Zavrieť

Porady

zmena sidla sro

Ahojte,
prosil by som o radu...
mam sro, jedineho spolocnika zalozenu zakladatelskou listinou...
potrebujem co najjednoduchsie zmenit sidlo z adresy v BA3 na adresu v BA5...
co je potrebne dat na OR ?
ako to dat vediet danovemu uradu ?

Dakujem.
Usporiadat
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
a ty kde si bol tak dlho, uz si mi troska chybal
na dovolenke moj krasny, na dovolenke...
zakopeme vojnovu sekeru?
Naposledy upravil riccado : 08.08.07 at 18:31
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Dobrý deň potrebovala by som poradiť ohĺadne prvozápisu s.r.o. Na OR mi odmietli zápis pretožš som nepredložila listina, ktorou sa preukazuje vlastnícke právo k nehnuteľnosti alebo užívacie právo. Na živnostenskom som predkladala kópiu nájomnej zmluvy, ale neviem či na OR stačí kópia alebo overená kópia alebo originál s overenými podpismi a či je potrebný aj list vlastníctva. na OR sa tvária ako by to bolo štátne tejomstvo a nechcem to pokaziť lebi prídem o poplatok. za odpovede ďakujem.
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

nikto nevie odpovedať?
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Ja by som to riešila nájomnou zmluvou medzi prenajímateľom, ako súkr. osobou a spoločnosťou, ktorú vlastníte, za obe strany podpíšete Vy. Najistejšie je zavolať na OR, čo ešte treba, na zmenu údajov majú formuláre, sú na webe, kde je treba vyplniť ident. údaje spoločnosti, původné údaje /staré sídlo/ a nové údaje /nové sídlo/ - žiadosť o vykonanie zmeny zápisu v OR. Kópiu nájomnej zmluvy overiť notárom. AK bude stačiť iba súhlas, tak tiež overiť notárom. Bude treba isto nejaké kolky. Po zápise do OR treba oznámiť predmetné na DÚ a živ. register v 14 dňovej lehote.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Na OR stačí neoverená kópia nájomnej zmluvy len v zmluve má byť súhlas so zriadením sídla spol.
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

Bepo,

prosim ta, len sa uistujem - LV na OR vobec netreba?
A podpis na Najomnej zmluve tiez nemusi byt not. overeny?
S ktorym OR mas skusenost?

Dik.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

v nitre nemusi byt overeny podpis na najomnej zmluve (a predpokladam, ze toto je vsade rovnako) a dokonca neziadaju ani vypis z LV.
v bratislave verejnu listinu dokazujucu vlastnicke pravo (napriklad LV) ziadaju.
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

Josh, dakujem ti za odpoved.
Ak dobre rozumiem, znamena to, ze treba dolozit na OR not. overenu kopiu LV?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ano, potrebujes doklad o vlastnickom prave k nehnutelnosti, v ktorej ma byt sidlo, tzn. ak su vsetky udaje zapisane na liste vlastnictva, tak list vlastnictva (napriklad obec, cislo domu a pod).
Mozes dolozit original alebo osvedcenu kopiu.
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

Josh,

dakujem velmi pekne za odpoved.
Ale mam este jednu otazku.
Pri zalozeni s.r.o. treba pre OR aj vyhlasenie
podla paragrafu 136 OZ, ci nie?
Mam v tom chaos...

DAkujem!
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Vyhlasenie na zakaz konkurencie nie je treba. Pozri si zakon o obchodnom registri, je tam pekne opisane, co treba na zalozenie spolocnosti.
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

Josh, si mily. Dakujem ti za odpoved.
Ono na porade koluju obcas chybne info... co uz.
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

ako je to pri zmene prevádzky? Sídlo ostáva pôvodné, prevádzka sa mení. Sú podmienky rovnaké a treba aj rovnaké doklady???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zmenu prevádzky nahlasuješ na živnostenskom úrade. Pôvodnú prevádzku odhlásiš a novú prihlásiš /doložíš fotokópiu nájomnej zmluvy alebo LV/.
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

sme s.r.o. . Na OR to hlásiť netreba???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Prevádzka sa nenahlasuje na obchodnom registri, ale na živnostenskom úrade.
0 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

Prosim poradte mi, menime sidlo /sro/ firmy na sukromnu adresu majitela a zaroven konatela firmy, ale kancelariu /teda prevadzkaren/ budeme mat na inej adrese. Na prevadzkaren mame najomnu zmluvu a viem co vsetko z toho vyplyva /ako hygiena a mestsky urad/ len neviem ci mame mat najomnu zmluvu aj na sidlo firmy, kde fyzicky nikto nebude, len prenajimatelom priestorov prevadzkarne je banka a ta nam nedovoli dat si na tu adresu zaroven aj sidlo firmy.
Naposledy upravil robika : 07.11.07 at 11:48
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

na sidlo firmy potrebujete najomnu alebo obdobnu zmluvu, alebo aspon suhlas vlastnika s tym, ze ta spolocnost moze mat toto sidlo zapisane do obchodneho registra.
0 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

velmi vam dakujem za pomoc!!!!!! a este som sa chcela spytat ci treba dolozit aj list vlastnictva?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
josh - a s OR Trnava a s dokladaním LV (súhlas bude) nemáš skúsenosť??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať