Zavrieť

Porady

Finančná spôsobilosť v cestnej doprave.

Milí poraďáci,
som SZČO a momentálne si zriaďujem taxislužbu. Na vydanie koncesie som splnil všetky predpoklady, avšak problém nastal s preukazovaním finančnej spôsobilosti. Živnostenský úrad v mieste môjho bydliska neakceptuje žiadnu inú formu preukázania, okrem poistenia za škody spôsobené podnikateľskou činnosťou. Na uzatvorenie poistnej zmluvy však potrebujem predložiť koncesiu a tú ešte nemám, lebo na jej vydanie zas potrebujem uvedenú poistku. Nevie mi niekto poradiť, ako tento začarovaný kruh riešiť? Môže vôbec ŽU akceptovať len tento jeden spôsob preukazovania fin. spôsobilosti? Alebo je to len ďalší z "manierov" našich úradníkov?
Mimochodom, vo väčšine poisťovní mi povedali, že ako taxislužbu ma aj tak nepoistia vzhľadom na rizikovosť činnosti...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robso69 je offline (nepripojený) robso69

    robso69
    Po dlhom pátraní som sa predsa len dopracoval k riešeniu, ktoré uvádzam i pre ostatných, ktorým by nastal podobný problém.
    Požadovaný produkt (poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu), ktorý požaduje ŽU, ponúka na Slovensku jedine poisťovňa UNION. Dokonca v celkom príjemných cenách .Produkty iných poisťovní ŽU neakceptuje.

    Finančná spôsobilosť v cestnej doprave.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.