Zavrieť

Porady

IP adresa

Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď mi na paneli bliká výstražný trojuholník,ktorý oznamuje : Adresa IP je v konflikte s iným systémom v sieti.Ďakujem veľmi pekne.Ešte uvádzam,že sa mi nedarí už dlhšiu dobu spojiť so správcom siete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Maňuša Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď mi na paneli bliká výstražný trojuholník,ktorý oznamuje : Adresa IP je v konflikte s iným systémom v sieti.Ďakujem veľmi pekne.Ešte uvádzam,že sa mi nedarí už dlhšiu dobu spojiť so správcom siete.
    Čo robiť? Zmeniť vlastnú IP adresu na takú, ktorá nebude v konflikte s iným počítačom v sieti.
    Provizórnym riešením by mohlo byť aj vypnutie iných počítačov v sieti.

    Hlásenie sa objavuje vtedy, ak sú v sieti súčasne aktívne najmenej dva počítače s rovnakou IP adresou.
    Ak nemáš skúsenosti s nastavovaním IP adresy, neodporúčam púšťať sa do exprimentovania v tejto oblasti. Môže sa Ti podariť zmeniť nastavenia tak, že sa do siete neprihlásiš. Odporúčam vyhľadať pomoc správcu siete (aj napriek tomu, že sa Ti s ním nedarí spojiť). A zároveň odporúčam rozmýšľať nad výmenou správcu siete za takého, s ktorým sa budeš vedieť spojiť operatívnejšie

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem za radu. S tým správcom siete je to komplikovanejšie,lebo je jediný široko-ďaleko,jednoducho monopol.Privítala by som keby mi niekto poradil ako na to, upraviť na pôvodnú IP,mám ju zapísanú,len by mi bolo treba ju nastaviť.Ďakujem.Prajem príjemný deň.

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    Maňuša Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. S tým správcom siete je to komplikovanejšie,lebo je jediný široko-ďaleko,jednoducho monopol.Privítala by som keby mi niekto poradil ako na to, upraviť na pôvodnú IP,mám ju zapísanú,len by mi bolo treba ju nastaviť.Ďakujem.Prajem príjemný deň.
    ok, klikneš si na Štart-Nastavenia-Ovládacie panely, prípadne priamo Štart - Ovládacie panely
    tam si nájdeš Sieťové pripojenia a otvoríš si ich
    vnútri nájdeš Pripojenie k miestnej sieti - na neho klikneš pravým tlačidlom myši a tam si klikneš na Vlastnosti

    ukáže sa ti okno, kde hore bude názov sieťovej karty, vedľa nej vlastnosti, dole zoznam

    v tom zozname si prídeš dolu na Protokol TCP/IP, klikneš si naňho a dole pod ním nájdeš vlastnosti

    napíšeš tam pôvodnú IP adresu, prípadne aj masku podsiete, bránu a dns servery, ktoré si používala a potvrdíš všetky okná OK, príipadne Zavrieť

    tým je to hotovo
    až by si mala problém s inojazyčným Windows, ozvi sa :-)
    takisto sa môžeš ozvať, keby sa vyskytol akýkoľvek ďalší problém

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Maňuša:

    spravcu siete nemusis mat fyzicky na mieste.. staci najst si niekoho sikovneho, mat pristup k internetu a vsetko ti spravuje na dialku hoci aj z USA..
    tak mu jednoducho zavolas a ked je pri PC, tak to mas do 5min hotove..

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem Vám veľmi pekne,už dávno som nestretla ľudí,ktorí sú tak ochotní pomôcť. Prajem Vám príjemný týždeň.

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    rickman Pozri príspevok
    Maňuša:

    spravcu siete nemusis mat fyzicky na mieste.. staci najst si niekoho sikovneho, mat pristup k internetu a vsetko ti spravuje na dialku hoci aj z USA..
    tak mu jednoducho zavolas a ked je pri PC, tak to mas do 5min hotove..
    áno, ale na to, aby ti správca siete zo vzdialenej správy robil PC, musíš mať funkčnú IP, aby ťa router vedel presmerovať ...
    ona ju očividne nemá

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ahojte,nastavila som si to podľa rady mickeynatora a je to o.k.Našťastie som mala poznačenú IP adresu.Ešte raz ďakujem.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    mickeynator Pozri príspevok
    áno, ale na to, aby ti správca siete zo vzdialenej správy robil PC, musíš mať funkčnú IP, aby ťa router vedel presmerovať ...
    ona ju očividne nemá
    Tak myslene to bolo tak, ze raz tam pride osobne, uprace, a potom sa stara na dialku... (ako niekto novy)

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    rickman Pozri príspevok
    Tak myslene to bolo tak, ze raz tam pride osobne, uprace, a potom sa stara na dialku... (ako niekto novy)
    áno, to sa potom dá, ak mu to nikto nepobabre :-) aj keď len náhodou :-)

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    mickeynator Pozri príspevok
    áno, to sa potom dá, ak mu to nikto nepobabre :-) aj keď len náhodou :-)
    vidis, tiez pravda.. ak mu to niekto nepobabre

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    no ja osobne by som neradil menit IP adresu, kazdy poskytovatel internetu vie kto a aku adresu ma, ak to nefunguje treba ho kontaktovat
    ak si svojvolne zakaznik zmeni adresu, narobi chaos v sieti a sucasne si moze nevedomky nastavit IP adresu niekoho ineho a narobit este viac problemov
    na druhej strane, kazdy profesionalny provider ma system nastaveny tak, ze pouzivatel moze ist na internet len s tou jeho pridelenou IP a so ziadnou inou to nebude fungovat

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Podľa úvodného príspevku v téme sa skôr domnievam, že IP adresa bola nesprávne nastavená na "vnútornej" sieti.

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    endrju Pozri príspevok
    Podľa úvodného príspevku v téme sa skôr domnievam, že IP adresa bola nesprávne nastavená na "vnútornej" sieti.
    asi tak ... a keby to bol profesionálny provider, ako spomína lubos, upravil by prístupové práva na samotnom PC ... :-)

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Dobrý deň,
    možno som si nevšimol nejakú časť textu, ale nepredpokladám, že máte pevnú IP adresu, ktorú si potom aj tak nemôžte zmeniť, lebo je chránená heslom, loginom a MAC adresou Vašej dosky. V tom prípade je myslím si, že nemožné aby sa niekto pripojil na Vašu IP adresu a zdieľal ju.

    IP adresy sú prideľované serverom a/alebo routrom v rámci DHCP Client Range - teda rozsahu adries, ktoré spracuváva server. Tieto adresy sú dynamicky prideľované serverom, a teda nemáte možnosť výberu adresy.

    Máte sieť a vlastný router, a pravdepodobne ste v nastaveniach zúžili DHCP Client Range na pár adries v rámci rozsahu a mohlo sa stať, že nastal konflikt v prideľovaní adries, najmä ak ste si, alebo niekto z Vašich blízkych z bezpečnostných dôvodov sa pokúsil zaviesť režim pevných IP adries v rámci domácej siete (Napr. WIFI router)

    Teda čo sa mohlo stať? Chyba v DHCP alebo ste omylom manuálne prepísali adresu na inú, Routerom obsadenú.

    Uvedomte si, že adresa, ktorú fyzicky zadávate do prehliadača je adresa routera, teda niečo v tvare 192.168.XXX.XXX

    Teda Váš provider buď spravil chybu a zanedbal niečo (čo je málo pravdepodobné) alebo chyba vo Vašom domácou routrovom nastavení (Chello + domáca sieť ) alebo manuálne prepísaná adresa v nastavení Vašeho PC.

    P.S. Možno viete zmeniť IP adresu Vášho PC. V tom prípade mi poraďte ako...

    P.P.S. Samozrejme, že príkazom iprelease a ipnew vieme vyžiadať novú IP adresu, ale opäť je pridelená serverom, routrom...
    Naposledy upravil Charon : 17.03.07 at 17:43

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    Charon Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    možno som si nevšimol nejakú časť textu, ale nepredpokladám, že máte pevnú IP adresu, ktorú si potom aj tak nemôžte zmeniť, lebo je chránená heslom, loginom a MAC adresou Vašej dosky. V tom prípade je myslím si, že nemožné aby sa niekto pripojil na Vašu IP adresu a zdieľal ju.

    IP adresy sú prideľované serverom a/alebo routrom v rámci DHCP Client Range - teda rozsahu adries, ktoré spracuváva server. Tieto adresy sú dynamicky prideľované serverom, a teda nemáte možnosť výberu adresy.

    Máte sieť a vlastný router, a pravdepodobne ste v nastaveniach zúžili DHCP Client Range na pár adries v rámci rozsahu a mohlo sa stať, že nastal konflikt v prideľovaní adries, najmä ak ste si, alebo niekto z Vašich blízkych z bezpečnostných dôvodov sa pokúsil zaviesť režim pevných IP adries v rámci domácej siete (Napr. WIFI router)

    Teda čo sa mohlo stať? Chyba v DHCP alebo ste omylom manuálne prepísali adresu na inú, Routerom obsadenú.

    Uvedomte si, že adresa, ktorú fyzicky zadávate do prehliadača je adresa routera, teda niečo v tvare 192.168.XXX.XXX

    Teda Váš provider buď spravil chybu a zanedbal niečo (čo je málo pravdepodobné) alebo chyba vo Vašom domácou routrovom nastavení (Chello + domáca sieť ) alebo manuálne prepísaná adresa v nastavení Vašeho PC.

    P.S. Možno viete zmeniť IP adresu Vášho PC. V tom prípade mi poraďte ako...

    P.P.S. Samozrejme, že príkazom iprelease a ipnew vieme vyžiadať novú IP adresu, ale opäť je pridelená serverom, routrom...
    ak si všimneš vyššie, je spomínané, že má zapísanú pôvodnú IP adresu, čo znamená, že si ju menila, prípadne niekto iný, komu to dala do rúk
    z tohoto dôvodu sa možno domnievať, že nepoužívajú DHCP server, prípadne ho majú nakonfigurovaný na starú bačkoru, prípadne pre pool klientov
    a čo sa týka postupu na zmenu IP adresy, napísal som ho snáď dostatočne jasne, tiež niekoľko príspevkov dozadu (konkrétne 4-tý)
    a príkazmi iprelease a ipnew dostanes nádherné hlášky, to ti garantujem: "Bad command or file name", prípadne "... is not recognized as internal or external command ..." vo win XP. asi si myslel ipconfig /release a ipconfig /renew

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    mickeynator Pozri príspevok
    čo sa týka postupu na zmenu IP adresy, napísal som ho snáď dostatočne jasne, tiež niekoľko príspevkov dozadu (konkrétne 4-tý)
    a príkazmi iprelease a ipnew dostanes nádherné hlášky, to ti garantujem: "Bad command or file name", prípadne "... is not recognized as internal or external command ..." vo win XP. asi si myslel ipconfig /release a ipconfig /renew
    Za Ipconfig sa ospravedlňujem. Tí čo vedia čo som chcel napísať, tí to vedia, ako Ty, a iní ?

    K zmene IP adresy. Asi sa bavíme o dvoch rozdielnych veciach. Ty s kolegami sa bavíš o adresa proxy servera - teda nie IP adresy PC s akou sa "ukazuješ vonku" Nie nastavenie proxy. Ak nevieš o čom vravím, tak si skús zmeniť IP adresu Tvojho PC tak, aby na adrese http://gamma.hackerwhacker.com/freetools.php bola iná IP adresa. Nie zmeniť HTTP proxy nastavenie /IP adresa servera/ ale Tvoja. Ak to vieš spraviť bez pripojenia na anonymný server tak si frajer...
    Inak vo všetkom máš úplnú pravdu... nechcel som a nechcem aby si to bral ako útok na Teba. Mám rád diskusie, veľa sa z nich človek naučí ... Toto myslím vážne... Ak som sa Ťa dotkol tak prepáč ...

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    Charon Pozri príspevok
    Za Ipconfig sa ospravedlňujem. Tí čo vedia čo som chcel napísať, tí to vedia, ako Ty, a iní ?

    K zmene IP adresy. Asi sa bavíme o dvoch rozdielnych veciach. Ty s kolegami sa bavíš o adresa proxy servera - teda nie IP adresy PC s akou sa "ukazuješ vonku" Nie nastavenie proxy. Ak nevieš o čom vravím, tak si skús zmeniť IP adresu Tvojho PC tak, aby na adrese http://gamma.hackerwhacker.com/freetools.php bola iná IP adresa. Nie zmeniť HTTP proxy nastavenie /IP adresa servera/ ale Tvoja. Ak to vieš spraviť bez pripojenia na anonymný server tak si frajer...
    Inak vo všetkom máš úplnú pravdu... nechcel som a nechcem aby si to bral ako útok na Teba. Mám rád diskusie, veľa sa z nich človek naučí ... Toto myslím vážne... Ak som sa Ťa dotkol tak prepáč ...
    áno, očividne sme sa nepochopili. ja som hovoril o internej IP, ktorú požívaš po najbližší router s NAT, ktorý si ťa prehodí ďalej. proxy nie je nutné využívať, pokiaľ si nastavíš MAC filtering na routri. a čo sa týka signalizácie zlej, resp. kolidujúcej IP, tá sa ti ukazuje LEN v rámci rozhasu IP adries po tento router s NAT. ostatné IP adresy, ktoré sú do vonku by si musel hľadať cez IP adresy ich routra, pokiaľ sú presmerované ako virtual server.
    a čo sa týka externej IP, ktorá sa ukazuje ďalej do vonku, až do internetu, nemusí ísť nutne o proxy. moja externá IP adresa je čisto router s prekladom adries (NAT) vnútri používam čisto svoje interné adresy (pr. do vonku som ako 62.168.65.138, za routerom mi ide distribučná sieť po strechách v rozsahu 172.16.XXX.YYY, kde doma končím 172.16.103.11 a doma mám pripojených 5 PC, pričom ideme na maske 192.168.1.XXX). ona si očividne menila tú 192.168.1.XXX, tu by jej to hlásilo chybu, pretože vonku by sa tá jej adresa nedostala.

    a zmeniť externú IP je fakt problém , provider by musel mať radosť

    a mrzí ma, že sme sa nepochopili .. prepáč

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem všetkým za reakcie na môj príspevok.IP adresu som si zapísala keď mi inštalovali internet.Preto som sa pýtala ako si ju mám nainštalovať sama.To sa mi aj podľa Vášho návodu podarilo.Takže ešte raz ďakujem.Medzitým som sa skontaktovala so správcom siete a ten mi pridelil novú IP adresu pretože " vraj mali konkurenciu a museli prestavovať ?! ",cez telefón mu teda vôbec nerozumiem.Ten internet robili v našej obci iba nedávno,mnoho obyvateľov sa zapojilo takže medzitým ho aj museli " spevňovať ". Nie som spokojná s ich službami ale sú jediní,ktorí sa rozhodli do našej malej dedinky priniesť výdobytky modernej techniky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.