Zavrieť

Porady

kúpa notebooku + softvéru

Ahojte, chcela by som sa opýtať (mám menšiu dilemu), keď som kúpila notebook v hodnote 28 tis. bez DPH (platiteľ) a k tomu je na faktúre ešte softvér v hodnote 4 tis. bez DPH, môžem to zaúčtovať rovno do nákladov na 501 a 518? Alebo to musím zaradiť, nakoľko jedno bez druhého nefunguje? Softvér je MS OFFICE. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Osobne by som to v tomto prípade odpisoval ako celok, pretože sa to kúpilo naraz a jedno bez druhého nepoužiješ.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    uctovnictvo Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať (mám menšiu dilemu), keď som kúpila notebook v hodnote 28 tis. bez DPH (platiteľ) a k tomu je na faktúre ešte softvér v hodnote 4 tis. bez DPH, môžem to zaúčtovať rovno do nákladov na 501 a 518? Alebo to musím zaradiť, nakoľko jedno bez druhého nefunguje? Softvér je MS OFFICE. Ďakujem.
    Predpokladám, že MS OFFICE máte OEM verziu, t.z. že je určená pre konkrétny PC. Cena tohoto softu vstupuje do OC počítača (notebooku), na kt. bude nainštalovaný.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    plavčík Pozri príspevok
    Osobne by som to v tomto prípade odpisoval ako celok, pretože sa to kúpilo naraz a jedno bez druhého nepoužiješ.
    Toto nie je dôvod na takýto postup. V prípade, že MS OFFICE by nebol OEM verzia ( neviem, ako sa taká verzia nazýva), mohlo by sa tento soft odúčtovať do nákladov.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    emgeton Pozri príspevok
    Toto nie je dôvod na takýto postup. V prípade, že MS OFFICE by nebol OEM verzia ( neviem, ako sa taká verzia nazýva), mohlo by sa tento soft odúčtovať do nákladov.


    To by veľmi tažko človek obhájil...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    plavčík Pozri príspevok
    To by veľmi tažko človek obhájil...
    Práve toto nie je problém obhájiť.

    uctovnictvo je offline (nepripojený) uctovnictvo

    uctovnictvo
    Ahojte, na faktúre je napísané:
    Notebook ... 28.290,-- (bez DPH)
    MS OFFICE BASIC 2007 SK W32 4.400,-- (bez DPH)

    potom k tej FA je pripnutý doklad z ERP, kde je napísané:
    kód: 2071098544, množstvo 1 32.690,-- (bez DPH)

    Budem to teda brať ako celok a budem odpisovať. Chápem správne? Ďakujem.

    Miminko je offline (nepripojený) Miminko

    mladé žieňa stále zahrabané prácou ...viac Miminko
    Keď sme kupovali notebook tiež som riešila tento problém. Účtovala som to priamo do nákladov ale počas auditu som musela opraviť účtovanie. Takže notebook by som zaradila v hodnote vrátene softvéru a odpisovala by som ho.

    kúpa notebooku + softvéru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.