Zavrieť

Porady

KOPIROVANIE CLANKOV NA PORTAL Z INYCH ZDROJOV

Dobry den,

mam taky problem a nikde neviem najst ziadne uspokojujuce informacie. Chcel by som si dat na svoj portal clanky, rozne zaujimavosti zo sveta ale aj z domova, ako myslim tym zo sveta vedy atechniky, pocitacov a podobne. No chcel by som sa preto opytat, co treba dodrziavat pri odkopirovania clanku z inej stranky napr. zive.sk. Ci sa to vobec da a ak ano, akym sposobom, aby to bolo stale legalne. Ci tam staci dat na konci clanku zdroj: www.nieco.sk alebo sa to vobec nesmie. Velmi by som to potreboval vediet. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Ak používaš doslovne celé články, musíš mať súhlas autora. Nestačí len uviesť zdroj. Väčšinou to býva aj uvedené, že bez súhlasu autora zverejňovanie článkov alebo častí nie je povolené. Ak robíš len nejaké rešerše z viacerých zdrojov, tak netreba.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    "Kopírovať" články je možné iba s vopred udeleným súhlasom autora. Bez tohto súhlasu sa jedná o porušovanie autorských práv.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    jediné čo môžeš je citovať niečo z článku, nesmie to byť však veľkého rozsahu a MUSÍŠ uviesť zdroj, či autora.

    Reflekt je offline (nepripojený) Reflekt

    muž Reflekt
    Aha, to znamena ze od kazdej stranky musim mat suhlas na okopirovanie clanku. To ma teda moc nepotesilo Dakujem za tak rychle odpovede.

    KOPIROVANIE CLANKOV NA PORTAL Z INYCH ZDROJOV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.