Zavrieť

Porady

výber penazi zo sro

budem jediny spolocnik a konatel v sro. ako si mozem vyberat peniaze zo sro na surkomne ucely a nie az po zuctovani celeho roka? piste prosim k veci, lebo doteraz co je tu napisane, je uplne nejasne
Naposledy upravil Dav : 25.11.10 at 20:12
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Z s.r.o. na súkromne účely sa peniaze nedajú vyberať, možte sa v svojej sro zamestnať a budete mat plat - to je jedna možnosť. Môžte si požičať z firmy a potom vyrovnať na konci roka so ziskom. Môžte použiť svoje súkromné vozidlo na služ.účely, ale treba to zdokladovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slabikar Pozri príspevok
budem jediny spolocnik a konatel v sro. ako si mozem vyberat peniaze zo sro na surkomne ucely a nie az po zuctovani celeho roka? piste prosim k veci, lebo doteraz co je tu napisane, je uplne nejasne
Iba tak robiť výber na súkromné účely sa nedá. Jedine ako pôžičku od spoločnosti voči spoločníkovi, ktorú je potrebné vrátiť.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

m.hladka Pozri príspevok
Z s.r.o. na súkromne účely sa peniaze nedajú vyberať, možte sa v svojej sro zamestnať a budete mat plat - to je jedna možnosť. Môžte si požičať z firmy a potom vyrovnať na konci roka so ziskom. Môžte použiť svoje súkromné vozidlo na služ.účely, ale treba to zdokladovať.
a ako pozicat? zmluvou o pozicke? a na konci roka sa to musi vratit?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slabikar Pozri príspevok
a ako pozicat? zmluvou o pozicke? a na konci roka sa to musi vratit?
Áno zmluvou.
0 0
alex2 alex2

alex2 je offline (nepripojený) alex2

Este otazka...teraz som zacala robit ucto pre jednoosobovku s.r.o....a konatel aj spolocnik v jednom ma jeden podnikatelsky ucet a funguje tak, ze z neho plati vsetko...nakup v tescu aj firemne veci...doteraz tak fungoval s byvalou uctovnickou..prosim poradte ako to zistit a co s tym...dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alex2 Pozri príspevok
Este otazka...teraz som zacala robit ucto pre jednoosobovku s.r.o....a konatel aj spolocnik v jednom ma jeden podnikatelsky ucet a funguje tak, ze z neho plati vsetko...nakup v tescu aj firemne veci...doteraz tak fungoval s byvalou uctovnickou..prosim poradte ako to zistit a co s tym...dik
No, nie je to správne, pretože na účte je potom, slušne povedané, bordel. Mal by mať jeden účet iba na podnikanie. Doplním, podnikateľský účet je povinný nahlásiť na DÚ, a ten ľahko, ľakúčko zistí že s ním niečo nie je OK .
Naposledy upravil Tweety : 18.04.07 at 14:07
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

pre alex2
Tento postup je nepríspustný a navyše zaváňa aj tresným zákonom. Konateľ si musí uvedomiť, že peniaze v sro nepatria jemu, hoci je jedniným spoločníkom, ale právnickej osobe. Jemu patrí len obchodný podiel. Má nárok na podiel na zisku po skončení roka a rozhodnutí VZ (ktoré predstavuje on sám). Nesmú sa ani takéto podiely vyplácať vopred ako preddavok.
Z hľadiska daňového je riziko, že daňový úrad dopočíta úroky za vybrané peniaze bez právneho nároku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dobry den, aj ja mam problem s neporiadnym spolocnikom. Urobil niekolko vyberov cez bankovu kartu, na sukromne ucely. Chcem to zauctovat ako pozicku od spolocnosti. Viem, ze treba vypocitat uroky za takuto pozicku, akym sposobom? Je problem ak to nevrati do konca roka, vyberu boli uskutocnené v poslednom Q/08?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum Pozri príspevok
Dobry den, aj ja mam problem s neporiadnym spolocnikom. Urobil niekolko vyberov cez bankovu kartu, na sukromne ucely. Chcem to zauctovat ako pozicku od spolocnosti. Viem, ze treba vypocitat uroky za takuto pozicku, akym sposobom? Je problem ak to nevrati do konca roka, vyberu boli uskutocnené v poslednom Q/08?
Zaúčtovanie: 355/221. Problém nie je, ale to všetko, t.j. úroky, podmienky vrátanie je predmetom zmluvy o pôžičke.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tweety Pozri príspevok
Zaúčtovanie: 355/221. Problém nie je, ale to všetko, t.j. úroky, podmienky vrátanie je predmetom zmluvy o pôžičke.
Tak to si musia spisat, urok musi byt podla banky alebo si ho stanovi spolocnost napr. 1% s pozicanej sumy? Pri jednom vybere mam aj poplatok z banky 180 Sk (zahrnanicny vyber), ten by mal byt sucast pozicky alebo je to naklad spolocnostI?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Tweety Pozri príspevok
Zaúčtovanie: 355/221. Problém nie je, ale to všetko, t.j. úroky, podmienky vrátanie je predmetom zmluvy o pôžičke.
dobry den,
chcem sa opytat ohladom tych urokov.... moze to byt aj bezurocna pozicka? lebo u nas to funguje tak, ze ak treba nieco zaplatit a este nemame peniaze na BU, tak konatel ich tam vlozi, takze to je ako pozicka pre s.r.o., a ked si vyberie z uctu, tak to beriem ako splatenie pozicky. a naopak.... je to spravne?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
odpovie mi niekto, prosiiiiiim
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Konateľ môže svojej sro požičať peniaze s úrokom, alebo bez úroku.
Občiansky zákonník, § 658
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
citala som si ten paragraf uz predtym, len som sa potrebovala uistit. teda ak budeme mat s konatelom zmluvu na bezurocnu pozicku, tak vlastne pojde o "vklady" a "vybery". a je jedno ci pozicia on srocke alebo srocka jemu, rozumiem tomu spravne?
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

V prípade, že si konateľ "požičia" peniaze zo svojej sro bez úroku, je potrebné pri uzávierkových operáciách navýšiť základ dane o úrok, ktorý by bol platný v čase poskytnutia, resp. úroky naúčtovať. Takto chápem zase ja.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
tak tomu uz nerozumiem vobec..... ako to mam teraz spravit? tych vkladov a vyberov bolo vela, a ake percento uroku pocitam? potom by pre mna nebolo vyhodne radsej spravit zmluvu, kde by urok z celkovej sumy predstavoval len 0,01 percenta?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
tak tomu uz nerozumiem vobec..... ako to mam teraz spravit? tych vkladov a vyberov bolo vela, a ake percento uroku pocitam? potom by pre mna nebolo vyhodne radsej spravit zmluvu, kde by urok z celkovej sumy predstavoval len 0,01 percenta?
poradte mi prosiiiim, vid prispevok vyssie
dakujem
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ako konateľ požičia svojej sro peniaze, môže alebo nemusí stanoviť úrok. Potom v priebehu roka, alebo podľa splátkového kalendára sa účtujú výdaje /211,221/ ako splátky tejto pôžičky.
Ale ak si konateľ požičia zo svojej sro, musí to byť úročená pôžička, pretože konateľ je personálne prepojená osoba-sro musí účtovať výnos.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
robin1 Pozri príspevok
Ako konateľ požičia svojej sro peniaze, môže alebo nemusí stanoviť úrok. Potom v priebehu roka, alebo podľa splátkového kalendára sa účtujú výdaje /211,221/ ako splátky tejto pôžičky.
Ale ak si konateľ požičia zo svojej sro, musí to byť úročená pôžička, pretože konateľ je personálne prepojená osoba-sro musí účtovať výnos.
dakujem robin1, ale predsa mam este jednu otazku, neviem, ci tomu rozumiem dobre, ak mozes, tak mi prosim odpovedz.

takze, ked som to dobre pochopila..... ak on vlozi peniaze, teda "poziciava", a potom si ich vyberie naspat, tak tam nemusim pocitat ziadne uroky, je to tak? pojde o bezurocnu pozicku, teda ciste teoreticky ak si aj vybral peniaze z uctu dajme tomu 20.10. a potom ich neskor vratil do pokladne, tak ak nechcem uctovat o vynosoch, tak je lepsie dat tzv. fiktivny vklad 15.10 ako pozicku od konatela a ten vyber uctovat ako splatenie danej pozicky.
viem, ze to nie je najspravnejsie riesenie, ale ak nechcem uctovat o vynosoch, tak toto sa mi zda ako najschodnejsie riesenie.

mozno tomu rozumiem zle, tak by som bola vdacna za potvrdenie alebo vyvratenie mojich myslienok.
dakujem
0 0
convict convict

convict je offline (nepripojený) convict

Detailista
robin1 Pozri príspevok
Ale ak si konateľ požičia zo svojej sro, musí to byť úročená pôžička, pretože konateľ je personálne prepojená osoba-sro musí účtovať výnos.
V zakone sa hovori
za podmienok obvyklých v bežnom obchodnom styku
Moze niekto povedat ake podmienky su akceptovane pri DK?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať