Zavrieť

Porady

Ako je to?

Chcem sa spýtať čo ak podnikám, robím si papiere a pri konrole by mi tam nastali nejaké nerovnosti.. alebo niečo by nebolo správne vypočítané, nesedelo mi to.. dostanem pokutu? Alebo ako to je? fakt neviem (( sa v týchto veciach vôbec nevyznám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Pokutu, penále, dorúbenie dane. Pozri Zákon o správe daní a poplatkov, časť sankcie...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §35 Zákona o správe daní a poplatkov má rozkošný nadpis - SANKČNÉ DELIKTY a ešte rozkošnejší obsah .

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    dakujem si milý.. aj som si to pozerala.. ale nerozumiem tomu.. jedná sa tam o 5000.. fakt nechápem.. nevieš mi to vysvetliť po lopate.. dakujem
    Monika Kováčová
    Záleží aký máš prúser, (pardon DELIKT), nemôžeme ti tu rozpisovať všetky možné spôsoby penalizovania a pokutovania, to by sme tu boli do ránečka bíleho.

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    ako mám na mysli živnosť žiadne veľká firma.. nízke obraty.. keby mi nesedeli počty v papieroch
    Monika Kováčová
    Trojnásobok (t.j. 3x) základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska z dlžnej sumy (t.j. rozdiel, kde si sa sekla) za každý jeden deň, odkedy bola daň splatná.

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    jaaaaj byť taká šikovná ako ty.. fakt nechápem týmto veciam.. ani tomu čo si mi napísal.. nevieš mi to prosím zobraziť na nejakom príklade?

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    noo idem ja spinkať.. ako ja nepodnikám ani nič len ma to zaujíma.. ja Vám pomôžem v inom obore, v ktorom sa vyznám telekomunikačnom..

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak ma napadlo , keď sa v ničom nevyznáš, prečo si robíš papiere sama? Aby si mohla takto po večeroch rozmýšľať o pokutách ???

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Puuusinka Pozri príspevok
    noo idem ja spinkať.. ako ja nepodnikám ani nič len ma to zaujíma.. ja Vám pomôžem v inom obore, v ktorom sa vyznám telekomunikačnom..
    Ahááá, tá otázka bola len tak , z dlhej chvíle ... No, my máme tiež čo robiť, smerovku na zákon si dostala, čítaj, prípadne sa v apríli opýtaj ďalej.
    Pozdravujem joe.black a spol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.