Zavrieť

Porady

Zmena sidla

Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Potrebujem pomoc. Chcem si zmenit sidlo srocky a ak som spravne pochopil tak postup je nasledovny:

Zvola sa valne zhromazdenie kde sa rozhodne o zmene sidla
potom podla zmeny zakona ak som spravne pochopil tak musim dokladovat uz aj najomnu zmluvu alebo list vlastnictva a to vsetko prilozim k navrhu OR ale nie je mi jasne kolko korunovy kolok sa priklada a ktore dokumenty mam overit. Navrh viem ze urcite treba overit ale ostatne neviem a ak sa nemylim maly by byt po 2 kopie okrem navrhu na zmenu.

Vdaka za helpik
Usporiadat
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

2000sk kolok, okrem navrhu nemusis overit podpis nikde, odporucam pre predchadzanie sporov overit podpis vsade.
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Vdaka Josh za odpoved. Chcem sa opytat myslim si ze je to zbytocna otazka ale predsa. Zmeni sa cislo vlozky alebo odiel na okresnom sude ked sa zmeni sidlo. Ja si myslim ze nie ale pre istotu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Wes Pozri príspevok
Vdaka Josh za odpoved. Chcem sa opytat myslim si ze je to zbytocna otazka ale predsa. Zmeni sa cislo vlozky alebo odiel na okresnom sude ked sa zmeni sidlo. Ja si myslim ze nie ale pre istotu.
Číslo zložky sa nemení.
0 0
RobSzel RobSzel

RobSzel je offline (nepripojený) RobSzel

Ako je to v pripade stahovania sidla firmy do posobnosti ineho sudu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
RobSzel Pozri príspevok
Ako je to v pripade stahovania sidla firmy do posobnosti ineho sudu?
Číslo vložky ani v tom prípade ostane nezmenený. Práve som sa na pozrel v OR SR. Vedel som o konkrétnom prípade, keď sídlo sa menilo z KE do BA.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.04.07 at 10:05
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ale hej, meni sa, pozri napriklad tuto spolocnost: SKWOR s.r.o., povodne z ORSR NR putovala na ORSR KE a zmenila sa vlozka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
josh Pozri príspevok
ale hej, meni sa, pozri napriklad tuto spolocnost: SKWOR s.r.o., povodne z ORSR NR putovala na ORSR KE a zmenila sa vlozka.
Pozrel som a číslo vložky je rovnaký
0 0
Iveta Malíková Iveta Malíková

Iveta Malíková je offline (nepripojený) Iveta Malíková

dobrý den
zaujímalo by ma čo v takom prípade, ked nemáme prevádzku zapísanú v živnosti a sídlime tu?
ja viem že keby prišla kontrola tak nam všetko - nájom , pevnú linku... "vyhodia".. ale dostaneme aj pokutu?
ja o tom viem a majiteľovi som to už xkrát hovorila ale on ked sa nemá k činu...
ivet
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Chcem sa opytat do kolkych dni musi rozhodnut OR o zmene sidla?

Vdaka
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

do piatich pracovnych od dorucenia (alebo podania, nie som si isty) navrhu
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Dobry den,
chcem sa opytat:
Konatel zapisal firmu na jeho adresu, ale teraz sme si prenajali kancelariu.

Ako mam dalej postupovat ?
1.ist na obchodny register, ale dokumenty si mam zobrat? najomnu zmluvu a co este?
2.2000Sk kolok?
3.Mam si aj overit nejake dokumenty?

Dakujem
Naposledy upravil kornelia2 : 09.07.07 at 09:40
0 0
akhost akhost

akhost je offline (nepripojený) akhost

V prípade, že si majiteľ firmy" zaregistroval " sídlo firmy( predpokladám , že pôjde o obchodnú spoločnosť ) , domácu adresu , v prípade že následne došlo k prebnájmu priestorov na kanceláriu , NIE JE POTREBNÉ , aby táto kancelária bola súčasne aj sídlom firmy ( môže to byť nepraktické , napr. pri častejšom striedaní preistorov - aj s následkami preregisrácie na daň. úradoch, na DI PZ SR a pod. ) Ak napriek tomu chcete zmeniť sídlo spoločnosti , je potrebné postupovať podľa Obch. zák. , t.j. urobiť naskôr korporačnú zmenu sídla - t.j. napr. na Valnom zhromaždení , následne je potrebné vypracovať úplné znenie Spoločenskej zmluvy a vyplniť návrh na zápis zmien do OR . K tomu sa pripája tá zápisnica z VZ ( ak ide o VZ - napr. pri s.r.o. ) , úpné znenie Spoloč. zmluvy ( ak ide o s.r.o. ) , overená kópia náj. zmluvy a kolok. Súbežne je potrebné vykonať zmeny aj vo vzťahu k živnosternskému úradu . Ak by nedošlo k tomu, že následkom zriadenia kancelárie zmeníte sídlo, aj tak je potrebné oznámiť živn. úradu zriadenie prevádzkárne ( § 17 ) , ak je to potrebné - k tomu je treba overiť aj inšpekčnú knihu .
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

kornelia2 Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa opytat:
Konatel zapisal firmu na jeho adresu, ale teraz sme si prenajali kancelariu.

Ako mam dalej postupovat ?
1.ist na obchodny register, ale dokumenty si mam zobrat? najomnu zmluvu a co este?
2.2000Sk kolok?
3.Mam si aj overit nejake dokumenty?

Dakujem
Súhlasím s príspevkom akhost, pol. 14, a to v prípade, ak chcete meniť sídlo spoločnosti aj v OR....

V prípade, že ide len o miesto podnikania, kde fyzicky pôsobíte v prenajatých priestoroch, stačí o tom písomne upovedomiť miestne príslušný živnostenský úrad - pozri Živn. zákon. č. 455/1991 zb. v platnom znení, § 17, odst.5 a nasl. .

V takom prípade túto zmenu oznámite na tlačive "Oznámenie o zriadení prevádzkárne-súvisiaceho priestoru"-viď príloha, doložíte nájomnou zmluvou, prípadne listom vlastníctva (v KE stačí neoverená kópia + originál k nahliadnutiu).
Poplatky v kolkoch, ale neviem koľko, obyčajne sa dajú kúpiť priamo na Živn.reg.

Podrobnosti prípadne pozri aj na str. www.zrsr.sk, nájdeš tam aj zákon, aj tlačivá ....
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Chcem sa este spytat aj ked sme s.r.o. treba na živnostesky urad oznamit?
asi ano
A ďakujem Vám
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

kornelia2 Pozri príspevok
Chcem sa este spytat aj ked sme s.r.o. treba na živnostesky urad oznamit?
asi ano
A ďakujem Vám
Áno, treba oznámiť aj na ŽÚ.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, ja by som sa chcela opytať ohľadom zmeny živnost.listu. Zmenilo sa nam supisne číslo a takisto konatel, obidva k tomu istému dátumu.
Na stránke zrsr som našla toto tlačivo: http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-03-t02.doc
Predpokladám, že toto mam aj použiť. Sme sro, mame jedneho konatela. Ale teraz sa chcem opytať, zmenu tam oznámim tak, že dám do kolonky miesto podnikania/sidlo: nové supisne číslo už. A konateľ sa v tomto oznámení o zmene neoznamuje???
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nevie mi nikto poradit??
0 0
staslov staslov

staslov je offline (nepripojený) staslov

pri zápise zmeny sídla je potrebné predložiť originál/overú kópiu nájomnej zmluvy alebo stačí aj obyčajná kópia?? (ide o OS BA 1)??
0 0
Keity Keity

Keity je offline (nepripojený) Keity

pre Nikulik: Do tohto tlaciva zapisujes vsetky zmeny v kolonke popis zmien. Takze aj popisne cislo a aj zmenu konatela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať