Zavrieť

Porady

opatrovateľstvo detí

Milí kolegovia, prosím Vás o radu, ak máte skúsenosti s opatrovateľstvom detí na určitý čas. Čo si treba vybaviť na úradoch a či sa dá takouto prácou vôbec uživiť. Aké ceny za takéto služby sú bežné? Mám strednú a vysokú školu pedagogickú. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    No my máme rodinné opatrovateľské centrum a je toho dosť. Prevádzkujeme ho od septembra 2006 predtým to bolo v malom pre 3 deti, teraz máme prihlásených 14 detí pričom 8 je pravidelných. Je to parádna fuška a v zisku sme boli prvý krát teraz v tomto mesiaci a aj to bol zisk, ktorým sme vyrovnali náklady minulých období. Ale sme len na začiatku. Na hodinu je 35 Skk, pokiaľ sú to deti každodenné a aspoň na 4 hodiny, tak 30 Skk. No nejdem to tu všetko rozpísavať napíš mi SS čo všetko potrebuješ vedieť a odkiaľ si.

    mischa je offline (nepripojený) mischa

    mischa
    Milá Viktória, prepáč, nemôžem prejsť na súkromnú poštu, mám málo príspevkov. Aké povolenia si prosím ťa vybavovala? Poskytuješ deťom aj stravu? Aké priestory využívaš? Pri počte detí, ktoré si uviedla, by nebolo lepšie založiť súkromnú škôlku? Prepáč za otázky, som nováčik. Ja by som to rada vyskúšala zatiaľ popri práci, lebo bývam na malej dedinke v okrese Skalica a neviem či bude záujem. Zatiaľ ďakujem za odpovede.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    No my sme začínali takto: Kamarátka - pedagogička na materskej dovolenke si zobrala opatrovať jedno dievčatko vo veku jej syna. Bola doma vo vlastnom byte a opatrovala deti. Ja som mala tiež malého drobca a potrebovala som ho občas postrážiť, takže šup ku kámoške. Išli mesiace s deťmi sa hrala, starala sa o ne varila im stravu. Boli sme to ohlásiť na hygiene, keď to robíš doma nemôžu ti zasahovať do súkromia, ale musíš dodržiavť všetky zásady hygieny či už pri psychovýchove, hraní, stolovaní skrátka pri všetkom. Zaregistrovali sme sa na živnostenskom úrade, vystavili inšpekčnú knihu a bolo. Lenže zrazu bol veľký záujem k trom deťom mali pribudnúť po prázdninách dvojičky a potom už mali byť iné deti, tak čo ideme robiť??? Kamarátka mala predstavu, že do toho chce ísť naplno a tak išla. Sila osudu bola, že 15 metrov od jej bytu predávali rodinný domček so záhradou. Spojili sa hlavy a začalo sa vybavovanie, hypotéka, kúpa, prepisy, maľovanie prerábanie a všetko okolo toho. ..
    A bolo jedna izba ako herňa druhá ako spálňa v kúpelni malé umývadielka a kuchyňa s malými stoličkami a stolíkmi. Strava sa začala dovážať z vedľajšej materskej školy aby boli dodržané normy pre vek dieťaťa a z hľadiska hygieny aby bola strava vyhovujúca. Tu nám prišla aj hygiena. Ale keďže súkromné zariadenia takéhoto typu nie sú ešte kvalifikované ako predškolské zariadenia, nemôžu nám kázať, ale iba navrhovať zmeny, ktoré by mali byť v súlade s ustanovením zákona ktorý by mal zachvíľu platiť aj pre súkromné zariadenia. Takže navrhla by som ti spýtať sa u vás na hygiene, že by si takéto niečo chcela robiť a čo by ti navrhovali oni. Dôležitá je tá strava, či ju budeš variť ty, alebo si nosiť z nejakého predškolského zariadenia. Pokiaľ by si to chcela robiť v malom, tak to začni tak, ako sme začínali mi. Síce málo detí, ale menšie náklady a tím pádom to bol aj vyšší zisk. Ak by si ešte niečo potrebovala kľudne sa ozvi. Je veľa papierovačiek popri zmluvách o zabezpečení starostlivosti detí, dochádzke, vyučtovaní sa s rodičmi. No skrátka je to dlhá a neľahká cesta.

    mischa je offline (nepripojený) mischa

    mischa
    Veľmi pekne Ti , TORIA, ďakujem za tieto cenné info. Pokúsim sa pozisťovať všetko, čo bude treba vybaviť a možno Ťa zase niekedy poprosím o radu. Mojím problémom je aj priestor a veľa vecí. Ešte raz vďaka.

    Katka3003 je offline (nepripojený) Katka3003

    Katka3003
    Dobry den, vie mi niekto poradit ak by som chcela opatrovat 1-2 deti u mna doma a chcem mat na opatrovanie zivnost, ake podmienky musim splnit? /skola a ine podmienky?/, da sa vobec zalozit zivnost na optrovatelstvo?dakujem za odpoved
    Dobry den, rozmyslame nad zalozenim sukromnej skolky. Myslite, ze by som Vam mohla napisat alebo zavolat a porozpravat sa s Vami o Vasich skusenostiach?
    dakujem. Julka

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    živnosť na opatrovanie otvoríš, zdá sa mi, že ti stačí len kurz opatrovateľstva. skús sa opýtať na živnostenskom. My sme mali výhodu, že živnosť sme otvárali na pedagogičku - opatrovníčku

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    Ahoj Toria, chcem sa spytat, ci je moznost otvorit si zivnost na takuto cinnost, ako opisujes ty, teda opatrovatelstvo a prevádzat cinnost rodinneho centra, ked zivnostnik nema potrebne vzdelanie opatrovatelske, ale ma zodpovedneho zastupcu, ktory taketo vzdelanie ma.
    Dakujem.

    svetka52 je offline (nepripojený) svetka52

    svetka52
    Dobrý deň Toria, rada by som sa spýtala či existuje možnosť spojenia materského centra s opatorvateľským? Môžeme aj naďalej zostať o.z.? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.