Zavrieť

Porady

voda v kolene

Prosím o radu,čo pomôže na opakované vytvorenie vody v kolene.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Tvorbu vody v kolene sposobuje mechanicke drazdenie, to znamena, ze je poskodena chrupavka,v podstate tam asi skoro nic nie je, kost v podstate trie o kost , cim dochadza k zapalovym procesom a tvorbe "vody". Je potrebne mat stravu bohatu na kolagen. Najlepsie je to riesit operativne, umelou nahradou, ktora podstatne zlepsi kvalitu zivota a mobilitu.
    Naposledy upravil najag : 25.05.07 at 16:28

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Manžel má takýto problém už 3 roky.Boli také mesiace keď mu to ťahali aj každý týždeň. Vystriedali sme už aj lekárov,rozne lieky,injekcie ale nič nepomohlo.Každé ráno si to stiahne ,to trochu pomáha samozrejme by sa mal šetriť,ale to sa nedá.Vyskúšali sme prikladať kapustné listy a octovú vodu,ale to nepomáha.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Tento problém som mala asi pred 20 rokmi. Musím povedať, že som vôbec nechodlia, aj napriek tomu sa voda robila (dokonca ja keď som mala sádru). Vodu spôsobuje viacero vecí a zrejme od toho závisí aj liečba - niekomu to operujú (meniskus), mne povedali, že operácia je zbytočná. Voda sa mi prestala robiť po injekciách, volali sa vtedy Reparil, ale zároveň som v tom istom čase navštívila aj liečiteľa, takže čo z toho pomohlo viac, neviem.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Aj manželovi povedali,že operácia je zbytočná,takže asi aj mi vyskúšame tie injekcie.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    najag Pozri príspevok
    Tvorbu vody v kolene sposobuje mechanicke drazdenie, to znamena, ze je poskodena chrupavka,v podstate tam asi skoro nic nie je, kost v podstate trie o kost , cim dochadza k zapalovym procesom a tvorbe "vody". Je potrebne mat stravu bohatu na kolagen. Najlepsie je to riesit operativne, umelou nahradou, ktora podstatne zlepsi kavlitu zivota a mobilitu.
    Asi máš pravdu,lebo lekár konštatoval opotrebovanie chrupavky,momentálne mama dostala injekciu proti tvorbe vody. Uvidím aký bude ďaľší postup,ale mám pocit,že ju operácia neminie.
    Ďakujem za radu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Takého problémy som nemala, no dobrý lekár - ortopéd /rodinný priateľ/ mi raz povedal, že by som ani neverila, aké zázraky robí voda /samozrejme nie v kolene /.
    Treba si urobiť masáž kolena sprchou. Striedať steplú a studenú vodu.
    A ešte prikladať obklady.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    najag Pozri príspevok
    Tvorbu vody v kolene sposobuje mechanicke drazdenie, to znamena, ze je poskodena chrupavka,v podstate tam asi skoro nic nie je, kost v podstate trie o kost , cim dochadza k zapalovym procesom a tvorbe "vody". Je potrebne mat stravu bohatu na kolagen. Najlepsie je to riesit operativne, umelou nahradou, ktora podstatne zlepsi kavlitu zivota a mobilitu.
    Zrejme to spôsobujú aj iné problémy, resp. aj niečo čo sa dá napraviť aj inak ako operáciu, lebo ja už 20 rokov žiadne problémy s kolenom nemám, napriek tomu, že operáciu som neabsolvovala.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Tvorbu vody mozu sposobit aj ine problemy, ale vzhladom k veku sa da predpokladat pricina, ktoru som napisal. U mladeho cloveka sa nepredpoklada, ze by chrupavka bola opotrebovana, ale zapalovy proces v kolene moze prebehnut a nasledok je voda, ale potom nemusia byt uz ziadne probelmy, ak liecba prebehla bez problemov.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ako sa prejavuje ta voda v kolene?lebo mne operovali koleno pred dvoma týždnami a mam to stale napuchnute a thake akoby plne niečoho, aj to bolelo?

    enny67 je offline (nepripojený) enny67

    enny67
    ahoj mam 22 rokov mam za sebou operaciu meniskusu a kriznych vezov na lavom kolene po meniskusu som sa rychlo zotavila horsie to bolo po druhej operacii az teraz sa mi zacala tvorit opakovane voda v kolene doktorka mi na to dala octanovu mast a heparoid mast ale babka hovori aby som vyskusala na to dat si cez noc kapustove listy alebo tvaroch nedava mi to logiku sice ale skusam to s tim predsa je to ludova liecba nasich starych mamiciek

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    pasuliatko Pozri príspevok
    ako sa prejavuje ta voda v kolene?lebo mne operovali koleno pred dvoma týždnami a mam to stale napuchnute a thake akoby plne niečoho, aj to bolelo?
    ...ty si sestrička , tak by si to mala vedieť.., ale sú to tlaky do voľných časti kolena, pociťuješ to najmä keď ideš hore schodmi.., samozrejme je napuchnuté a ak si prstami na to pritláčaš, tak cítiš, že sa ti to akoby prelievalo do strany....

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Môj syn to mal od 6 rokov bol operovaný ale bohužial výsledky z histológie mu ukázali, že má reumu. Nepomohla mu ani operácia ťahali mu vodu každý týždeň. Pomohlo mu len liečenie. Približne po 5. rokoch sa mu to vracia. Vtedy mu vytiahnu vodu dostane do kolena injekciu a lieky a ustúpi to. Ale možno nie je to tvôj prípad. Presne také príznaky mal ako ty - voda sa mu prelievala to zn. že máš tam toho dosť, napuchnuté mal tlaky a potom už začal mať problémy napr. aj pri vystupovaní z autobusu podlomili sa mu kolená akoby nedržali. Teraz je to ok ale on to má od reumy.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    lubica_02 Pozri príspevok
    Prosím o radu,čo pomôže na opakované vytvorenie vody v kolene.
    Ďakujem.
    ...nezaťažovať nohu.., ak sa vytvára voda je potrebné tomu predchádzať veľmi ľahkým cvičením..., stačí ak budeš pravidelne pri oddychu cvičiť napr. večer si pohodlne sadnúť do kresla, nohu vyložiť na nejakú podložku a napínať stehenný sval/napnúť, uvolniť/ tento cvik opakovať aspoň 100x za sebou.., nie rýchle...., tento cvik môžeš robiť aj vtedy ak máš chvíľu voľna v práci...,
    -....punkcie by som neodporúčal.., pretože častým ťahaním vody sa to rýchlejšie naplní...., samozrejme koleno spevňovať ...,
    ahoj. kto mi poradí čo mám robiť, keď voda v kolene sa stále tvorí i napriek tomu, že všetky vyšetrenia sú v poriadku - rengen, obličky, vody na rozbore. Všetko o.k a i napriek tomu sa tvorí a samozrejme bolí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.