Zavrieť

Porady

zmena sidla sro

Ahojte,
prosil by som o radu...
mam sro, jedineho spolocnika zalozenu zakladatelskou listinou...
potrebujem co najjednoduchsie zmenit sidlo z adresy v BA3 na adresu v BA5...
co je potrebne dat na OR ?
ako to dat vediet danovemu uradu ?

Dakujem.
Usporiadat
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Prosím veľmi pekne o radu: v návrhu na zápis zmeny, konkr.sídla spoločnosti sa uvádza na P8/1 - navrhovateľ S.R.O. a adresa už nová, vyplývajúca zo zmenenej zakladateľskej listiny? Alebo ešte pôvodná?
Ďakujem vopred za pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jessica Pozri príspevok
Prosím veľmi pekne o radu: v návrhu na zápis zmeny, konkr.sídla spoločnosti sa uvádza na P8/1 - navrhovateľ S.R.O. a adresa už nová, vyplývajúca zo zmenenej zakladateľskej listiny? Alebo ešte pôvodná?
Ďakujem vopred za pomoc.

Na prvú stranu návrhu ešte starú pôvodnú adresu treba dať, ako je v OR.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Dakujem. Pekny den :-)
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

[QUOTE=milan.kacer;495752]Ahojte,
prosil by som o radu...
mam sro, jedineho spolocnika zalozenu zakladatelskou listinou...
potrebujem co najjednoduchsie zmenit sidlo z adresy v BA3 na adresu v BA5...
co je potrebne dat na OR ?
ako to dat vediet danovemu uradu ?

Ahojte, prosim vas o radu, pri zmene sidla ...atd...mam len jednu otazku, co sa tyka LV , mame najomnu zmluvu a prilozenu kopiu LV, je to potrebne vyziadat si original LV,alebo ako to je? precitala som niekde neuplnu info ohladom spravneho poplatku 8€ za LV, ale neviem presne kde...a ci to vobec je potrebne..dakujem pekne...jojka
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
V prípade, ak máš nájomnú zmluvu, nie je potrebné do OR prikladať aj LV:

Ak máš iba kópiu a chceš ju pripojiť k prílohám, môžeš, postačuje aj LV z internetu.
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

dakujem krasne..vsetko dobre...jojka
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

Dobrý deň
Idem zakladať s,r,o, a potrebujem radu.
Sídlo spoločnosti sí chcem dať doma v RD a v tom bude asi problem. Na LV mám zapísaný iba rozostavaný dom a nie RD. A nie je tam ani súpisné číslo. Bude problém so zápisom tohto sídla. Ako to vyriešiť?
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

Dobrý deň.
Chcem si založiť s.r.o. a sídlo spoločnosti chcem na domácej adrese v RD. Ale neviem či nebude problém, lebo na LV mám zapísanú rozostavanú stavbu a nie RD. Dom je v malej dedine ktorá nemá ulice a na LV nie je ani súpoisné číslo. Zapíše obchodný register takéto sídlo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jarko9999 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcem si založiť s.r.o. a sídlo spoločnosti chcem na domácej adrese v RD. Ale neviem či nebude problém, lebo na LV mám zapísanú rozostavanú stavbu a nie RD. Dom je v malej dedine ktorá nemá ulice a na LV nie je ani súpoisné číslo. Zapíše obchodný register takéto sídlo?
V mojej dlhoročnej praxi som sa s takýmto prípadom nestretla. Nie je tam ani orientačné číslo pridelené ? Že nie je ulica, to je O.K., ale žiadane číslo je problém.

Ak sa ti nechce vybavovať pridelenie súpisného čísla alebo orientačného od obce (neviem čo tomu nepredchádza náhodou kolaudácia), skôr by som doporučila zatiaľ dať sídlo na tvoj trvalý pobyt a keď bude stavba zapísaná ako nehnuteľnosť - rodinný dom na LV aj s prideleným číslom, potom by sa to v OR zmenilo. Pri elektronickom podaní je to na súdnom poplatku len 50 %.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dobrý deň,

pri zmene sidla spolocnosti je potrebne dolozit súdu aj uplne znenie spolocenskej zmluvy? citam si na www.orsr.sk najcastejsie otazky a mne z toho vyplyva ze nie a ze spolocenska zmluva nie je ani prilohou k navrhu dakujem. vedel by ma prosim niekto usmernit,preco je potrebne dolozit aj uplne znenie spolocenskej zmluvy...nebude za jej prilozenie vyrubeny dalsi sudny poplatok

citujem zo stranky.www.orsr.sk

V zmysle novej právnej úpravy registrový súd skúma predovšetkým to, či boli spolu s návrhom na zápis predložené všetky prílohy požadované osobitným predpisom (vyhláška č. 25/2004 Z. z.), či boli tieto prílohy predložené vo forme požadovanej osobitným zákonom (najmä Obchodným zákonníkom) a či sa údaje uvedené v návrhu na zápis zhodujú s údajmi vyplývajúcimi z predložených listín.

V prípade listín, ktoré neosvedčujú zapísané skutočnosti alebo zmeny v zapísaných skutočnostiach, ani skutočnosti, ktoré sa majú podľa zákona preveriť (napr. zaplatenie súdneho poplatku, ktoré je potrebné doložiť kolkovou známkou alebo iným dokladom o zaplatení súdneho poplatku) platí zásada, že sa k návrhu na zápis neprikladajú a nemožno ich teda považovať za prílohy návrhu na zápis. Z uvedenej koncepcie vychádza aj vyhláška č. 25/2004 Z. z., ktorá povinnosť priloženia takýchto listín k návrhu na zápis neustanovuje.

V konkrétnych prípadoch môže ísť napr. o podpisový vzor člena štatutárneho orgánu alebo o úplné znenie spoločenskej zmluvy po vykonaných zmenách.

Obe listiny sa síce podľa § 3 zákona o obchodnom registri ukladajú do zbierky listín, pričom ich však nemožno pokladať za listiny osvedčujúce zapísané údaje alebo zmenu zapísaných údajov (vyhláška č. 25/2004 Z. z. ich ako obligatórne prílohy návrhu na zápis neustanovuje).

Podpisový vzor člena štatutárneho orgánu sa v zmysle uvedeného ukladá iba do zbierky listín (neosvedčuje zmenu žiadneho zapísaného údaja a vyhláška č. 25/2004 Z. z. ho ako prílohu k návrhu na zápis nepožaduje).

Zmena zakladateľského dokumentu zapísanej osoby sa podľa vyhlášky č. 25/2004 Z. z. dokladá rozhodnutím spoločníkov alebo príslušného orgánu zapísanej osoby o zmene zakladateľského dokumentu (osvedčuje zmenu v zapísaných údajoch) a v tomto zmysle tvorí povinnú prílohu návrhu na zápis. Táto listina sa podľa § 3 ods. 1 písm. b) zákona o obchodnom registri ukladá aj do zbierky listín. Z uvedeného dôvodu sa k návrhu na zápis prikladá v dvoch vyhotoveniach. Vo vzťahu k režimu platenia súdneho poplatku pre ňu platí, že poplatok za jej uloženie do zbierky listín nie je potrebné osobitne platiť, a že tento poplatok je už obsiahnutý v poplatku za podanie návrhu na zápis.

Iná je situácia v prípade úplného znenia zakladateľského dokumentu. Zmyslom ukladania takejto listiny do zbierky listín je uľahčiť prístup tretích osôb, ktoré majú záujem na zistení určitých aktuálnych informácií (ktoré zrejme idú nad rámec údajov zapísaných v obchodnom registri), k aktuálnemu a úplnému zneniu základného dokumentu o zapísanej osobe – teda zakladateľského dokumentu, a to v čo najprehľadnejšej forme (t. j. po zapracovaní všetkých prípadných zmien). Z uvedeného dôvodu právna úprava vytvára tretím osobám predpoklady na to, aby mohli do úplného zmenenia zakladateľských dokumentov nahliadať, a to tým, že zapísanej osobe ustanovuje povinnosť ukladať takýto dokument do zbierky listín. Na jeho základe sa však do obchodného registra osobitne nezapisujú žiadne ďalšie údaje, keďže k ich zápisu dochádza už na základe rozhodnutia o zmene zakladateľského dokumentu. Úplné znenie zakladateľského dokumentu sa z uvedeného dôvodu ukladá iba do zbierky listín. To znamená súčasne aj to, že za jeho uloženie (a následné zverejnenie oznámenia o uložení do zbierky listín v Obchodnom vestníku) je potrebné osobitne zaplatiť súdny poplatok, a to vo výške ustanovenej zákonom č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Naposledy upravil Sarlotka : 24.11.13 at 14:12
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať