Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti

Mám jednu otázočku, keď živnostík ukončí živnosť musí upraviť základ dane o neuhradené pohľadávky. Základ dane budem navyšovať o cenu neuhradenej pohľadávky bez DPH alebo s DPH. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Uvádzam do pozornosti, že ak pri poslednom priznaní DPH vznikla povinnosť odviesť DPH v dôsledku ukončenia podnikania, táto DPH je daňovým výdavkom
    podľa § 19 ods. 3 písm k.

    evkat je offline (nepripojený) evkat

    evkat
    Ja mám tiež otázku k ukončeniu živnosti. Prosím poraďte.
    Majú záväzky a pohľadávky, ktoré takto pri ukončení živnosti zvyšujú a znižujú ZD byť ešte stále evidované ako neuhradené? Alebo majú byť v evidencii nulové.
    Vďaka

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    evkat Pozri príspevok
    Ja mám tiež otázku k ukončeniu živnosti. Prosím poraďte.
    Majú záväzky a pohľadávky, ktoré takto pri ukončení živnosti zvyšujú a znižujú ZD byť ešte stále evidované ako neuhradené? Alebo majú byť v evidencii nulové.
    Vďaka
    Keď sa o nich upraví základ dane v peňaž.denníku, tak vo výkaze už nebudú figurovať.

    evkat je offline (nepripojený) evkat

    evkat
    Takže keď to tak zoberiem, majú byť všetky evidencie na 0, resp. aj majetok na 0. Je to tak?

    evkat je offline (nepripojený) evkat

    evkat
    renča1 Pozri príspevok
    áno je to tak.Majetok by sa mal vyradiť z majetku do osobného užívania..

    Vďaka. Ste faktu supeeeeeeeeer, že ste poruke

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Prosím o radu.
    Živnostník, ktorý uvažuje o zrušení živnosti je platcom DPH. Pri DPH používa aj koeficient, lebo prenajíma budovu. Všetky energie sú fakturované na neho a on ich potom refakturuje.
    Neviem ako by bolo najlepšie postupovať. Kedy prepísať energie zo živnostníka na FO nepodnikateľa? Ako vyriešiť poslednú vyúčtovaciu faktúru, ak by už prišla po ukončení živnosti? Ukončiť živnosť posledný deň určeného posledného zdaňovacieho obdobia pre DPH? Čo by bolo najlepšie - z hľadisla DPH aj dani z príjmov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.