Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosím Vás poradte mi ako správne vyplnit dodatocne danove priznanie. Zivnostnik, ktorému robím JU si za rok 2005 uplatnil pausalne vydavky a teraz mu musim podat dodatocne (opravne) DP za rok 2005, lebo presiel na skutocne preukazatelne vdavky. ZD za 2005 sa mu zvysi o 1072 Sk a neviem, kam to mam napisat. Musí vzniknutý dan. rozdiel 203 Sk zaplatit? Dakujem.
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ja by som to vyriesila takto: Na prvej strane oznacila že je to dodatocne dan.priznanie a v prislusnych kolonkach len dala rozdiel /napr. ak bol prijem vyssi ako bol uvedeny, tak len rozdielnu sumu nie celu sumu aka ma byt spravna ale rozdiel,napr. predtym prijem 100.tisic, teraz prijem 150tisic, tak do prijmu by som dala len 50.tisic/, tak by som postupovala aj pri ZD, len rozdiel. Alebo podat Opravne DP a cele opravit ako ma byt spravne.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katarina.j Pozri príspevok
Ja by som to vyriesila takto: Na prvej strane oznacila že je to dodatocne dan.priznanie a v prislusnych kolonkach len dala rozdiel /napr. ak bol prijem vyssi ako bol uvedeny, tak len rozdielnu sumu nie celu sumu aka ma byt spravna ale rozdiel,napr. predtym prijem 100.tisic, teraz prijem 150tisic, tak do prijmu by som dala len 50.tisic/, tak by som postupovala aj pri ZD, len rozdiel. Alebo podat Opravne DP a cele opravit ako ma byt spravne.
Pozri poučenie v DP, bod 3. DDP sa vypĺňa celé a v oddiely XI len rozdiely oproti už podanému DP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

katarina.j Pozri príspevok
Ja by som to vyriesila takto: Na prvej strane oznacila že je to dodatocne dan.priznanie a v prislusnych kolonkach len dala rozdiel /napr. ak bol prijem vyssi ako bol uvedeny, tak len rozdielnu sumu nie celu sumu aka ma byt spravna ale rozdiel,napr. predtym prijem 100.tisic, teraz prijem 150tisic, tak do prijmu by som dala len 50.tisic/, tak by som postupovala aj pri ZD, len rozdiel. Alebo podat Opravne DP a cele opravit ako ma byt spravne.
V dodatočnom DP sa nevypĺňajú iba rozdiely. Do príslušných riadkov sa uvádzajú správne sumy a na vyčíslenie rozdielov oproti riadnemu DP slúži XI.ODDIEL daňového priznania.


Opravné DP - podáva sa do lehoty na podanie DP. V prípade podania opravného DP sa na pôvodne podané neprihliada.
Dodatočné DP - podáva sa po lehote na podanie DP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nielen pri tejto téme som si všimla, že najmä tí kolegovia, ktorí vypisujú jedno zo svojich prvých DP absolútne nečítajú predtlač DP a odkazy k jednotlivým riadkom. Nechápem ....
0 0
lslavik lslavik

lslavik je offline (nepripojený) lslavik

Johanka Pozri príspevok
V dodatočnom DP sa nevypĺňajú iba rozdiely. Do príslušných riadkov sa uvádzajú správne sumy a na vyčíslenie rozdielov oproti riadnemu DP slúži XI.ODDIEL daňového priznania.


Opravné DP - podáva sa do lehoty na podanie DP. V prípade podania opravného DP sa na pôvodne podané neprihliada.
Dodatočné DP - podáva sa po lehote na podanie DP.
Prosim, vedel by niekto doplnit navaznu problematiku:
Ma vplyv dod. DP k 2005 vystavene v teraz v 2007 na zmenu vysky odvodov 2006 ?
Penalizuje DU dod. DP podane teraz z dvovodu prechodu na pausalne vydavky?
Dakujem pekne za odpoved.
0 0
pribko pribko

pribko je offline (nepripojený) pribko

[quote=Johanka;418631]V dodatočnom DP sa nevypĺňajú iba rozdiely. Do príslušných riadkov sa uvádzajú správne sumy a na vyčíslenie rozdielov oproti riadnemu DP slúži XI.ODDIEL daňového priznania.


ahojte, takže DDP sa vypíše tak, ako správne malo byť, ale stále neviem potom z ktorého priznania sa do ktorých riadkov v XI. odd. vpisujú sumy,
napr ak v r. 2005 bola zapl. daň 1000,- a malo byť 3000,-
spravým DDP na sumu 3000,- ale čo s XI.-kou?

Ďakujem všetkým za všetky reakcie
0 0
Džek Džek

Džek je offline (nepripojený) Džek

Ja mám zase takúto otázku.
Chcela by som si dodatočne znížiť základ dane o zaplatené poistné na zdravotné poistenie za rok 2005, kedy som bola ako sprostredkovateľ SDS považovaná za SZČO. Poistné bolo zaplatené v roku 2006.
V roku 2006 som už len zamestnanec - závislá činnosť.
Môžem podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005, keď som darovala 2% dane?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Džek Pozri príspevok
Ja mám zase takúto otázku.
Chcela by som si dodatočne znížiť základ dane o zaplatené poistné na zdravotné poistenie za rok 2005, kedy som bola ako sprostredkovateľ SDS považovaná za SZČO. Poistné bolo zaplatené v roku 2006.
V roku 2006 som už len zamestnanec - závislá činnosť.
Môžem podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005, keď som darovala 2% dane?
Nie nemôžeš. Dodatočne zaplatené poistenie v roku 2006 nemôžeš zahrnúť do nákladov r. 2005. Sú to nákladmi r.2006. Smola,že v r.2006 už nie si szčo.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.03.07 at 18:43
0 0
Džek Džek

Džek je offline (nepripojený) Džek

Citujem z Dane a účtovníctvo 3/2007:
Ak daňovník účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva alebo uplatňujúci výdavky percentom z dosiahnutých príjmov podľa §6 ods.10 ZDP v roku 2005 skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť a v roku 2006 vyrovnal nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania poistného súvisiaceho s príjmami podľa §6 ZDP, v súlade s usmernením č. MF/021796/2006-72, môže si o tento zaplatený nedoplatok upraviť (znížiť) základ dane za zdaňovacie obdobie roka 2005 prostredníctvom dodatočného DP podľa §39 zákona o práve daní.

Takže sa ešte raz pýtam, ak vykonám dodatočné DP za rok 2005 a v roku 2005 som darovala 2% daní, ako sa bude k tomu stavať daňový úrad?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Johanka Pozri príspevok
Nielen pri tejto téme som si všimla, že najmä tí kolegovia, ktorí vypisujú jedno zo svojich prvých DP absolútne nečítajú predtlač DP a odkazy k jednotlivým riadkom. Nechápem ....
Ahojte poradaci,
dnes si uz pripadam ako blbec a vobec mi to nemysli. Urobila som uz vela danovych priznani a dnes robim prve dodatocne DP za r.2005, zrovna pre seba /chcem prejst na pausalne vydavky/. V povodnom mam dan na r.90 22706 sk a v dodatocnom 23 028,- sk. Rovnake sumy su aj na riadku 99. Po oddiel XI. mam dodatocne vyplnene spravne. Danovy bonus nemam. Ake sumy mam uviest v odd. XI?

Dakujem za odpoved.

-------
Veronika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Džek Pozri príspevok
......................
Takže sa ešte raz pýtam, ak vykonám dodatočné DP za rok 2005 a v roku 2005 som darovala 2% daní, ako sa bude k tomu stavať daňový úrad?
Pozri Poučenie na vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov ....str. 4 odd. XII. Čítaj 4. riadok od vety začínajúcej na: Riadky 111 a 112 sa ............
Naposledy upravil Marína : 26.03.07 at 22:55
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Tiez som robila Dodatocne DP za r. 2005, urobila som ho spravne to som si ista az na to ze som ho podala na tlacive kt. je platne na r. 2006 nie na tom kt. platilo v r. 2005, volali mi z DU ze to mam podat na platnom z r. 2005,prosim viete mi poradit kde ho viem hoznat to stare tlacivo? obehala som Sevt a DU II,V. v Ba ale nikde nemaju....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môžeš ho vyplniť a vytlačiť na:
http://www.drsr.sk/wps/portal
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Marína Pozri príspevok
Môžeš ho vyplniť a vytlačiť na:
http://www.drsr.sk/wps/portal

dakujem,ja to zvacsa robim tak ze si ho vytlacim a potom prepisem pretoze neviem ako sa tam vpisuje,vies mi to prosim poradit?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

smith Pozri príspevok
Nie nemôžeš. Dodatočne zaplatené poistenie v roku 2006 nemôžeš zahrnúť do nákladov r. 2005. Sú to nákladmi r.2006. Smola,že v r.2006 už nie si szčo.

nesuhlasim.....
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
dnes si uz pripadam ako blbec a vobec mi to nemysli. Urobila som uz vela danovych priznani a dnes robim prve dodatocne DP za r.2005, zrovna pre seba /chcem prejst na pausalne vydavky/. V povodnom mam dan na r.90 22706 sk a v dodatocnom 23 028,- sk. Rovnake sumy su aj na riadku 99. Po oddiel XI. mam dodatocne vyplnene spravne. Danovy bonus nemam. Ake sumy mam uviest v odd. XI?

Dakujem za odpoved.

-------
Veronika

ja si myslim ze do XI. sa nic nevypisuje v tvojom pripade. ja som nic nevypisala a do poznamky som napisala preco opravujem zaklad dane /koli nedpolatku na zdravotnom z r. 2005 kedze k 31.12. bola zivnost zrusena u szco
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
dnes si uz pripadam ako blbec a vobec mi to nemysli. Urobila som uz vela danovych priznani a dnes robim prve dodatocne DP za r.2005, zrovna pre seba /chcem prejst na pausalne vydavky/. V povodnom mam dan na r.90 22706 sk a v dodatocnom 23 028,- sk. Rovnake sumy su aj na riadku 99. Po oddiel XI. mam dodatocne vyplnene spravne. Danovy bonus nemam. Ake sumy mam uviest v odd. XI?

Dakujem za odpoved.

-------
Veronika
Riadok 102 - dáš z r. 90 riadneho DP , t.j. 22706
Riadok 103 - dáš sumu 322,- /23028-22706/
Riadok 104 - dáš z r. 99, alebo r. 100 - riadneho DP, t.j. 22706
Riadok 105 - dáš podľa pokynov z riadkov dodatočného DP, t.j. 23028
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Muška Pozri príspevok
Riadok 102 - dáš z r. 90 riadneho DP , t.j. 22706
Riadok 103 - dáš sumu 322,- /23028-22706/
Riadok 104 - dáš z r. 99, alebo r. 100 - riadneho DP, t.j. 22706
Riadok 105 - dáš podľa pokynov z riadkov dodatočného DP, t.j. 23028
Ďakujem

Veronika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majka Pozri príspevok
dakujem,ja to zvacsa robim tak ze si ho vytlacim a potom prepisem pretoze neviem ako sa tam vpisuje,vies mi to prosim poradit?
Otvoríš si DP a vypisuješ. V riadkoch, v ktorých sú vzorce, klikneš na myške ľavým tlačítkom 2x a sumu Ti vypočíta. Úplne dole pod DP máš tlačítko „Uložiť do tlačového súboru“. Môžeš si ho archivovať na svojom PC a ak by si ho potrebovala znova vytlačiť, opraviť a pod., otvoríš DP a úplne dole máš aj tlačítko „Vloženie údajov zo súboru“. Nájdeš cestu k svojmu súboru na svojom PC a máš to.
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Prosím o radu.
Živnostníkovi som robila dodatočné daňové priznanie za rok 2005, pretože prechádzal na paušálne výdavky a zostal mu tam záväzok na poistnom do SP vo výške 2.288,- Sk. Chcem len vedieť ako mám opraviť výkaz o majetku a záväzkoch, či má byt nula v riadku záväzky alebo neopravujem nič len označím že to je opravný výkaz ?

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie