Zavrieť

Porady

Anémia - chudokrvnosť

Moja dcéra sa dlhšie sťažovala na bolesti hlavy a zistili, že je anemická. Nasadili tekuté železo, acidum folicum a rybí tuk. Máte niekto s tým skúsenosti, či to pomôže, alebo treba zmeniť aj stravovanie, prípadne doporučte, čo by rýchlejšie pomohlo. Má 12 rokov. Kolega doporučil "olizovať koľajnicu". Ale vážne, ďakujem za vaše skúsenosti.
Usporiadat
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

Ahoj, chcem sa podeliť o svoje skúsenosti s anémiou svojich dvoch dcér. Mladšia má dnes 4 roky, od narodenia bola anemická, bolo to dokonca na transfúziu. Rok som do nej pchala železo v kvapkách, od 6 mesiacov veku cviklu, špenát, kuracie pečienky, ovsené vločky a marhule, nič nepomáhalo. Tu chcem upozorniť na možné zápchy pri takomto štýle stravovania. Po vyše roku liečby mi dokonca hematologička prestala veriť, že jej lieky dávam a že vôbec je mäso - sťažovala som sa totiž na problémy so zápchou - mala stolicu raz za 14 dní - a chcela som zmeniť liečbu. Začala teda dostávať železo injekčne - 5x obdeň, ani to nepomohlo. Potom sme všetko železo vysadili a dostávala len acidum folicum a pyridoxin a po mesiaci boli všetky výsledky ok, dodnes je to tak. Staršia dcéra mala hraničné hodnoty hemoglobínu kvôli častým infektom a antibiotickej liečbe. Bol to začarovaný kruh - anémia oslabuje imunitu a choroby zhoršujú krvný obraz. Dostali sme sa z toho dôsledným dodržiavaním správnych stravovacích návykov - denne čerstvé ovocie a zelenina, denne mäso, žiadne sladkosti - lebo aj tie zhoršujú vstrebávanie železa. Takže je viac faktorov, ktoré vplývajú na krvotvorbu a u každého je pes zakopaný inde. Veľa zdaru a úspešnú liečbu!
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

Mám 23 ročnú skúsenosť s anémiou a verte či neverte čo mi pomáha. Obyčajne klince vyumývať a napichať ich do jabĺka na 24 hod.Klince po 24 hod.vybrať a jablko zjesť.Jedna kúra 10 - 12 jabĺk./ Čiže jedno napichnem a druhé zjem./
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

To myslíš skutočne vážne alebo je to žart?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miroslav2 Pozri príspevok
Mám 23 ročnú skúsenosť s anémiou a verte či neverte čo mi pomáha. Obyčajne klince vyumývať a napichať ich do jabĺka na 24 hod.Klince po 24 hod.vybrať a jablko zjesť.Jedna kúra 10 - 12 jabĺk./ Čiže jedno napichnem a druhé zjem./
No, tak na to sa chystám už dlhšie.
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

To nie je žart, mala som také nízke hodnoty, že si mysleli ,že mám leukémiu.
To železo sa mi časom zníži a ja to musím znova doplniť.
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

A to už ani nechcem spomínať na tie lieky čo som brávala a injekcie ani nehovoriac. Som rada, že to mám za sebou. Dodnes nevedia zistiť, prečo sa
mi železo neviaže ,ale uniká z tela von.
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

A to už ani nechcem spomínať na tie lieky čo som brávala a injekcie ani nehovoriac. Som rada, že to mám za sebou. Dodnes nevedia zistiť, prečo sa
mi železo neviaže ,ale uniká z tela von.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

miroslav2 Pozri príspevok
Mám 23 ročnú skúsenosť s anémiou a verte či neverte čo mi pomáha. Obyčajne klince vyumývať a napichať ich do jabĺka na 24 hod.Klince po 24 hod.vybrať a jablko zjesť.Jedna kúra 10 - 12 jabĺk./ Čiže jedno napichnem a druhé zjem./
O tomto som počula, ale neviem.........
0 0
rebelu rebelu

rebelu je offline (nepripojený) rebelu

Dobrý deň. Aj ja mám skúsenosti s nízkym obsahom železa. Tiež som jedla určitú dobu tie jabĺka(v ktorých boli napichané klince). Nie je to nič hrozné,celkom dobre to chutí,akurát nie je pekný pohľad na to jablko. Nie sú žiadne vedľajšie účinky. Od liekov má bolel žalúdok. Preto som si sama vysadila lieky a dala sa na prírodnú liečbu. S výsledkou bola prekvapená sama p. doktorka.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Mne na chudokrvnosť pomohol liek aktiferin, to bolo pred desiatimi rokmi.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

tou jablkovou kúrou s klincom som vyliečila synovu anémiu.
0 0
hedvika_v hedvika_v

hedvika_v je offline (nepripojený) hedvika_v

Nádorová anémia

prosim vas pomozte mi. uz som v koncoch. mam operovany nador na hlave a zaroven silnu anemiu. kombinacie liekov su v tomto pripade protichodne.

zelezo, vitamin B12, pecen su z hladiska onkogie nevhodne.
brala som transfuziu krvi.

viete mi poradit ?
Hedvika , 33 rokov, Kosice
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Želám veľa síl na prekonanie ťažkých chvíľ, veľa psychickej pohody, skoré uzdravenie, a na tú anémiu by som odporučila to jablčko s klincami, cviklu, zelenú zeleninu.
0 0
hedvika_v hedvika_v

hedvika_v je offline (nepripojený) hedvika_v

Dakujem za vsetko
0 0
hedvika_v hedvika_v

hedvika_v je offline (nepripojený) hedvika_v

Nádorová anémia

bola by som velmi rada ak by mi poradili aj ini
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.google.com/search?q=N%E1dorov%E1%20an%E9mia
http://www.hematology.sk/modules.php?name=Search

prajem veľa sily a energie pri zdolávaní všetkých prekážok.
0 0
hedvika_v hedvika_v

hedvika_v je offline (nepripojený) hedvika_v

Nádorová anémia

dakujem, Lenka
0 0
stella125 stella125

stella125 je offline (nepripojený) stella125

35 rokov
Ahoj ľudia.Chcem Vám poradiť, ako čo najlepšie využiť železo.Tablety železa nie je vhodné zapíjať čiernym čajom. Ten obsahuje teín, so železom vytvorí nerozpustnú zlúčeninu, a tak sa účinok lieku stratí. To isté platí pre kombináciu železa s kávou, kakaom, kolou. Aj po konzumácii vymenovaných nápojov obsahujúcich teín/ aj červené víno /treba s užitím lieku počkať aspoň 2 hodiny.
Po jedle s vysokým obsahom železa je ideálne vypiť pohár šťavy z čiernych ríbezlí, čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy a pod.Ich obsah vitamínu C sposobí, že do tela sa dostane z jedla dvojnásobné množstvo železa ako bez takejto pomoci.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

miroslav2 Pozri príspevok
Mám 23 ročnú skúsenosť s anémiou a verte či neverte čo mi pomáha. Obyčajne klince vyumývať a napichať ich do jabĺka na 24 hod.Klince po 24 hod.vybrať a jablko zjesť.Jedna kúra 10 - 12 jabĺk./ Čiže jedno napichnem a druhé zjem./

Mňa najviac prekvapilo, že túto metódu mi odporučila lekárka, ktorá bola roky internistkou a venovala sa aj naturálnej medicíne. Tvrdila, že železo z klincov v jablku je pre organizmus najlepšie využiteľné a mala s tým dobré skúsenosti. Takže neviem ... asi si kúpim klince a vyvarím ich.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Moja dcéra sa dlhšie sťažovala na bolesti hlavy a zistili, že je anemická. Nasadili tekuté železo, acidum folicum a rybí tuk. Máte niekto s tým skúsenosti, či to pomôže, alebo treba zmeniť aj stravovanie, prípadne doporučte, čo by rýchlejšie pomohlo. Má 12 rokov. Kolega doporučil „olizovať koľajnicu". Ale vážne, ďakujem za vaše skúsenosti.
V otázce není stanovena příčina chudokrevnosti – anémie. Dle předpisu lékařů nejspíš z nedostatku železa, která je nejčastějším typem (dále anemie z nedostatku vitamínu B12 a listové kyseliny či anemie z porušení krvetvorby – u každé je léčba jiná). Všechny mají společné příznaky: únava, celková slabost, snížená mentální výkonnost, bledost pokožky a viditelných sliznic, barva nehtových lůžek, mírné otoky kolem kotníků.
Bylinky mohou jen doplnit léčbu lékařů.
Rp. 260/94: 100 g kopřiva/žihlava + 50 g list vlaš.ořechu + 20 g vachta + 50 g řebříček/myší chvost + 100 g kořen pampelišky/púpavy + 30 g kořen puškvorce + 30 g šípek + 50 g jeřabina černá/jastrabina + 30 g květ hlohu + 20 g plod jalovce/borievka + 50 g jahodník + 50 g jablečník.
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty, pít 3x denně po dva dny, jeden den vynechat. Dostaví-li se velká reakce na byliny, zmenšit dávku na polovinu a pít jen 2x denně.
Rady:
1. pít mléko v každé podobě a užívat B komplex
2. jíst 4-5 x denně, bohatě ráno, málo večer
3. jíst sušené meruňky – 3 až 4 ks denně
4. jíst hodně bílkovin, másla a játra
5. šťávu z mrkve s jablkem a petrželí
6. kyselé polévky z pšeničných otrub se smetanou
7. hodně červené řepy
8. šálek fermentovaného droždí (kvasinek) dvě hodiny před jídlem po pět dnů za sebou, deset dnů přestávka.
Prosím podívejte se prosím i na přílohy - Maltoferrochin je pro dospělé osoby.. Petr
Naposledy upravil Psycholog : 05.06.07 at 13:32 Dôvod: dopl.přílohy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať