Zavrieť

Porady

Prepočet kurzu

Prosím Vás pri zahr.prac.ceste ak bola uskutoč.napr.25.3.2004-cest.príkaz cestovné 600CZK, toto cestovné bolo vyplatené 29.3.2004 použijem kurz NBS k 25.3.2004 alebo, kedy to bolo vyplatené 29.3.2004??Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja používam kurz v deň, kedy mi bolo vyúčtovanie služobnej cesty predložené
    Tiež si myslím, že deň účtovného prípadu je deň vyúčtovania služobnej cesty, takže tiež používam ten neskorší kurz NBS.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Presne tak, oceňuješ ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu (§24 zákona o účtovníctve) a tým by mal byť v Tvojom prípade deň pohybu peňažných prostriedkov v cudzej mene, t.j. 29.03.2004.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    k tejto téme ešte jeden prípad

    služobka napr. v ČR uskutočnená 23-26.2, vyúčtovanie predložené 28.2. ale keďže v pokladni ku dnu 28.2. nie je dostatok peňazí tak skutočné preplatenie cesťáku je napr. 9.3. ako sa to potom zaúčtuje a ktoré kurzy sa použijú na čo?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    môže to byť takto???

    512/331 zaúčtovanie 28.2. prepočet kurzom NBS 28.2.
    331/211 zaúčtovanie 9.3. prepočet kurzom NBS 28.2. aby sa vyrovnala 331

    vie niekto?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    kontácia môže byť a kurzy pri cesťaku asi tak, že do výšky cestovného a približných diet dávam zálohu na cestu kurz ako mením pred služobkou peniaze v banke a po vyučtovaní prepočítavam ak boli ešte nejaké iné výdavky napr. metro ap.tak podľa dátumu na lístku beriem kurz NBS a potom vyplatim v Sk.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Ja by som použila kurz 9.3. až sú peniaze v pokladni - zaúčt. 512/211AE vtedy je úbytok alebo dotáciou do pokladne podnikateľom 28.2.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    a nemal by ísť náklad 512 do obdobia s ktorým súvisí???? teda do februára kedy bola SC uskutočnená?

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    V Money sú možnosti:
    dátum účtov. prípadu 28.2. obdobie s ktorým súvisí
    vystavenia 9.3.
    platby 9.3.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    SOME (alebo niekto kto vie poradiť)
    ak Money má možnosť zadania viacerých dátumov ako dátum účtovného prípadu 28.2. a dátum platby 9.3., v akých súmách potom účtuje náklad 512 a výdaj z pokladne 211???? používa len jeden kurz na prepočet cudzej meny na SKK alebo sú rôzne a ak sú rôzne tak kam účtuje vzniknutý kurz.rozdiel???

    MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

    MISICKABA
    Prosím o pomoc, zamestnanec išiel na SC do Maďarska, sadzba stravného je stanovená v EUR,ale on by ich tam nemal ako využiť. Bol mu poskytnutý preddavok v HUF vybratých v obchodnej banke. Kurzom OB bol zapísaný do pokladne a aj z pokladne poskytnutý preddavok prepočítaný tým istým kurzom.Keď prišiel zamestnanec zo SC, bolo mu vypočítané stravné, vreckové v EUR. Akým kurzom a v aký dátum mu mám zúčtovať preddavok v HUF? Treba to počítať v deň vyúčtovania kurzom NBS a z HUF na SKK a potom na EUR?
    Ďakujem za skorú odpoveď

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Čaká ma vyriešiť podobný problém a tiež som rozmýšľala, že to spravím tak ako to uvázdaš ty a kurz dám zo dňa, kedy to vyučtovanie budem robiť-kedy vyplatím peniaze z pokladne.

    MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

    MISICKABA
    Kačena I.
    Čaká ma vyriešiť podobný problém a tiež som rozmýšľala, že to spravím tak ako to uvázdaš ty a kurz dám zo dňa, kedy to vyučtovanie budem robiť-kedy vyplatím peniaze z pokladne.
    Lenže podľa toho kurzu mi vyjde preplatok 141HUF čo robí takých 13-22,-, podľa toho kedy to prepočítam, snaď mi nebude vraciať 141HUF. Čo robiť?

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    A dala si mu aj vreckové? To je navýšenie stravného od 5-40%? Ak áno a nechceš, aby to to vrátil, tak potom tých pár korún daj na 528 ( ak účtuješ v PU) a bude to pripočitateľná položka.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    MISICKABA
    Prosím o pomoc, zamestnanec išiel na SC do Maďarska, sadzba stravného je stanovená v EUR,ale on by ich tam nemal ako využiť. Bol mu poskytnutý preddavok v HUF vybratých v obchodnej banke. Kurzom OB bol zapísaný do pokladne a aj z pokladne poskytnutý preddavok prepočítaný tým istým kurzom.Keď prišiel zamestnanec zo SC, bolo mu vypočítané stravné, vreckové v EUR. Akým kurzom a v aký dátum mu mám zúčtovať preddavok v HUF? Treba to počítať v deň vyúčtovania kurzom NBS a z HUF na SKK a potom na EUR?
    Ďakujem za skorú odpoveď
    takže.. zálohu odpočítaš od celkovej sumy s tým kurzom, kedy dostal tú zálohu... ak by záloha bola vyššia ako vyúčtovanie, musí vrátiť ten rozdiel...ak by si mu musela doplácať, tak použiješ kurz dňa, kedy robíš vyúčtovanie..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.