Zavrieť

Porady

Zakonne povinnosti s.r.o. - nova prevadzka

Asi budem zdžubaný, ze necitam stare temy ale ja som to naozaj nenasiel.

Stahujeme sa do novej vyrobnej prevadzky, (prevacky, ako sa tu na Porade hovori) je to RD v mojom vlastnictve, ktory budem s.r.o. prenajimat. Zaujimalo by ma, ci si to musim dat odobrit HYGIENE, alebo staci splnit zakonne poziadavky na hygienu (a pripadne cakat az na prvu kontrolu).

Zdoraznujem, ze nejde o ziadne potraviny, ziaden nebezpecny odpad, ziaden styk so zakaznikmi, je to mala vyrobna prevadzka.

Dalej sa chcem opytat, ake dalsie povinnosti vyplyvaju z tohoto stahovania, viem, ze to treba nahlasit na Zivnostensky urad, nechame si spravit poziarny projekt odobreny hasicmi, zabudol som nieco?

Zaujima ma hlavne ta hygiena, potom aj bezpecnost prace, pokial viem, tym netreba hlasit novu prevadzku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Neviete, ci treba v suvislosti so zriadenim prevadzky kontaktovat preventivne aj Urad Bezpecnosti Prace, a ziadat ich nejake odobrenie, alebo staci dodrzat platne predpisy v tejto oblasti?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    No pre úplnosť, treba to nahlásiť aj na DÚ - Zákon č.511/92 o správe daní a poplatkov §31 ods.7 + 6

    A s kontrolou bezpečnosťou práce síce nemám skúsenosti, no určite by mali byť všetci pracovníci o BOZP poučení a malo by to byť na papieri.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    brčko Pozri príspevok
    No pre úplnosť, treba to nahlásiť aj na DÚ - Zákon č.511/92 o správe daní a poplatkov §31 ods.7 + 6

    A s kontrolou bezpečnosťou práce síce nemám skúsenosti, no určite by mali byť všetci pracovníci o BOZP poučení a malo by to byť na papieri.
    Pockaj - aby sme si rozumeli, mu nemenime sidlo s.r.o., iba stahujeme o 2 km dalej prevadzkaren (ktoru mame aj tak na opacnej strane republiky). Mysim, ze s tym DU nema nic, tu predoslu prevedzkaren sme im tiez nehlasili. Alebo sa mylim??

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    misomiso Pozri príspevok
    Pockaj - aby sme si rozumeli, mu nemenime sidlo s.r.o., iba stahujeme o 2 km dalej prevadzkaren (ktoru mame aj tak na opacnej strane republiky). Mysim, ze s tym DU nema nic, tu predoslu prevedzkaren sme im tiez nehlasili. Alebo sa mylim??
    Najprv Ťa chcem ukludniť, že sa nemusíš obávať nepríjemností z DÚ. My sme tiež prevádzkárne nenahlasovali. Aj daňové kontroly sme mali, a nikdy žiaden problém. A takých je asi väčšina.
    Potom sa zakladala nová firma s viacerými prevádzkami (prevádzkarňami). Pri vypĺňaní Prihlášky k registrácii daňovníka vid. strana 5 tlačiva http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
    sme vypísali, aké prevádzkarne firma má.

    Predpokladám, že podla Obchodného zákonníka §7, ods.3 je prevádzka (prevádzkaren) organizačná zložka - iný organizačný útvar. Takže podla Zákona o správe daní a poplatkov § 31 ods. 7 a 6, treba zmeny aj organizačných zložiek nahlásiť do 15 dní.
    Teraz, ked už o tom vieme, sa snažíme. No teda momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale kolegynky usmerním, čo treba, ked je zmena.
    A je tam aj povinnosť oznámiť nové čísla podnikateľských bankových účtov a to teda neviem, či dodržiavame.
    Naposledy upravil brčko : 25.08.07 at 19:53

    Zakonne povinnosti s.r.o. - nova prevadzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.