Zavrieť

Porady

Nákup auta na r.č. vloženie do firmy

SZCO kúpi auto na r.č. a rozhodne sa vložiť ho do firmy a odpisovať ho? Aj keď nebolo kúpené na IČO.Dá sa to? Prosím Vás o názor. Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    virka Pozri príspevok
    SZCO kúpi auto na r.č. a rozhodne sa vložiť ho do firmy a odpisovať ho? Aj keď nebolo kúpené na IČO.Dá sa to? Prosím Vás o názor. Ď
    Ano dá sa to, len pozor na počet odpisovaných rokov. Ak bolo napr. auto kúpené v r. 2005 a do firmy vložené v r. 2006 bude sa odpisovať už len 3 roky.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Mam toho učt. už dosť. Stojim si za svojimi znalosťami len tí naši zlatí podnikatelia sú pre seba vždy múdri. A vraj to majú overené že to nejde cez DU.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Každý radí čo vie ( niekedy aj nevie) a DÚ navyše aj to čo mu vyhovuje .... .

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    virka Pozri príspevok
    Mam toho učt. už dosť. Stojim si za svojimi znalosťami len tí naši zlatí podnikatelia sú pre seba vždy múdri. A vraj to majú overené že to nejde cez DU.
    Akosi som nepochopila poslednú vetu. Čo nejde cez DU? A DU je daňový úrad?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Johanka Pozri príspevok
    Voľný preklad - overil si cez daňový úrad, že to nejde .
    Dobrý blud to vyjadenie pracovníkov DU

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    emily Pozri príspevok
    Dobrý blud to vyjadenie pracovníkov DU

    Milujem argumenty typu: "ale mne na daňovom úrade povedali, že ... "
    stalo sa mi tuším 2 roky dozadu, keď môjho klienta predvolala správkyňa dane, že má zle vypísané daňové priznanie, pretože mu vyšla daň 470,- a v kolónke daň na úhradu má napísané, že nula, že tam má chybu a má si ju prísť opraviť. Márne som ju presviedčala, že v zákone je jasne napísané, ak vyjde daň do 500,- Sk, tak sa neplatí. Vraj to nie je pravda, že tam je to myslené tak, že keď vyjde dorubok alebo penále z neho, polemizovali sme tam asi hodinu, lietala z kancelárie do kancelárie, nakoniec prišla späť, že to má odkonzultované aj s ich metodičkou a je to tak, a hotovo. Tak sme to museli opraviť. Samozrejme mi to nedalo a pátrala som ďalej, kde je pravda - asi po 3 týždňoch mi nakoniec potvrdili, že mám pravdu a a že teda ma pracovníčka DÚ nechtiac uviedla do omylu, tak som to opravené bola na DÚ opravovať znovu na pôvodný stav. Ale daňovník musí vedieť všetko !!! A pracovníkov DÚ ešte aj odborne školia - aspoň si to teda myslím.
    Ozaj, nie je tu náhodou založená téma: mne na daňovom úrade povedali ...

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    petovsan Pozri príspevok

    Ozaj, nie je tu náhodou založená téma: mne na daňovom úrade povedali ...
    Nie je, ale mohla by byť...asi by bola sranda

    Nákup auta na r.č. vloženie do firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.