na založenie s.r.o
    s dvoma konateľmi.....spoločenskú zmluvu a návrh na zápis s.r.o do OR mám..okrem toho by som potrebovala ešte mandátnu zmluvu ...ďakujem za dobrú radu


    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    kolett chod do tlaciv... alebo si vyhladaj hesla ako mandatna zmluva, spolocenska zmluva a podobne. vykopne ti to dost relevantnych odkazov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.