Zavrieť

Porady

velkonocna paska-velkonocny kolac

ma niekto dobry recept na velkonocnu pasku(kolac)?? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    Marína Pozri príspevok


    Mazanec
    400 g polohrubej múky, 100 g masla, 70 g cukru, 20 g droždia, 2 dl mlieka, 3 žĺtky, 1 vanilkový cukor, štipka soli, vajce, hrozienka, mandľové lupienky
    Vypracujeme cesto, vmiešame hrozienka a necháme aso 1 hod. kysnúť. Z cesta urobíme bochník a dáme ho na vymastený plech. Necháme ho ešte chvíľku nakysnúť. Vrch bochníka nakrojíme do kríža, potrieme vajíčkom, posypeme mandľami(nemusí byť) a pečieme cca 40 minút pri 180-190 st.
    Marína, ďakujem za výborný recept, dnes som upiekla mazanec podľa tvojho receptu, je výborný. Asi budem musieť upiecť ďalšiu dávku, lebo z neho skoro nič nezostalo

    fifi je offline (nepripojený) fifi

    fifi
    Nie som si istá, či Ti napíšem ten recept ktorý práve hľadáš, ale u nás robíme sirky pečené a varené.
    Pečená sirka:1/2kg bôčika uvariť,pomlieť,cibuľu,10 žltkov,l krabica suchár,petržlen,soľ,pepr,vegeta a sneh z 10 bielkov.K tomu 10 dkg groždia a dať na teplé miesto.Vymastiť plech a posypať strúhankou.

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Pridám aj ja niečo z nášho "súdka":
    Pečka:
    1kg-1,5 kg údeného mäsa (s obľubou používam údené kolená a rebierka) uvaríme, vývar si odložíme. Mäsko nakrájame na menšie kocky, pridáme k nim 10-15 nakrájaných čerstvých rožkov, žĺtky z 10-15 vajíčok (v zásade koľko rožkov, toľko vajec), mleté čierne korenie podľa chuti, zopár strúčikov pretlačeného cesnaku a zalejeme trochou vývaru - tak, aby zmes bola vlhká, pridáme sneh z bielkov, nasekanú čerstvú petržlenovú vňať (aj mrazená urobí službičku) a poprípade trošku dosolíme vegetou (ale skutočne máličko, aby sa nepresolilo). Vymastíme pekáč, vysypeme strúhankou, zmes vylejeme na pekáč a pomaly upečieme pri teplote okolo 200 st.C. Vychladnuté pokrájame ako koláč - mňamky . Dá sa skladovať v chladničke, ale u nás sa nedá, lebo sa rýchlo zje...
    Všetkým prajem krásnu Veľkú noc a dobrú chuť do pripravených dobrôt. A v utorok šup-šup zasa do práce .
    Bea

    nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

    nonna8
    dakujem za navody .. ale to nie je paska(pascha) aspon teda u nas nie
    chcela som recept na velkonocny pleteny kolac z kys. cesta
    ci nahodou niekto doma nerobi taky mnam mnam

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    nonna8 Pozri príspevok
    dakujem za navody .. ale to nie je paska(pascha) aspon teda u nas nie
    chcela som recept na velkonocny pleteny kolac z kys. cesta
    ci nahodou niekto doma nerobi taky mnam mnam
    Ja robím doma, ale recept je tiež doma, a ja v práci, takže až večer prilepím. Je to z kysnutého cesta, podobné ako vianočka, vypletená, veľmi pekná a tiež chutná. Jeme to k údenému mäsku s chrenom a kyslou smotanou, alebo k šunke a pod. Deti to majú veľmi radi aj na sladko s maslom a lekvárom. Vždy na sviatky musím upiecť z 3kg múky.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Prikladám recept na vianočku - ja pečiem z dvojitej dávky a dám ju na veľký hlboký plech. Kto nemá rád hrozienka, alebo mu vadia tie mandle, nemusí ich tam dávať, ja tiež robím pre syna bez hrozienok, lebo má k nim odpor. Ako tuk dávam olej - asi 1,5 dcl -2 dcl na 2 dávky. Ináč všetko presne podľa receptu. Vyskúšajte!
    vianočka je grunt.jpg  

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja vám ponúkam recepty, aké pečiem ja.

    Mazanec
    400 g polohrubej múky, 100 g masla, 70 g cukru, 20 g droždia, 2 dl mlieka, 3 žĺtky, 1 vanilkový cukor, štipka soli, vajce, hrozienka, mandľové lupienky
    Vypracujeme cesto, vmiešame hrozienka a necháme aso 1 hod. kysnúť. Z cesta urobíme bochník a dáme ho na vymastený plech. Necháme ho ešte chvíľku nakysnúť. Vrch bochníka nakrojíme do kríža, potrieme vajíčkom, posypeme mandľami(nemusí byť) a pečieme cca 40 minút pri 180-190 st.

    Veľkonočný pletenec
    500 g polohr. múky, 30 g droždia, 50 g tuku, 250 ml mlieka, 2 vajcia, 1 KL soli, 3 KL mletej červenej papriky, petžlenová vňať, pažítka, 2 PL smotany, rasca, mak, sezamové semienka
    Pripravíme cesto a necháme vykysnúť. Cesto premiesime a rozdelíme na 3 rovnaké časti. Do jednej zapracujeme papriku, do druhej nasekanú pažítku a petržlen. Tretiu necháme bez príchute. Všetky tri sformujeme do valca a upletieme ako vianočku. Vajce rozšľaháme so smotanou a potrieme cesto. Striedavo posypeme makom, rascou a semienkami. Pečieme pri cca 180-190 st.
    Tu je recpt na kysnuty velkonocny kolac ako robim ja:

    8 zemli,mlieko, 1/2 kg vopred uvareneho br. pliecka alebo stehna, drozdie, 18 vajce, hladka a hruba muka, sol, cierne ml. korenie, trochu udenej slaninky, petrzlenova vnat.

    Zemle namocimedo vlazneho mlieka, dopolovice ich vyzmykame a rozdrvi do vlkeho hrnca. Pridaj vsetky vajcia, nadrobno nakrajane maso, osol, okoren, pridaj rozmrvene drozdie. Vsetko vymiesame rukou. Nakoniec pridame tolko hladkej a hrubej muky, aby sa vytvorilo polotuhe cesto, skor huste ako riedke, pridame petrzlenovu vnat.Pekac vymazeme mastou a vysypeme hrubou mukou, vylejeme don cesto a 30-40 minut nechame podkysnut. Upecieme do hneda - na vrchu sa musi vytvorit tmavohneda korka.

    velkonocna paska-velkonocny kolac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.