Zavrieť

Porady

rOZDELENIE SPOLOčNOSTI

Prosim Vas, nerobil niekto z Vás rozdelenie s.r.o. na dve nastupnicke firmy s.r.o.. Potrebovala by som poradiť ako to všetko prebieha , pretože nam viaceri pravnici povedali rôzne veci a už sme s toho zúfalí.
Za každú radu som veľmi povďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia , ktoré rozhodlo o rozdelení spoločnosti musí byť zrejmé ako alebo kto rozdelí pôvodné aktíva a pasíva spoločnosti,a to podľa jednotlivých zložiek.Na základe tohto rozhodnutia sa účtovne rozdelia aktíva a pasíva.Okrem rozdelenia aktív a pasív sa jedná aj o prechod pracovnoprávnych záväzkov.....
    Ak rozhodnutie robí právnik tak je potrebné sa s ním spojiť a nech do rozdelenia buď doplní alebo vo forme prílohy uvedie konrétne rozdelenie (každá položka účtu nech sa určí komu pripadne) Doporučujem pred rozdelením urobiť inventúru a výsledky zobrať ako podklad pre rozdelenie.

    ZUZANA0804 je offline (nepripojený) ZUZANA0804

    ZUZANA0804
    Srdčečná vďaka za odpovede, ale už mám po tom. Zvládla som to. Bola to poriadna papierovačka, no už to mám. Dik.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    ahoj ZUZANA0804,

    mohla by som Ta poprosit o podrobne info, co vsetko si musela zvladnut pri rozdeleni? Mna to onedlho caka a budem rada ak mi s tym niekto pomoze.
    Dakujem

    sapka je offline (nepripojený) sapka

    sapka
    prosim vas poradite niekto?
    je mozne rozdelit spoločnosť A na spoločnosti A a B. Znamená to, že A vlastne nezanikne, zostane jej rovnaké IČO. Je takého niečo možné podľa § 69 ods. 4. Ďakujem.

    ZUZANA0804 je offline (nepripojený) ZUZANA0804

    ZUZANA0804
    Podľa mňa tento § nedovoľuje ponechať si jednej spoločnosti IČO.
    Aspoň ja som delila spoločnosť takto:
    Bola spoločnosť A, ktorá mala 3 majiteľov. Už dlhšiu dobu fungovala na strediská a to 1 - 2majitelia a 2-1majiteľ. Tieto strediská mali už podelených zamestnancov, bankové účty, podiel na ZI, RF, odberateľov a dodávateľov,atď.
    Pri zániku spoločnosti rozdelením mi vznikli 2 nové spoločnosti B a C s novým IČO, DIČ, tzn že prebehla uplne nová registrácia len s tým rozdielom, že nemuseli vkladať po 200.000,- ZI ale iba rozdiel ktorý im ostával. Príklad spoločnosť B si zobrala z A ZI vo výške 140.000,- tak iba doplatila 60.000,- Sk.

    Inak pri rozdelením musíš mať "Projekt rozdelenia", v ktorom si nástupnícke spoločnosti rozdelia úplne všetko do posledného špendlíka.

    Nové spoločnosti si založili aj bankové účty a zanikajúca spoločnosť im potom na tieto účty previedla zostatky ktoré evidovala k dátumu zániku a vo výške v akej sa dohodli.

    Ďalej daj pozor aj na to aby boli podelené všetky dodávateľské aj odberateľské zmluvy. Moja rada - sústreď sa na telecom a mobily. Tam to musíš odhlásiť a prihlásiť na nové firmy. Je to trocha zdĺhavejšie.

    Zamestnancov musíš taktiež odhlásiť a prihlásiť na nové firmy.

    Stará spoločnosť zaniká napr. 31.5.2008 o 24.oo hod a nové firmy vznikajú 01.06.2008 o 0.00 hod.

    Doporučujem projekt rozdelenia dať urobiť právnikovi aj keď podklady dostane od teba.

    No a keď zvládneš všetko toto stačí už len do 3 mesiacov od zániku podať daňové priznanie za zanikajúcu spoločnosť. Zostatky, ktoré budú v súvahe a výsledovke sa ti prejavia rozdelené ako počiatočné stavy nástupníckych spoločností.

    Dúfam, že ti to trocha pomôže a keby dačo ozvi sa ak budem vedieť poradím.

    fedorec je offline (nepripojený) fedorec

    fedorec
    Priatelia,
    Ako rozdeliť spoločnost ak jednotlivé časti,položky súvahy,aktiv a pasiv, kupia zmluvou predajom časti podniku/obidvaja platcoviaDPH/ dve iné firmy,firma sa rozdelí a predá sa časti dvom kupujúcim.ICO zaniká.
    Nevznikajú nove ICO ale firmu rozpredajú.Znamená to,zlučenie alebo rozdelenie,Prosím Zuzanu 0804 o odpoved,rád by som s ňou konzultoval.
    Dík,
    F

    ZUZANA0804 je offline (nepripojený) ZUZANA0804

    ZUZANA0804
    Projekt rozdelenia spoločnosti je veľmi náročný, najlepšie je ho robiť v spolupráci s právnym zástupcom, pretože spoločnosť musí mať rozdelené všetko do posledného špendlíka....

    rOZDELENIE SPOLOčNOSTI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.