Zavrieť

Porady

Inventariz.pokladne

je potrebne inventarizovat pokladnu 4xrocne aj v pripade , ak uct.jednotka vznikla napr. od jula min.roku? Nestaci pomerne cize 2x?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dotaz Pozri príspevok
    je potrebne inventarizovat pokladnu 4xrocne aj v pripade , ak uct.jednotka vznikla napr. od jula min.roku? Nestaci pomerne cize 2x?

    Dakujem
    Ak začal od júla, v prvých 2 štvrťrokoch ani nemá čo inventarizovať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dotaz Pozri príspevok
    je potrebne inventarizovat pokladnu 4xrocne aj v pripade , ak uct.jednotka vznikla napr. od jula min.roku? Nestaci pomerne cize 2x?

    Dakujem
    ... nie je to nikde napísané - ale stačí pomerne, najlepšie k poslednému dňu štvrťroka.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Inventúra pokladne je formálna záležitosť, pokiaľ ovšem si predávam sám, pokiaľ moja peňaženka je súčasne mojou "pokladňou".
    Môžem Ti poslať excelovskú tabuľku - treba sa len "dopasovať" na PD.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Neplatí teraz, že inventarizácia sa vykonáva 4x ročne, pričom nemusí byť na konci štvrťroka, ale môžem ju vykonať napr. v novembri 2x, december 2x...

    dotaz je offline (nepripojený) dotaz

    dotaz
    STRELEC Pozri príspevok
    Inventúra pokladne je formálna záležitosť, pokiaľ ovšem si predávam sám, pokiaľ moja peňaženka je súčasne mojou "pokladňou".
    Môžem Ti poslať excelovskú tabuľku - treba sa len "dopasovať" na PD.

    Porposila by som ju. Dakujem.

    Je uz co inventarizovat, hned od jula boli aj trzby.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    betka Pozri príspevok
    Neplatí teraz, že inventarizácia sa vykonáva 4x ročne, pričom nemusí byť na konci štvrťroka, ale môžem ju vykonať napr. v novembri 2x, december 2x...
    Podľa zákona o účovníctve je povinnosť inventovať pokladňu najmenej 4x za účtovné obdobie. Preto sa zaužívalo to - štvrťročne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    dotaz Pozri príspevok
    Porposila by som ju. Dakujem.

    Je uz co inventarizovat, hned od jula boli aj trzby.
    Prikladám invent. - korunovú:

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    STRELEC Pozri príspevok
    Podľa zákona o účovníctve je povinnosť inventovať pokladňu najmenej 4x za účtovné obdobie. Preto sa zaužívalo to - štvrťročne.
    Najmenej 4x ročne, ale neplatí stvrťročne, aj keď to je zaužívané.Môžem urobiť invent. k 25.12, 26.12,27.12, 31.12, to je min 4x ročne, a je to správne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Áno - tak som to aj napísal : ... zaužívalo sa . Neznamená to povinnosť (štvrťročne). Môže to byť ozaj teoreticky aj 4 dni po sebe. Aj to by vyhovovalo zákonu.

    Na druhej strane: keď účtovné obdobie subjektu nového, končiaceho v priebehu roka je len napr. 5 mesiacov, aj ten by mal mať 4x v účtovnom období inventarizáciu pokladne. Priznám sa - robím u každého subjektu štvrťročne.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Treba robiť aj inventúru pokladne Sk, kde na začiatku roka bolo pár slovenských korún, ktoré sa zmenili na eurá a v pokladni je nula?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sybila3 Pozri príspevok
    Treba robiť aj inventúru pokladne Sk, kde na začiatku roka bolo pár slovenských korún, ktoré sa zmenili na eurá a v pokladni je nula?
    Ak ku dňu inventarizácie v pokladni nič nie je (SKK), tak nie je čo inventarizovať .

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    takže netreba robiť inventúru s nulami? som myslela, že vytlačím s nulovými hodnotami, tak díky.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Ja robím pre firmy "akože" najprv
    "Plán inventúr", kde uvediem
    - čo sa kedy bude inventarizovať /DHIM, DNIM, DM, pohľ., záv., peniaze a ostatné
    - aký druh inventarizácie bude vykonaný /fyzická, dokladová ap/
    - kto ju vykonaná
    - kedy ju vykoná
    - kde ju vykoná
    a potom k tomu dopasujem Inven. zápisy a súpisy.
    Nedávam úmyselne posledné dni štvťrokov, aby to nevyzeralo "strojene" a tiež preto, že niekedy by to vychádzalo na "nepracovný" deň vo firme, tak sa nechcem tváriť, že sme tam v práci boli napr. kvôli inventúre pokladne, kde je pár €....

    /Pokladne zvyknem napasovať na dni, keď nieje vysoký zostatok.../

    V iných firmách, kde si naozaj robia inv., to funguje bez toho "akože" a "pripsôsobím".

    Osobne robíme zápis aj v takej pokladni, kde je "O".
    Teoreticky by totiž mohla nastať situácia, že by vždy v deň inv. bol práve v pokladni "0" zostatok, tak by sme pobedali, že sme inventúru, chceli robiť, ale nič tam nebolo, tak nemáme zápis. t.j., robíme zápis so stavom "0".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.