Zavrieť

Porady

tarhoňa

prosím poraďte, ako pripraviť tarhoňu, tak aby sa mi vydarila. Ešte nikdy som ju nerobila, ocením každú radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    U nás tarhoňa celé generácie sa pripravuje takto: tarhoňu nasucho, bez oleja vysypeme na plech na pečenie, aby bola v tenučkej vrstve, dáme do horúcej trúby aby trošku ohnedla - pozor aby sa nespálila - a potom na oleji alebo masti osmažíme cibuľku, pridáme tarhoňu, zalejeme horúcou vodou v množstve, aby voda bola vo výške asi 2 cm nad tarhoňou, pridáme trošku vegety, prikryjeme a na minime varíme 12 minút. Ešte sa nestalo že by sa lepila a chutí výborne.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Tarhoňu robím ako mandula a úplne na koniec ju posypem majoránkou, dodá výbornú chuť

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja ju najprv uvarím ako cestovinu. Potom dám cibulku na panvicu, maslo alebo olivový olej a opražím do sklovita. Pridám tarhoňu a dám harmóniu /teda alebo nejakú vegetu/ a trošku korenia. Opražím, vypnem a dám plátky masla po povrchu /len trošku také tenučké/ a nechám chvíľku prikryté. Potom servírujem k mäsku a omáčke.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja ju zvyknem na oleji trošku opražiť, potom ju podlejem vodou a varím ju na slabom plameni cca 10 min. Potom ju zakryjem pokrievkou a nechám ju ešte zakrytú asi ďalších 10 min. Takto sa nelepí a keď ju premiešam je sypká a chutná.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    tarhoňu opražím na troške oleja, pridám trošku soli, 1 cibuľu ( dávam celú, lebo nakrájanú nemáme rada, celú potom vyberiem bez problémov), a zalejem vriacou vodou - koľko tarhony, toľko vody ( to si pred tým nachystám). Pred koncom ju trošku premiešam vidličkou, vypnem a nechám zakrytú dôjsť. Zatiaľ sa mi nestalo, že by bola polepená.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja ju na troške oleja opražím do hneda, zalejem vodou a vyvarím v osolenej vode ako cestoviny. Potom precedím a trocha pomastím. Takto je vždy akurát.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ja pripravujem ako ryžu:
    cibuľku, hríbiky, mrkvu na drobno nakrájať, usmažiť na oleji cca 5-7 min pridám ťarhoňu párkrát nasucho premiešať, podliať vodou na platničke variť cca 15 - 20min, /po vypnutí nechám nech po trnafsky "dónde" /
    dochutiť soľou

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    ďakujem baby, idem vyskúšať. Chcem robiť tarhoňové "rizoto" dúfam, že nám bude chutiť. Jedla som ho, keď som bola v nemocnici a super.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ja ju pripravujem uplne jednoducho: dam na pekacik, alebo plech - nehra rolu, polejem olejom,pridam vsetko na co mam chut, bud cistu,alebo aj ako rizoto, ochucujem nie cibulou ale cesnakom a zalejem vodou tak, aby bol 1 cm vody nad tarhonou, dam piect do truby. Krasne sa "uvari" a este je aj povrch zapeceny, co my zboznujeme. Vyskusajte. Dobru chut.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    Supeer. Tarhoňa sa mi podarila, rizoto je fajn. Obed hotový. Už si pochutnávam.
    Ďakujem

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    mambi Pozri príspevok
    Supeer. Tarhoňa sa mi podarila, rizoto je fajn. Obed hotový. Už si pochutnávam.
    Ďakujem
    a ktorý spôsob prípravy si zvolila?

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    janaGT Pozri príspevok
    a ktorý spôsob prípravy si zvolila?

    Práve ten tvoj, takto mi to vravela aj mama, že to robí, no bála som sa, pretože mojej švagrinej sa na 1. raz nepodarila. Takže ďakujem.

    Vďaka aj za prianie k dobrej chuti.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    mambi Pozri príspevok
    Práve ten tvoj, takto mi to vravela aj mama, že to robí, no bála som sa, pretože mojej švagrinej sa na 1. raz nepodarila. Takže ďakujem.

    Vďaka aj za prianie k dobrej chuti.

    sa teším

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    mambi Pozri príspevok
    Supeer. Tarhoňa sa mi podarila, rizoto je fajn. Obed hotový. Už si pochutnávam.
    Ďakujem
    tak dobruuuu chut!

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Dakujem Vam vsetkym. Dnes som robila na obed slovensku ryzu, vyskusala som navod od jankygt a prvykrat v zivote sa mi naozaj vydarila, ani sa lepila, ani nebola mazlava, skratka bola taka ako som si ju vzdy predstavovala a nikdy predtym sa mi ju takto nepodarilo pripravit. Najskor som si sice myslela, ze pomer 1:1 je malo vody na to mnozstvo cestoviny (na klasicku ryzu davam 1:1,5), ale som rada, ze som vydrzala, nepridala vodu a pomalicky nechala dôjst v rure. Bola perfektna, takze este raz velka vdaka

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    81janka Pozri príspevok
    Dakujem Vam vsetkym. Dnes som robila na obed slovensku ryzu, vyskusala som navod od jankygt a prvykrat v zivote sa mi naozaj vydarila, ani sa lepila, ani nebola mazlava, skratka bola taka ako som si ju vzdy predstavovala a nikdy predtym sa mi ju takto nepodarilo pripravit. Najskor som si sice myslela, ze pomer 1:1 je malo vody na to mnozstvo cestoviny (na klasicku ryzu davam 1:1,5), ale som rada, ze som vydrzala, nepridala vodu a pomalicky nechala dôjst v rure. Bola perfektna, takze este raz velka vdaka
    Prosím uviesť podrobnejšie, lebo jankagt nespomína ruru. Takže keď dám pomer vody 1:1, koľko varím, alebo kedy dám do rúry.
    Robievam tarhoňu, lebo ju máme veľmi radi, ale vždy je nejaká iná a chcem vyskúšať rôzne prípravy a vybrať si tú najlepšiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.