Zavrieť

Porady

vianočné koláčiky

Ahojte, máte dobré recepty na vianočné koláčiky? Šup sem s nimi, môžte pridať aj recept naozaj dobrých a mäkkých medovníčkov, vďaka všetkým.Mili
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Kokosové venčeky:
Urobíme cesto z : 10 dkg kokos, 12 dkg práš.cukor, 25 dkg hl. múka, 20 dkg hera, 1 vanilkový cukor. Vyvaľkáme na cca 5 mm a vykrajujeme venčeky (vrchný s dierou). Pečieme na opláchnutom plechu na 180 stupňov cca 10 min - na bielo.
Po upečení spájeme marhuľovým džemom a posýpeme preos. cukrom. Vždy sú mäkké.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Tuším som tento perníčkový recept našla minulé predvianočné obdobie na porade, sú fantastické
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Musím súhlasiť s betyna8. Ja som ich tiež robila. Moje srdiečka mi síce "spľasli" a mne sa zdali trochu "gumové" - to bolo asi tým medom, ale decká si ich veľmi chválili a prvé sa minuli. Tento rok ich budem robiť určite znova a skúsim s kvalitným medom.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Ja som ich tiež robila. Moje srdiečka mi síce "spľasli" a mne sa zdali trochu "gumové" - to bolo asi tým medom, ale decká si ich veľmi chválili a prvé sa minuli. Tento rok ich budem robiť určite znova a skúsim s kvalitným medom.[/quote]
Dovolím si nesúhlasiť s tvrdením o kvalite medu - pokiaľ to bol pravý včelí med. Perníčky a samozrejme ich kvalita veľmi závisia od druhu použitej múky. To, že po upečení spľasli, je použitým druhom múky. Na pečenie vianočných medovníkov používam zásadne T-650 a to ešte aj hľadám výrobcu (nebudem tu rozpisovať, aby som nerobila reklamu ), s hladkou špeciálkou sa mi stalo, že medovníčky nešli do výšky, ale na plochu.. Zjedli sa síce, ale nemali tvary, aké som si predstavovala. Prajem veselé pečenie
Bea
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Možno to záleži tak trochu aj rúrou, v ktorej sa to pečie.Ja som použila obyč.hladkú múku ale zásadne ju do koláčikov preosievam.No a pečiem teplým vzduchom.Každá z nás má svoj osvedčený spôsob pečenia,tak aby bol výsledný efekt čo najlepší.
Ak máte niekto receprík na plnku do košíčkov, sladkú či slanú, prosím napíšte.Niečo som našla na nete aj tu na porade, ale možno sa tu objaví nejaká nová inšpirácia.
Naposledy upravil betyna8 : 19.10.07 at 14:45
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Prdávam recepty
Naposledy upravil TatianaM : 26.06.08 at 12:37
0 0
Fašungová Fašungová

Fašungová je offline (nepripojený) Fašungová

sladké a slané
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

TatianaM Pozri príspevok
Prdávam recepty
...tak toto je lepšie ako mrník...
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Pripájam recepty, prvý krát prikladám prílohu.
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

http://zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2007111301 ďalšie pečené
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Ďalšie koláčiky aj s foto
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

http://recepty.atlas.cz/recept_pkateg.asp?id_podkategorie=JNLOMMJ3&id_kate gorie=JNLQIRH5
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Nemáte, prosím, niekdo osvedčený recept na medovníčky? Pečiem ich každý rok, veľmi rada ich zdobím, ale väčšinou zostanú naozaj iba na ozdobu, lebo sú veľmi tvrdé a už som s nimi robila všetko možné (dala som ich do vlhka, do izby pod potravinársku fóliu, pridávam súdu bikarbónu), ale bez efektu. Vopred ďakujem!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vyskúšaj tieto:
Výborné medovníky
1 ks palmarin
, 30 dkg práš.cukor, 30 dkg med, 2 PL sóda bicarbóna , 3 ks vajcia, 1 ČL škorica, 2 dcl mlieko
-všetky prísady spolu zmiešať a nechať rozpustiť nad parou
-odstaviť a zamiešať 1 kg hl. múky špeciál

-dobre premiešať a nechať v chlade aspoň 12 hodín
-rozvaľkať na prac. doske na hrúbku asi 0,5 cm
- ozdobiť orechom, hrozienkami, mandľami,...
-dať upiecť do vyhriatej rúry a hneď po upečení ešte na plechu potrieť rozšľahaným žĺtkom zmiešaným s troškou oleja
alebo po upečení ozdobiť cukrovou polevou: 1 ks bielok, 3 dkg prášk. cukru, citrónová šťava
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Moja teta piekla tieto uzasne medovnicky, vzdy zmaknu a su dobre, len niekedy sa pri pecení trochu roztecu a za cele dlhe roky som neprisla na to preco, ale na chut su najlepsie ake poznam:
800g hladkej múky
4OOg práškového cukru
5 vajec /z toho jeden bielok odložíme na potretie/
4 polievkové lyžice medu tekutého
6-7 tlčených hrebíčkov
1 čajová lyžička škorice
1 polievková lyžica sódy bicarbony
Rýchlo spracujeme cesto, dáme aspoň na jednu hodinu do chladu, ale čím dlhšie tým lepšie a vyvaľkáme na hrúbku 4mm a vykrajujeme tvary, dáme na vymastený plech /alebo vyložený papierom na pečenie/, potrieme rozšľahaným bielkom a pečieme v stredne teplej rúre. Necháme ich potom v chlade uležať. Môžeme ich ozdobiť bielkovou polevou.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Podľa mňa chyba bude v teplote tej rúry. Rúra má byť vyhriata a medovníčky sa majú piecť asi 10 min.,aby boli len také "ružové".
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Katka91 Pozri príspevok
Nemáte, prosím, niekdo osvedčený recept na medovníčky? Pečiem ich každý rok, veľmi rada ich zdobím, ale väčšinou zostanú naozaj iba na ozdobu, lebo sú veľmi tvrdé a už som s nimi robila všetko možné (dala som ich do vlhka, do izby pod potravinársku fóliu, pridávam súdu bikarbónu), ale bez efektu. Vopred ďakujem!!!

Toto je môj osvedčený, vždy sa podaria...roky ich podľa neho pečiem :

Perníčky , ktoré sú mäkkučké.

1 kg hladkej múky - T 650
380 g medu
300 g práškového cukru
120 g masla
4 vajcia
2 kávové lyžičky sódy bikarbóny
5 roztlčených klinčekov
1 kávová lyžička škorice

Poleva: 1 bielok , šťava z jedného citrónu , 140 g práškového cukru

Všetky prísady zmiesime (večer) a do rána necháme postáť. Cesto rozvaľkáme asi na hrúbku 5 mm a vykrajujeme formičkou rôzne tvary. Pečieme pomaly vo vyhriatej rúre na vymastenom plechu. Po upečení potrieme rozšľahaným vajcom. Môžeme ozdobiť bielkovou polevou.
Z tejto dávky urobíme okolo 200 perníčkov.

Je to recept , ktorý sa mi zatiaľ vždy podaril. Pečiem ich len pár dní pred sviatkami. Uskladňujem v krabici od firmy Tuppenware a netreba dať ku nim ani jablko ani chlieb.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Dievčatá, veľmi pekne ďakujem za recepty na medovníčky. Vyskúšam a dám Vám vedieť ako to dopadlo. Keď tak pozerám von oknom a vidím zasneženú krajinku ako z vianočnej pohľadnice, mám chuť pustiť sa do pečenia ešte dnes
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať