Zavrieť

Porady

Diaľničná známka - prasknuté čelné sklo

Ahojte. Na aute mi prasklo čelné sklo a musím ho vymeniť. Mám na ňom však nalepenú celoročnú diaľničnú známku. Viete mi poradiť, čo mám robiť, aby som si nemusel kupovať novú? Dá sa táto na základe napr. 2.časti známky a potvrdenia o výmene niekde vymeniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    V servise, kde si dáš vymeniť čelné sklo, Ti nálepku takým zvláštnym spôsobom nahrejú a nalepia na nové sklo. Vo firme máme každú chvíľu rozbité sklá na autách a nemáme problém s prelepením nálepiek.

    vrto007 je offline (nepripojený) vrto007

    vrto007
    To: účtovník 007
    Mal si úplnú pravdu, nemali s tým v servise žiadny problém. Ďakujem.

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    Dobrý večer....ja mám takúto otázku: vie niekto mi poradiť ako je to s emisnou kontrolou na autá...(vraj podľa roku výroby sa objednáva.)...ja mám dost staré auto má rok výroby 1990....kedy mám ísť autom na emisnú kontrolu....poradte...dík

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kolett Pozri príspevok
    Dobrý večer....ja mám takúto otázku: vie niekto mi poradiť ako je to s emisnou kontrolou na autá...(vraj podľa roku výroby sa objednáva.)...ja mám dost staré auto má rok výroby 1990....kedy mám ísť autom na emisnú kontrolu....poradte...dík
    Je to vo vyhláške Min. dopravy č. 578/2006 v § 104 - Ty ju bude musieť absolvovať niekedy od 1. apríla 2007 do 30. júna 2007:

    "§ 104
    Prechodné ustanovenia



    (1) ...

    (4) Emisnej kontrole pravidelnej podlieha prvýkrát vozidlo kategórie M1 a N1 so zážihovým motorom so zdokonaleným emisným systémom uvedené v § 67 ods. 1 písm. a) v lehote

    a) od 1. apríla 2007 do 30. júna 2007; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie do 31. decembra 1993,
    b) od 1. júla 2007 do 31. decembra 2007; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie od 1. januára 1994 do 31. decembra 1999.

    (5) Vozidlo kategórie M1 a N1 so zážihovým motorom so zdokonaleným emisným systémom uvedené v § 67 ods. 1 písm. a), ktorého lehota na vykonanie emisnej kontroly pravidelnej uplynie do 30. júna 2008, podlieha emisnej kontrole pravidelnej v lehote od 1. januára 2008 do 30. júna 2008; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie od 1. januára 2000."

    spacer je offline (nepripojený) spacer

    spacer
    Ahojte,

    viete ako je to s rakuskou dialnicnou nalepkou? Tu vraj v servise nevedia
    prelepit. Dik

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    kolett Pozri príspevok
    Dobrý večer....ja mám takúto otázku: vie niekto mi poradiť ako je to s emisnou kontrolou na autá...(vraj podľa roku výroby sa objednáva.)...ja mám dost staré auto má rok výroby 1990....kedy mám ísť autom na emisnú kontrolu....poradte...dík
    http://www.dopravalogistik.szm.sk/emisnekontroly.pdf

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    VladoaKatka, myslím, že kolett už má tú emiskú kontrolu dávno za sebou. Otázku totiž zadával 27.3.2007.


    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    spacer Pozri príspevok
    Ahojte,

    viete ako je to s rakuskou dialnicnou nalepkou? Tu vraj v servise nevedia
    prelepit. Dik
    To sa ani nemôže prelepiť.

    Môžeš si ju nechať vymeniť, ale robia to len v Rakúsku na pracoviskách ÖAMTC (jedno je myslím aj na hraničnom prechode v Kitsee). K výmene potrebuješ:

    - účet zo servisu za výmenu skla (kópiu)
    - odlepenú originálnu nálepku spolu so spodným dielom
    - technický preukaz auta (kópiu)

    Cena za takúto výmenu je 10 EUR (pre členov ÖAMTC bezplatne). Nevymieňajú sa známky mesačné a 10 dňové.

    Peter82 je offline (nepripojený) Peter82

    Peter82
    Vo väčšine servisov majú zariadenie ktoré používajú na odlepenie dialničných známok,počul som že sztačí nahriat a ide to aj samo.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Peter82 Pozri príspevok
    Vo väčšine servisov majú zariadenie ktoré používajú na odlepenie dialničných známok,počul som že sztačí nahriat a ide to aj samo.
    Ale nie Rakúske, pri odstraňovaní sa ti z nich odlepí taký fóliový text "Ung?ültig".

    Cez víkend som dával dole z okna všetky staré nálepky a musím povedať, že tí, čo tlačili tie Rakúske, mysleli aj na odstraňovanie. Pekne sa odlepila, zostal len ten text o neplatnosti, no ten sa dal pekne utrieť okenou a handričkou. Naopak, tie naše išli ťažko odlepiť, potrhali sa a navyše zaostala na okne tá lepiaca gebuzina, ktorú som musel umyť benzínom.

    Holt, naši ani tie nálepky nevedia spraviť "user friendly".

    spacer je offline (nepripojený) spacer

    spacer
    Dik za popis, dnes som tam bol a chceli nasledovne: obe casti znamky + fakturu zo servisu. Technicky ani nechcel.

    Co sa tyka odlepovania znamiek. Mne sa zas lahsie zlepovala sk ako au. Na sk stacili nechty, na au som si na zlepenie musel na pumpe poziciat taku zeleznu skrabku, potom ako sme si na nej (ja aj frajerka) dolamali nechcty a odlepili 1 mm stvorcovy.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Chobot Pozri príspevok
    ... umyť benzínom...
    Od viacerých som počul, že Coca Cola je účinnejšia ako benzín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.