Zavrieť

Porady

Ako adoptovat dietatko

Ahojte poradaci !!!

Potrebujem poradit v jednej specifickej veci. Mame s manzelom podanu ziadost o adopciu a zacali sme robit cez referat pripravu, ale sme iba na zaciatku. Kamaratka je zamestnancom DD /v inom meste, ako byvame my/ a robi "profesionalnu" mamu, cize sa doma stara o zverene dieta, o ktore zatial neprejavili zaujem ziadny adoptivny rodicia. Teraz ma doma 5 mesacneho poloromskeho chlapceka, poslala mi cez vikend mailom fotku a je to nadherne babo. S manzelom sme si povedali, ze by sme ho velmi radi mali za svojho, ale ako to spravit ??? Mame to riesit cez pravnika alebo socialku a kde ??? Problem je v tom, ze by sme o malom nemali vediet, lebo nesmie podavat informacie o zverenych detoch. Nechceme jej spravit problem, ale ani cakat, kym dokoncime pripravu... je otazne, ci ho dovtedy este bude mat a ci dokazeme preskocit poradovnik, do ktoreho nas zaradia. Urcite je nejaka klucka, ako sa to da vyriesit, len potrebujeme poradit... Dakujem
Usporiadat
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Ja by som na tvojom mieste zašla do DD kam dieťa patrí a pýtala sa na adopciu všeobecne. Určite ti povedia čo všetko k tomu treba.

0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Myslím, že je možné si ho teraz zobrať aj do pestúnskej starostlivosti a následne vybavovať doklady na adopciu.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

Ak by sme to riesili cez tu pestunsku starostlivost, nemozu nam ho po case zobrat a dat inym adoptivnym rodicom ??? Len ja neviem, ako mame poziadat o toto konkretne dietata, ked o nom akoze nevieme... tuto cast neviem obist... a mozeme vobec vybavovat pestunstvo, ak este nemame dokoncenu pripravu ??? Nam by stacilo, ak by sme si ho do ukoncenia mohli aspon "rezervovat" a tym, ze je to kamoska, by nebol problem s navstevovanim...
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Andrejkaf Pozri príspevok
Ak by sme to riesili cez tu pestunsku starostlivost, nemozu nam ho po case zobrat a dat inym adoptivnym rodicom ??? Len ja neviem, ako mame poziadat o toto konkretne dietata, ked o nom akoze nevieme... tuto cast neviem obist... a mozeme vobec vybavovat pestunstvo, ak este nemame dokoncenu pripravu ??? Nam by stacilo, ak by sme si ho do ukoncenia mohli aspon "rezervovat" a tym, ze je to kamoska, by nebol problem s navstevovanim...
Nechápem, prečo by ste o ňom akože nemali vedieť. Kamarátka síce informácie podávať nesmie, ale návštevy hádam zakázané nemá. Nemôžeš povedať, že si bola u nej na návšteve a tam si dieťatko uvidela?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Andrejkaf, nevidm Ti síce poradiť, ale veľmi Ti držím palce a verím, že sa Vám to podarí vybaviť. V tomto štáte je to hrozné, Ty by si si dieťa vzala hoci aj hneď, zatiaľ čo 5000 detí musí byť v DD. Dúfam, že už neplatí to, že ak matka poslala 1 pohľadnicu za rok, znamenlo to, že má o dieťa záujem a nedali ho adoptovať nikomu. Mali by sa tieto veci zjednodušiť.

P.S. Čo keby si v tom konkrétnom DD pri návšteve požiadala, že by si chcela chlapča vo veku približne 3-6 mesiacov, možno by Ti navrhli práve jeho. Viem, že to nie je ako v obchode, ale treba skúsiť...
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

Tak by to mozno slo... a s kym by som si potom mala dohodnut stretnutie, s riaditelkou DD, ktory zamestnava kamosku alebo so socialnym uradom ??? Ja neviem, ona sa boji, aby ju nevyhodili, ze podava informacie... na jednej strane ju aj chapem, aj by som sa bala, ze pridem v dnesnej tazkej dobe o pracu... a nechcem si predstavit ten pruser, ak by ju naozaj kvoli tomuto vyhodili...
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

Jarka, cakacia doba, kedy si to matka mohla rozmysliet sa skratila z jedneho roka na 6 mesiacov, po tomto case je dietako pravne volne. A toto chlapca, ktore by sme chceli, je pravne volne od narodenia, matka sa ho vzdala hned po porode.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

O to skôr by nemali robiť problémy a s radosťou ho odovzdať Tebe. (Aspoň Tomanová ušetrí...)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Andrejka, držím Ti veľmi prsty, aby sa Ti to podarilo.

Skús sa popýtať na tejto stránke http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=33265 , možno tam nájdeš viac mamičiek, ktoré majú skúsenosti s adopciou
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

Muska nemozem, kamoska na tu stranku chodi a zistila by, ze kujem pikle ja som jej slubila, ze bez jej vedomia nic nepodniknem, lebo sa boji toho vyhadzovu... a sem nechodi... som hnusna, ale na malom mi vcul zalezi viac, ako na nej
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jednoducho Ti Andrejkaf odporúčam vybrať sa na návšľtevu do uvedeného DD a priamo tam sa informovať. Bez ohľadu na to, že poznáš kamošku. Pokiaľ viem, nemusíš čakať na to, ktoré dieťa Ti ponúknu k adopcii.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Andrejkaf Pozri príspevok
Tak by to mozno slo... a s kym by som si potom mala dohodnut stretnutie, s riaditelkou DD, ktory zamestnava kamosku alebo so socialnym uradom ??? Ja neviem, ona sa boji, aby ju nevyhodili, ze podava informacie... na jednej strane ju aj chapem, aj by som sa bala, ze pridem v dnesnej tazkej dobe o pracu... a nechcem si predstavit ten pruser, ak by ju naozaj kvoli tomuto vyhodili...
Neviem, v akom zmysle slova nesmie podávať informácie. Veď s tými deťmi chodí normálne von nie? To nesmie povedať ani aké sú staré, ak sa jej niekto opýta? Alebo nesmie povedať, že je zamestnankyňou DD? Veď ľudia predsa vidia, že nebola tehotná a odrazu má dieťa poťažne deti.
Skús sa s ňou porozprávať, čo vlastne nesmie povedať a tomu sa potom vyhni.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
andrejka z celého srdca ti prajem, aby sa ti adopcia dieťatka podarila a verím, že keď pôjdeš správnym smerom tak sa ti to podarí, držím palčiaky
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

miska, na vstup do dd je nutne povolenie zo socialky v mieste bydliska... to nie je len tak, ze sa tam zoberies a ides...

podavanim info je asi myslene to, ci je dietatko pravne volne... neviem presne, co nesmie povedat, nad tymto som sa nejak nezamyslala... asi zacnem od toho, ze si to nejak zistim, co je dovolene vediet a co nie... ale predpokladam, ze by mi nemala poslat fotku a povedat, ze ho nikto nechce ??? alebo hej
Naposledy upravil Andrejkaf : 01.10.07 at 12:13
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Najprv musíš isť na UPSVaR- odbor soc. vecí, na každom úrade v okresnom meste je pracovnička, ktorá ma tieto veci na starosti. Musiš si dať žiadosť o adopciu, bez tejto žiadosti Ti v žiadnom DD nepodajú informácie o deťoch, ktoré sú právne voľne. k žiadosti je nutné podať aj potrebné prehlásenia a doklady oni Ti podajú informácie. Povedz im, že máš vyhliadnuté dieťa.
Určite Ti budu vedieť poradiť ako postupovať.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

zlatica, na zaciatku debaty som pisala, ze uz robime pripravu...
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Andrejkaf Pozri príspevok
miska, na vstup do dd povolenie zo socialky v mieste bydliska... to nie je len tak, ze sa tam zoberies a ides...

podavanie info asi je asi myslene to, ci je dietatko pravne volne... neviem presne, co nesmie povedat, nad tymto som sa nejak nezamyslala... asi zacne od toho, ze si to nejak zistim, co je dovolene vediet a co nie... ale predpokladam, ze by mi nemala poslat fotku a povedat, ze ho nikot nechce ??? alebo hej
To asi naozaj nemala, ale k tomu, že to urobila, sa priznať nemusíš. Skús sa na to dieťa informovať tak, ako hociktorá susedka Tvojej kamarátky, ktorá dieťatko zahliadla napr. kdesi vo výťahu. Bola si ju navštíviť, zapáčilo sa Ti, chceš vedieť, či je právne voľné a basta.
Ale kamarátku neobchádzaj. Porozprávaj sa s ňou a dohodnite sa, ako by to bolo najlepšie urobiť.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

irma, slubila som jej, ze nespravim nic bez jej vedomia a budem sa toho drzat, len ona zo strachu neche pristupit absolutne na nic...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Andrejkaf Pozri príspevok
irma, slubila som jej, ze nespravim nic bez jej vedomia a budem sa toho drzat, len ona zo strachu neche pristupit absolutne na nic...
Nechce si to dieťa nechať sama pre seba? Predsa by ti mala pomôcť, ako vie, ak chce pre to dieťatko to najlepšie. Samozrejme tým nemyslím porušenie zákonov alebo predpisov.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

gabi, som sa jej na to pytala... ze nech mi to normalne priamo povie a ja od svojho zameru upustim... ale uistila ma, ze si ho nenecha, lebo nemoze... predsa by som sa ho nesnazila ziskat, keby si ho chcela nechat... ved dd su plne deti...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať