Zavrieť

Porady

Ako začat?

Začínam podnikat na ZL a chcel by som sa spytat, ako je nejlepsie zacat s uctovnictvom, aky v tom nebol zmatok (nejake uctovne knihy, co by v nich malo byt atd...'

Nebudem mat pausalne vydaje 40% tak si musim viest uctovnictvo, asi sam, popr. cca kolko priblizne stoja sluzby uctovnicky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ nemáš aspoň základné znalosti z oblasti daní a účtovníctva, nedoporučujem, aby si si viedol účto sám. O cenách sa veľa popísalo v téme pošuškajte koľko pýtať

    ------------
    Veronika

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    7iro Pozri príspevok
    Začínam podnikat na ZL a chcel by som sa spytat, ako je nejlepsie zacat s uctovnictvom, aby v tom nebol zmätok (nejake uctovne knihy, co by v nich malo byt atd...'

    Nebudem mat pausalne vydaje 40% tak si musim viest uctovnictvo, asi sam, popr. cca kolko priblizne stoja sluzby uctovnicky?
    Nájdi si dobrú účtovníčku. Ceny sú v rôznych regiónoch rôzne,bude to závisieť aj od toho,aký široký záber Tvoje účtovníctvo bude mať.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Mylímža jednoduché účtovníctvo, menšie obraty. Ale mám problémy v tom, aký je rozdiel medzi jednoduchým a podvojným účtovníctvom......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    7iro Pozri príspevok
    Mylímža jednoduché účtovníctvo, menšie obraty. Ale mám problémy v tom, aký je rozdiel medzi jednoduchým a podvojným účtovníctvom......
    Podľa mňa s podvojným účtovníctvom sa ani nemusíš zaoberať. To ťa iba popletie. Ak chceš viesť účtovníctvo sám, tak si na právnom mieste.

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Veľmi zjednodušene: v podvojnom účtovníctve sa sledujú náklady a výnosy, členenie v rôznych triedach účtov (účtovná osnova), viac účtov, viac papierov - to je na troška väčšie obraty aby sa s tým oplatilo baviť. No a jednoduché je len sledovanie príjmov a výdavkov, rôzne knihy, ale určite jednoduchšie ako podvojné. -Aj keď v škole sme vždy hovorili, že "jednoduché" je len názov, skutočnosť je iná , ale pokiaľ si nájdeš šikovnú účtovníčku, tak si s tým ľahko poradí. A ešte jedna informácia - podvojné účtovníctvo ťa víde drahšie...

    jendis je offline (nepripojený) jendis

    jendis
    zrob si kurz lahkeho uctovnictva taketo kurzi robi akademia vzdelavania trva to cca do dvoch mesiacoch alebo ine vzdelavacie zariadenia stoji to asi do 10 00skk

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    jendis Pozri príspevok
    zrob si kurz lahkeho uctovnictva taketo kurzi robi akademia vzdelavania trva to cca do dvoch mesiacoch alebo ine vzdelavacie zariadenia stoji to asi do 10 00skk
    Prosím o vysvetlenie podčiarknutého .

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Johanka Pozri príspevok
    Prosím o vysvetlenie podčiarknutého .
    Nóóóó, dá sa to vysvetliť všelijako

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A tá cena je tiež zaujímavá.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Johanka Pozri príspevok
    Prosím o vysvetlenie podčiarknutého .
    Tak to by aj mňa zaujímalo, pretože tú "tisícku" by som aj ja obetovala. Ako tak čítam dôvodové správy na na nové postupy účtovania a vykazovania tak si pripadám ako večný študent. O zavedení EURA ani nehovorím, s čím všetkým bude súvisieť. Takže v budúcnosti účtovníctvo určite nebude ĽAHKÉ.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Čím dlhšie som na Porade, tým viac ma začína otravovať myšlienka, že by som sa mohla pustiť do osvojenia si jednoduchého účtovníctva. Svojou otázkou Vás asi pobavím, riskujem aj nejaký ten výsmech ale, spýtam sa: jestvuje na to učebnica? Rada sa učím sama - nemám rada hromadné akcie, teda zúčastniť sa kurzu (jeden som absolvovala, výsl.=0). Tak potichúčky tiež uvažujem, že ak ste tu Vy, odborníci vytvorili Svokrinu kuchyňu na PÚ, možno tu nájdem aj anklarovu jedáleň na to JÚ. Ako si prezerám sekciu JÚ, nachádzam tam veľa pomoci a keby som mala učebnicu, tak pomocou Porady by som sa k výsledku hádam aj dopracovala. Alebo azda fantazírujem, vážení Poraďáci?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    -knihy od Poradcu podnikateľa, + zákony
    -Tatjana Pecháčová - Jednoduché účtovníctvo podnikateľov po prijatí nového zákona o dani z príjmov, vydavateľstvo Epos, okolo 500Sk, už si presne nepamätám, strán:413
    -Amália Spitzová - Jednoduché účtovníctvo praktický sprievodca, vydala edícia Ekonómia, cena: okolo 180Sk, strán: 90. Je to kniha z roku 2003, ale našla som si tam dosť vecí, hlavne keď som potrebovala tie staršie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Možno pomôže aj sledovanie blogu od Marianna01. Zaujímavým spôsobom začala rozoberať problematiku JÚ.

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    Mam dotaz tiez som zacal mam zivnost na obchod ,urobil som si internetovy obchod na SK ale pracujem v CZ,tu v CZ nakupujem oblecenie prostrednictvom jedneho internetoveho portalu,
    chcem sa spytat ci mi stacio ako doklad o kupe vypis z toho portalu a vypis z mojho osobneho uctu v CZ, alebo potrebujem nejaku kupno predajnu zmluvu?
    DAKUJEM

    Peter

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.