Zavrieť

Porady

Dočasné pridelenie zamestnancov

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či spoločnosť, ktorá dočasne pridelí zamestnancov, potrebuje mať túto činnosť zapísanú v obchodnom registri? musí mať na ňu živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Martina12345 Pozri príspevok
    Potrebujete na to povolenie z ústredia práce, soc.vecí - ADZ.
    aj ja poprosím o info o čo tu ide, lebo akurát to riešime aj na tomto linku:
    http://www.porada.sk/t60700-prenajom...tml#post529093

    ďakujém

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    janatonkova Pozri príspevok
    Mohli by ste mi prosím napísať bližšie zákon a § kde to nájdem?
    ďakujem
    pozri si link čo som priložila

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prikladám Vám link týkajúci sa založenia agentúry dočasného zamestnávania: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=190. Dúfam, že Vám aspoň trošku pomôže.

    janatonkova je offline (nepripojený) janatonkova

    janatonkova
    pozrela som si pozorne §58a, vyplýva mi z toho, že PO môže dočasne prideliť zamestnancov, ak má objektívne dôvody?nemusí mať teda oprávnenie na výkon tejto činnosti?
    a sú niekde tieto objektívne dôvody aj bližšie špecifikované?
    je takýmto objektívnym dôvodom aj to, že my ako firma/užívateľský zamestnávateľ/ potrebujeme potrebujeme dočasne napr. troch zamestnacov a zamestnávateľ nemá pre svojich zamestnacov momentálne pracovnú náplň?

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    ako agentúra dočasného zamestnávania ich musíš k uživateľskému zamestnávateľli prideliť iba na pracovnú zmluvu ! Ako zamestnávateľ ich môžeš prideliť na dohodu, ak máš v živnosti nejaké práce-napr. baliace a čistiace....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Martina12345 Pozri príspevok
    ako agentúra dočasného zamestnávania ich musíš k uživateľskému zamestnávateľli prideliť iba na pracovnú zmluvu ! Ako zamestnávateľ ich môžeš prideliť na dohodu, ak máš v živnosti nejaké práce-napr. baliace a čistiace....
    Ako si to myslela?
    v pokyne čo som tu našla aj v §58 ZP je jasne napísané, že pracovný pomer - pracovnú zmluvu má zamestnanec v ADZ a tá ho prideľuje na základe:
    1.písomnej dohody so zamestnancom o jeho pridelení do inej firmy
    2.písomnej Dohode o dočasnom pridelení uzatvorenej medzi uživateľským zamestnávateľom a ADZ.

    pozri si §58 ZP

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    §58a, odsek 1 - Zamestnávateľ alebo agentúra dočasného zamestnávania sa môžu s užívateľským zamestnávateľom dohodnúť o dočasnom pridelení zamestnanca na výkon práce.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Chcem poprosiť či nemá niekto zmluvu medzi zamestnavateľmi /prideľujúcim a uživateľským/. Aspon nejaký vzor, prípadne odkaz ak to uz niekde je.
    Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.