Zavrieť

Porady

Oznámenie o platbách fyz.osobám

Ma niekto skusenost s oneskorenym podanim oznamenia o platbach fyzickym osobam? Aka je sankcia?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

a mohla by si mi to odovodnit, prosim Ta, nech v tom mam jasno.
dakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kirka Pozri príspevok
Dobry den, mam takto pripad:
konatel nie je zamestnancom, ale boli mu v hotovosti vyplatene nahrady za sluz.cesty a suma presahuje stanoveny limit. Ja si myslim, ze toto ide do ohlasovacej povinnosti. Az ked sa stane zamestnancom vo vlastnej sro a nahrady za SC sa stanu sucastou vyplaty, vtedy to nebude treba ohlasovat.
Vie mi to niekto prosim Vas, potvrdit alebo ma usmernit ma? zacinam v tom mat chaos
Konateľ spoločnosti ak vykonáva prácu pre spoločnosť sa považuje za zamestnanca aj bez PZ. Podľa môjho názoru náhrada za SC sa v tomto prípade nemusí hlásiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja len dodám, že nielen preto čo uvádza truch sa nemusí hlásiť, ale aj preto, lebo náhrady za služobné cesty nie sú predmetom dane z príjmu.
0 0
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

dakujem pekne za pomoc
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Podľa vás treba oznámiť DU aj postúpenie pohľadávky? FO zaplatila a.s. ešte v r. 2007 za postúpenú pohľadávku. V r. 2009 od FO však a.s. opäť prevzala pohľadávku teda ju vyplatila FO v hotovosti. Suma je vyššia ako 3319 Eur. Suma na PPD v r. 2007 a VPD v r. 2009 je rovnaká.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas, ked podavam "bonzacky paragraf" - tlacivo na DU moze byt suma za cely rok uvedena sumarne t.j. jednou sumou, alebo treba rozpisovat po mesiacoch?
Dakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja rozpisujem každý doklad zvlášť. Chcem sa opýtať, keď firma kupovala dodávku v nemecku, platila v hotovosti, to dúfam nenahlasujem, alebo áno aj keď je to zahraničie? ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas, ked podavam "bonzacky paragraf" - tlacivo na DU moze byt suma za cely rok uvedena sumarne t.j. jednou sumou, alebo treba rozpisovat po mesiacoch?
Dakujem
Zákon o správe daní a poplatkov
§32
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na pokladnici. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

... treba rozpísať podľa jednotlivých platieb...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

v príspevku 78 som sa pýtala, či uvádzam platbu keď konateľ požičia peniaze do pokladne, nakoľko musel dotovať pokladňu, lebo firma nemala a potom sa mu platba vráti, tak myslím, že to nenahlasujem. To nie je vyplatenie niečoho-tovaru ale len vrátenie čo požičal.
A druhé bolo, či nahlasujem ak vyplatím akciovej spoločnosti - úhrada faktúry. Myslím, že nie ak sa to týka len fyzických osôb.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
To oznamenie je treba podat do 31.1.2010 ked tento datum pripada na nedelu, staci mi tlacivo podat v pondelok?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sybila3 Pozri príspevok
v príspevku 78 som sa pýtala, či uvádzam platbu keď konateľ požičia peniaze do pokladne, nakoľko musel dotovať pokladňu, lebo firma nemala a potom sa mu platba vráti, tak myslím, že to nenahlasujem. To nie je vyplatenie niečoho-tovaru ale len vrátenie čo požičal. Správne.
A druhé bolo, či nahlasujem ak vyplatím akciovej spoločnosti - úhrada faktúry. Myslím, že nie ak sa to týka len fyzických osôb.
Správne.
Odpovedala si si sama.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Oznámenie do 30 dní po ukončení kalend. roka.
Pozri úryvok zo zákona :
http://www.porada.sk/1275709-post89.html
1 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Ale keď 30. pripadá na sobotu, tak to vychádza, že stačí až v pondelok. Nie?
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Kika69 Pozri príspevok
Podľa vás treba oznámiť DU aj postúpenie pohľadávky? FO zaplatila a.s. ešte v r. 2007 za postúpenú pohľadávku. V r. 2009 od FO však a.s. opäť prevzala pohľadávku teda ju vyplatila FO v hotovosti. Suma je vyššia ako 3319 Eur. Suma na PPD v r. 2007 a VPD v r. 2009 je rovnaká.
Prosím vás, môžte s týmto pomôcť? Ja si myslím, že by som ho nemala nahlasovať, lebo tá FO by mala zdaniť len ak by mal nejaký výnos z tej postúpenej pohľadávky, lenže on do a.s. odkúpil pohľadávku v r. 2007 a teraz od neho a.s. spätne odkúpila tú istú pohľadávku v tej istej výške. Správne rozmýšľam?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a zaplatenie dodávky cez VPD v nemecku, tiež nenahlasujem, lebo nemám komu, keďže dotyčný má DU v nemecku? ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sybila3 Pozri príspevok
a zaplatenie dodávky cez VPD v nemecku, tiež nenahlasujem, lebo nemám komu, keďže dotyčný má DU v nemecku? ďakujem
Ak to bola platba FO, tak by som asi postupovala:
podľa zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov
Miestna príslušnosť k príslušnému daňovému úradu sa riadi ak tento zákon alebo osobitné predpisy neustanovujú inak u právnickej osoby jej sídlom, inak miestom skutočného vedenia a u fyzickej osoby jej trvalým pobytom, inak miestom, kde sa obvykle zdržuje.
V prípade, že právnická osoba nemá na území Slovenskej republiky sídlo, riadi sa jej miestna príslušnosť miestom kde má stálu prevádzkareň, alebo miestom, v ktorom vykonáva hlavnú časť svojej činnosti, ktorej výsledky sú predmetom zdanenia, prípadne miestom, kde sa nachádza prevažná časť jej nehnuteľného majetku na území SR.

U fyzických osôb, ktoré nemajú na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, pričom sa tu obvykle zdržujú, sa ich miestna príslušnosť riadi miestom, kde sa táto osoba zdržuje prevažnú dobu (t. j. najviac dní v roku). Fyzické osoby, ktoré sa obvykle zdržiavajú na území SR, sú tie, ktoré sa tu zdržiavajú aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach (výnimkou sú tie osoby, ktoré sa tu zdržiavajú za účelom liečenia alebo štúdia).
U fyzických osôb, ktoré nemajú na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, ani sa tu obvykle nezdržujú, je miestne príslušný Daňový úrad Bratislava I.
Ak nie je možné určiť miestnu príslušnosť podľa sídla alebo trvalého pobytu osoby, je miestne príslušný Daňový úrad Bratislava I.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Andyke Pozri príspevok
Oznámenie do 30 dní po ukončení kalend. roka.
Pozri úryvok zo zákona :
http://www.porada.sk/1275709-post89.html
Kvietocek Pozri príspevok
To oznamenie je treba podat do 31.1.2010 ked tento datum pripada na nedelu, staci mi tlacivo podat v pondelok?
Kika69 Pozri príspevok
Ale keď 30. pripadá na sobotu, tak to vychádza, že stačí až v pondelok. Nie?
Hoci som hľadala aj na DR SR, neviem to ničím podložiť, ale myslím si, že nakoľko je 30.1. v sobotu, tak stačí oznámenie poslať v pondelok 1.2.

Dnes mám strašne pomalú Poradu.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Anja vďaka, ja si tiež myslím, že keď posun termínov platí na DP, tak to platí aj na oznámenia.
Ja rozmýšľam, k tej mojej horeuvedenej otázke k postúpenej pohľadávke, že oznámim tú FO a do dôvodu platby uvediem, že sa jedná o spätné odkúpenie postúpenej pohľadávky. Hádam tým nič nepokazím. Inak tá FO je mojim jediným adeptom na oznámenie, len kvôli nemu to budem podávať.
Aj mne ide Porada veľmi pomaly resp. vôbec.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Kika69 Pozri príspevok
Anja vďaka, ja si tiež myslím, že keď posun termínov platí na DP, tak to platí aj na oznámenia.
Ja rozmýšľam, k tej mojej horeuvedenej otázke k postúpenej pohľadávke, že oznámim tú FO a do dôvodu platby uvediem, že sa jedná o spätné odkúpenie postúpenej pohľadávky. Hádam tým nič nepokazím. Inak tá FO je mojim jediným adeptom na oznámenie, len kvôli nemu to budem podávať.
Aj mne ide Porada veľmi pomaly resp. vôbec.
Neviem zodpovedne zaujať stanovisko a práve preto si myslím, že by som to urobila tak, ako píšeš... Radšej oznámiť niečo navyše, ako neoznámiť a dodatočne sa dozvedieť, že to bolo treba...
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

ANJA krásne ďakujem za odpoveď, spravím to tak, ako som písala. Pekný deň prajem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať